Sobota 25 Maja 2019r. - 144 dz. roku,  Imieniny: Borysa, Magdy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.09.12 - 5:06     Czytano: [2014]

Parafie świętych kresowych


Wykaz parafii katolickich w dzisiejszej Polsce p.w. świętych kresowych


Kresy przez 600 lat były ściśle związane z dziejami polskiego Kościoła katolickiego. Na ich terenie istniały w różnym okresie do 1939 roku katolickie diecezje: halicka, lwowska, przemyska, chełmska, włodzimierska, łucka, kamieniecka, kijowska, żytomierska, pińska, mińska, mohylewska, sejneńska, wileńska, żmudzka, inflancka i smoleńska. Żyło tu miliony Polaków-katolików. Przyszli tu na świat lub tu działało szereg polskich świętych i błogosławionych.

Dziedzictwo polskiego Kościoła na Kresach zachowało się także w dzisiejszej Polsce, od której zostały oderwane Kresy najpierw po I wojnie światowej i ostatecznie po II wojnie światowej (Jałta 1945). Do tego dziedzictwa należą m.in. kościoły parafialne będące pod wezwaniem polskich świętych i błogosławionych urodzonych lub działających na Kresach oraz związane w inny sposób z Kresami, jak np. kościoły p.w. MB Ostrobramskiej (Wilno) czy Miłosierdzia Bożego (św. Faustyna Kowalska).

Oto wykaz tych kościołów parafialnych według diecezji i stanu z 1 I 2009:

Białostocka (archidiecezja):

Białystok - bł. Bolesławy Lament
- Miłosierdzia Bożego
- św. Andrzeja Boboli
- św. Faustyny Kowalskiej
- św. Kazimierza Królewicza
- św. Maksymiliana Marii Kolbego
- św. Rafała Kalinowskiego
Krosno - MB Miłosierdzia
Łubianka - św. Józefa Rzemieślnika i św. Faustyny Kowalskiej
Majewo - MB Częstochowskiej i św. Kazimierza
Mońki - MB Częstochowskiej i św. Kazimierza
Podlipki - MB Miłosierdzia
Pogorzałki - Miłosierdzia Bożego
Wasilków - NMP Matki Miłosierdzia

Bielsko-żywiecka:

Bąków - Miłosierdzia Bożego
Bielsko-Biała - św. Andrzeja Boboli
- św. Brata Alberta
- św. Maksymiliana Kolbego
Cisiec – św. Maksymiliana Kolbego
Czechowice-Dziedzice – św. Andrzeja Boboli
Świętego Maksymiliana Kolbego
Marklowice Górne - św. Jozafata Kuncewicza
Miliardowice - Miłosierdzia Bożego
Nowa Wieś k. Kęt – św. Maksymiliana Kolbego
Pewel Wielka – św. Maksymiliana Kolbego
Rajcza - św. Wawrzyńca DM i św. Kazimierza Królewicza
Ustroń - św. Brata Alberta
Żywiec – św. Maksymiliana Kolbego

Bydgoska:

Bydgoszcz - M.B. Ostrobramskiej
- św. Andrzeja Boboli
- Miłosierdzia Bożego
- św. Maksymiliana Kolbego
Kaczory - św. Andrzeja Boboli
Kruszyn - św. Kazimierza Królewicza
Lochowo – św. Kazimierza
Murowaniec - św. Rafała Kalinowskiego
Pęperzyn - św. Maksymiliana Kolbego
Radzicz - św. Andrzeja Boboli
Sicienko - św. Andrzeja Boboli
Szubin - św. Andrzeja Boboli
Występ - św. Brata Alberta Chmielowskiego

Częstochowska (archidiecezja):

Aleksandria – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Blok Dobryszyce – św. Alberta Chmielowskiego
Brudzice – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Chorzyna-Dąbrówki - św. Maksymiliana Marii Kolbego
Częstochowa - św. Andrzeja Boboli
św. Alberta Chmielowskiego
św. Jacka
św. Jana z Dukli
św. Maksymiliana Marii Kolbego
św. Faustyny Kowalskiej
św. Kazimierza Królewicza
św. Rafała Kalinowskiego
Dworszowice Pakoszowe - św. A. Boboli
Dziepółć – Miłosierdzia Bożego
Jaworznik – Miłosierdzia Bożego
Kuleje - św. Maksymiliana Marii Kolbego
Kurów – Miłosierdzia Bożego
Lipnik – św. Andrzeja Boboli
Masłowice – św. Anadrzeja Boboli
Mokrzesz - św. Maksymiliana Marii Kolbego
Myszków – św. Andrzeja Boboli
Osjaków – św. Kazimierza Królewicza
Radomsko – Miłosierdzia Bożego
- św. Maksymiliana Marii Kolbego
Rudniki k. Częstochowy – Milosierdzia Bożego
Zawiercie – Miłosierdzia Bożego,
św. Andrzeja Boboli
św. Alberta Chmielowskiego

Drohiczyńska:

Bielsk Podlaski – Miłosierdzia Bożego
Budziska – św. Andrzeja Boboli
Czaje – Matki Bożej Ostrobramskiej
Czekanów – św. Andrzeja Boboli
Siemiatycze – św. Andrzeja Boboli
Sokołów Podlaski - Miłosierdzia Bożego

Elbląska:

Czernin – św. Królowej Jadwigi
Elbląg – św. Alberta Chmielowskiego
św. Rafała Kalinowskiego
Iława – św. Andrzeja Boboli
św. Alberta Chmielowskiego
Kępki – św. Maksymiliana Marii Kolbe
Kwidzyn - św. Alberta Chmielowskiego
- Miłosierdzia Bożego
Malbork - Bł. 108 Męczenników Polskich
Miłosierdzia Bożego
Strużyna – Matki Bożej Miłosierdzia (Ostrobramskiej)
Pasłęk – bł. Jerzego Matulewicza
Sztum – św. Andrzeja Boboli, Kapłana i Męczennika
Waplewo Wielkie - św. Maksymiliana Marii Kolbego

Ełcka:

Augustów – Miłosierdzia Bożego
Biała Piska - św. Andrzeja Boboli
Białobrzegi – Ośrodek duszpasterski p.w. św. Siostry Faustyny
Bystry - św. Jadwigi Królowej
Chełchy – św. Brata Alberta
Dubeninki - św. Andrzeja Boboli
Ełk - św. Rafała Kalinowskiego
Gawrych-Ruda – św. Maksymiliana Marii Kolbe
Giżycko - św. Kazimierza Królewicza
– św. Maksymiliany Marii Kolbe
Kolnica – św. Maksymiliana Marii Kolbe
Kosewo – św. Maksymiliana Marii Kolbe
Orłowo - św. Kazimierza Królewicza
Pisz - MB Ostrobramskiej
Ruciane - MB Ostrobramskiej
Rydzewo - św. Andrzeja Boboli
Suwałki - św. Kazimierza
- MB Miłosierdzia (Ostrobramskiej)
- św. Brata Alberta Chmielowskiego
Wiertel – św. Maksymiliana Marii Kolbe
Wilkasy - św. Rafała Kalinowskiego
Woźnice - św. Maksymiliana Marii Kolbe

Gdańska (archidiecezja)

Bojano - św. Jadwigi Królowej
Gdańsk – św. Jadwigi Królowej
- św. Rafała Kalinowskiego
Gdańsk – Kokoszki – św. Brata Alberta
Gdańsk – Suchanino – św. Maksymiliana Kolbe
Gdańsk – Zaspa – św. Kazimierza Królewicza
Gdynia - św. Jadwigi Królowej
Gdynia Obłuże – św. Andrzeja Boboli
Gdynia – Witomino - św. Maksymiliana Kolbe
Puck – św. Faustyny Kowalskiej
Rotmanka – św. Faustyny Kowalskiej
Sopot – św. Andrzeja Boboli
- św. Faustyny Kowalskiej
Straszyn – św. Jacka
Strzebielino - św. Maksymiliana Kolbe

Gliwicka:

Bytom – św. Jacka
Gliwice – św. Jacka
- Matki Boskiej Kochawińskiej
- Miłosierdzia Bożego
Świerklaniec – Nowe Chechło – św. Brata Alberta

Gnieźnieńska (archidiecezja):

Barcin – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Gniezno – MB Miłosierdzia
- św. Maksymiliana Marii Kolbego
Inowrocław – św. Jadwigi Królowej
Kamienica – św. Andrzeja Boboli
Mogilno – św. Faustyny
Płonkowo – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Podstolice – św. Kazimierza
Różanna – św. Brata Alberta
Września – św. Kazimierza Królewicza
- św. Królowej Jadwigi
Wszedzień – św. Andrzeja Boboli
Złotniki Kujawski – św. Andrzeja Boboli
Żabiczyn – św. Andrzeja Boboli

Kaliska:

Kalisz - Miłosierdzia Bożego - Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
Kotlin - św. Kazimierza
Krotoszyn - św. Andrzeja Boboli
Łąka Opatowska – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Ostrów Wlkp. - Miłosierdzia Bożego
Ostrzeszów – św. Jadwigi Królowej

Katowicka (archidiecezja):

Gardawice – św. Maksymiliana Kolbe
Jastrzębie Zdrój - Miłosierdzia Bożego
Jastrzębie Górne - św. Brata Alberta
Kamień – św. Brata Alberta
Katowice - Świętej Rodziny i św. Maksymiliana Kolbego
- wojskowa św. Kazimierza Królewicza
Kleszczówka – św. Brata Alberta
Leszczyny - św. Andrzeja Boboli
Morgi – św. Jacka
Niewiadom – Milosierdzia Bożego
Ochojec – św. Jacka
Poręba – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Radoszowy – św. Jacka
Rudziczka - św. Maksymiliana Marii Kolbego
Stanowice – św. Jacka
Szczerbice – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Tychy - Miłosierdzia Bożego
- św. Maksymiliana Kolbego
Wirek - św. Andrzeja Boboli
Zazdrość - Miłosierdzia Bożego
Żory - Miłosierdzia Bożego

Kielecka:

Bęczków – św. Jana z Dukli
Bilcza – św. Kazimierza
Busko Zdrój – św. Brata Alberta Chmielowskiego
Kazmierza Wielka – Miłosierdzia Bożego
Kielce – Miłosierdzia Bożego
- św. Jadwigi Królowej
- bł. Jerzego Matulewicza abp.
- św. Maksymiliana Marii Kolbego
Kłucko – św. s. Faustyny Kowalskiej
Kostomłoty – św. Andrzeja Boboli
Krajków - św. Brata Alberta Chmielowskiego
Leszczyny – św. Jacka
Pińczów – Miłosierdzia Bożego
Pstroszyce - św. Jadwigi Królowej
Rykoszyn - św. Maksymiliana Marii Kolbego
Sędziszów - św. Brata Alberta Chmielowskiego
Skroniów – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Szczukowice – św. s. Faustyny Kowalskiej
Wolica – Tokarnia – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Występa – św. Kazimierza

Koszalińsko-kołobrzeska:

Biesowice - św. Andrzeja Boboli
Borne Sulinowo – św. Brata Alberta
Darłówko - św. Maksymiliana Marii Kolbego
Gościno - św. Andrzeja Boboli
Jeżyce - Matki Bożej Ostrobramskiej
Karwin - św. Kazimierza
Kołobrzeg - Miłosierdzia Bożego
Koszalin - św. Kazimierza
Miastko - Miłosierdzia Bożego
Piaszczyna - Miłosierdzia Bożego
Piła - Miłosierdzia Bożego i św. Rafała Kalinowskiego
Słupsk - św. s. Faustyny Kowalskiej
- św. Jacka
- św. Maksymiliana Kolbego
Sulechówko - św. Andrzeja Boboli
Szczecinek - Miłosierdzia Bożego
Św. Rozalii i MB Ostrobramskiej
Wałcz - Miłosierdzia Bożego

Krakowska (archidiecezja):

Bańska Niżna - Miłosierdzia Bożego
Barwałd Górny - Miłosierdzia Bożego
Bębło – Czajowice - Miłosierdzia Bożego
Chabówka – św. Brata Alberta
Chełmek - Miłosierdzia Bożego
Chrzanów – Kąty - Miłosierdzia Bożego
Chrzanów – Rospontowa - MB Ostrobramskiej
Gorzów k. Oświęcimia – św. Jadwigi Królowej
Groń-Leśnica – św. Jacka
Jeziorzany - Miłosierdzia Bożego
Kornatka - Miłosierdzia Bożego
Kraków - Bronowice - św. Jacka
Kraków - św. Kazimierza
Kraków Bronowice – św. Jacka
Kraków – Kliny Borkowskie – św. Jadwigi Królowej
Kraków - Kliny – Zacisze - św. Rafała Kalinowskiego
Kraków – Krowodrza – św. Jadwigi Królowej
Kraków – Mistrzejowice – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Kraków - Nowy Prokocim - Miłosierdzia Bożego
Kraków - Os. Oficerskie - Miłosierdzia Bożego
Kraków - Os. Dywizjonu 303 - św. Brata Alberta Chmielowskiego
Kraków – Węgrzce - św. Andrzeja Boboli
Kraków – Wieczysta - MB Ostrobramskiej
Kraków Wzgórza Krzesławickie - Miłosierdzia Bożego
Las – MB Ostrobramskiej
Libertów – św. Brata Alberta
Lipnica Wielka – Murowanica – św. Jadwigi Królowej
Lipnik – św. Jadwigi Królowej
Mników – św. Brata Alberta
Mszana Dolna - Miłosierdzia Bożego
Myślenice – Osiedle – św. Brata Alberta
Naprawa - św. Siostry Faustyny Kowalskiej
Nowy Targ – Bór – św. Jadwigi Królowej
Nowy Targ – Niwa – św. Brata Alberta
Ostrężnica – Łany - św. Faustyny
Radwanowice – rektorat św. Brata Alberta
Rogoźnik - św. Andrzeja Boboli
Rokiciny Podhalańskie - Miłosierdzia Bożego
Rybna - św. Kazimierza
Skawina – Ogrody - Miłosierdzia Bożego
Szklary – św. Maksymiliana Kolbego
Węgrzyce – św. Andrzeja Boboli
Więciórka - MB Ostrobramskiej
Wola Filipowska – św. Maksymiliana M. Kolbego
Zakopane – Chramcówki - Miłosierdzia Bożego
Zakopane – Cyrhla - Miłosierdzia Bożego
Zakopane – Kościelisko - św. Kazimierza

Legnicka:

Bogatynia – św. Maksymiliana Kolbego
Jawor - Miłosierdzia Bożego
- św. Brata Alberta
Jelenia Góra – Cieplice - Matki Bożej Miłosierdzia
Jelenia Góra – Jagniątków - Miosierdzia Bożego
Legnica – św. Jacka
Lubań-Księginki – św. Maksymiliana M. Kolbe
Lubin - św. Maksymiliana M. Kolbe Szczytnica – św. Jacka
Osiecznica - św. Maksymiliana M. Kolbe
Pogorzeliska – św. Jacka
Rząsiny - Matki Boskiej Ostrobramskiej
Sosnówka - Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Bożej Ostrobramskiej
Szklarska Poręba - św. Maksymiliana M. Kolbe

Lubelska (archidiecezja):

Babin - św. Andrzeja Boboli
Bełżyce – św. Andrzeja Boboli
Chełm - św. Kazimierza
- Miłosierdzia Bożego
Jakubowice Konińskie - św. Siostry Faustyny
Kośmin – św. Andrzeja Boboli
Kraśnik - Miłosierdzia Bożego
Lublin - Miłosierdzia Bożego
- św. Maksymiliana Kolbe
- św. Alberta Chmielowskiego
- św. Andrzeja Boboli
- św. Jadwigi Królowej
- kościół pw. św. Jozafata, na terenie parafii archikatedralnej św. Jana Chrzciciela
Lublin – Kośminek – św. Maksymiliana Kolbe
Łucka - Miłosierdzia Bożego
Parafianka - św. Andrzeja Boboli
Piotrowice Małe - Miłosierdzia Bożego
Puławy - Miłosierdzia Bożego
- św. Brata Alberta
Puszno Skokowskie – św. Maksymiliana Kolbe
Rejowiec Osada - św. Jozafata BM
Rudnik Szlachecki - Miłosierdzia Bożego
Siennica Nadolna - Miłosierdzia Bożego
Wierzchowiska - Miłosierdzia Bożego
Wierzbica - Matki Bożej Ostrobramskiej i św. Wojciecha (1991)

Łomżyńska:

Dylewo - NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia
Grądy Woniecko - Miłosierdzia Bożego
Kąty - NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia
Koziki – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Krukowo - Miłosierdzia Bożego
Łąg Starościński - Miłosierdzia Bożego
Łomża - Miłosierdzia Bożego
- św. Andrzeja Boboli
Nowa Wieś – Narodzenia NMP I św. Maksymiliana Marii Kolbego
Ostrów Mazowiecka – Komarów – św. Jozafata
Piekuty - św. Kazimierza
Stary Skarżyn – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Szepietowo - NMP Matki Miłosierdzia

Łowicka:

Łyszkowice - św. Kazimierza, królewicza
Pilawice - Matki Bożej Miłosierdzia
Radziejowice - św. Kazimierza, królewicza
Skierniewice - Miłosierdzia Bożego

Łódzka (archidiecezja):

Bełchatów - Miłosierdzia Bożego
Głowno-Zabrzeźnia – św. Maksymiliania Marii Kolbego
Golesze-Swolszewice - Miłosierdzia Bożego
Justynów k. Andrespola - Miłosierdzia Bożego
Łask - świętej Faustyny Kowalskiej
Łódź – św. Andrzeja Boboli
- św. Faustyny Kowalskiej
- św. Kazimierza
- św. Maksymiliania Marii Kolbego
- św. Alberta Chmielowskiego
Łódź-Nowosolna – św. Andrzeja Boboli
Łódź - Wiskitno św. Rafała Kalinowskiego
Pabianice - Miłosierdzia Bożego
- św. Maksymiliania Marii Kolbego
Piotrków Trybunalski - Miłosierdzia Bożego
- św. Jacka i św. Doroty
Pożdżenice – św. Kazimierza i św. Barbary
Stróża – św. Kazimierza, Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
Wola Rakowa - Miłosierdzia Bożego

Opolska:

Kamień Śląski – św. Jacka
Opole – św. Jacka
Prudnik – Miłosierdzia Bożego

Pelplińska:

Chojnice – św. Jadwigi Królowej
Gródek - Miłosierdzia Bożego
Kamionka – św. Andrzeja Boboli
Kartuzy – św. Kazimierza
Klukowa Huta - Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia (MB Ostrobramskiej)
Lębork - Miłosierdzia Bożego
- św. Maksymiliana Marii Kolbego
Liniewo - Miłosierdzia Bożego
Łążek - Matki Boskiej Królowej Polski i św. Maksymiliana Kolbego
Łubiana - św. Maksymiliana Marii Kolbego
Mikorowo – św. Kazimierza
Mosty – św. Brata Alberta Chmielowskiego
Nakla – św. Jadwigi Królowej
Osowo – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Rokity – św. Andrzeja Boboli
Sasino - Miłosierdzia Bożego
Sucha - św. Maksymiliana Marii Kolbego
Swarożyn – św. Andrzeja Boboli
Świecie N. Wisłą – św. Andrzeja Boboli
Tczew – św. Maksymiliana Marii Kolbego

Płocka:

Gąsocin – św. Maksymiliana Kolbego
Gostynin - Miłosierdzia Bożego
Lucień - św. Kazimierza
Maków Mazowiecki – św. Brata Alberta
Mała Wieś - św. Maksymiliana Kolbego
Nowy Dwór Mazowiecki - św. Maksymiliana Kolbego
Płock – św. Jadwigi Królowej
- św. Malsymiliana Kolbego
Płock – Ciechomice - św. Maksymiliana Kolbego
Płońsk - św. Maksymiliana Kolbego
Pułtusk-Popławy - Miłosierdzia Bożego
Rogozino - św. Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia
Siemiątkowo - św. Kazimierza
Sierpc - św. Maksymiliana Kolbego
Skępe - Miłosierdzia Bożego
Skierkowizna - św. Andrzeja Boboli
Sudragi - św. Maksymiliana Kolbego
Szydłowo - św. Marii Magdaleny i św. Kazimierza

Poznańska (archidiecezja):

Chocicza - Miłosierdzia Bożego
Gębice - św. Andrzeja Boboli
Grodzisk Wlkp. - św. Faustyny
Gułtowy - św. Kazimierza
Jerka - św. Kazimierza
Kościan – św. Brata Alberta Chmielowskiego
Koziegłowy - św. Brata Alberta Chmielowskiego
Leszno – św. Kazimierza
- św. Maksymiliana Marii Kolbego
Luboń – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Mochy - św. Maksymiliana Marii Kolbego
Nojewo - św. Andrzeja Boboli
Oborniki Wlkp. - Miłosierdzia Bożego (daw. Świętego Krzyża)
Plewiska - św. Faustyny
Poznań - Miłosierdzia Bożego
- św. Andrzeja Boboli
- św. Jadwigi Królowej Wawelskiej
- św. Kazimierza (dziś polskokatolicki)
Rawicz - św. Andrzeja Boboli
Sątopy - św. Andrzeja Boboli
Strykowo - św. Maksymiliana Marii Kolbego
Swarzędz - Matki Bożej Miłosierdzia (MB Ostrobramskiej)
Wojnowice – św. Brata Alberta Chmielowskiego
Wroniawy – Miłosierdzia Bożego
Zakrzewo Zbąszyńskie - św. Kazimierza

Przemyska (archidiecezja):

Bachórzec - św. Katarzyny i bł. J. S. Pelczara bpa
Długie – św. Jadwigi Królowej
Dukla (Bernardyni) - św. Jana z Dukli
Głowienka – św. Maksymiliane Kolbego
Jagiełła – św. Jadwigi Królowej
Jankowce – Glinne - św. Jadwigi Królowej i Bożego Miłosierdzia
Jarosław - Miłosierdzia Bożego
Jarosław-Szówsko – św. Brata Alberta
Jasień - MB Bieszczadzkiej
Kopytowa - św. Maksymiliane Kolbego
Kramarzówka - św. Klemensa i św. Andrzeja Boboli
Krosno - Miłosierdzia Bożego
Krosno - św. Piotra i Jana z Dukli
Krzeczowice - św. Andrzeja Boboli
Łukowa - rektorat, Miłosierdzia Bożego
Mirocin - św. Judy Tadeusza i św. Brata Alberta
Potok - św. Andrzeja Boboli
Prałkowce - MB Zbaraskiej
Przemyśl - św. Jana z Dukli
- św. Brata Alberta
- św. Józefa Sebastiana Pelczara
Przemyśl Rycerskie - Miłosierdzia Bożego
Przeworsk – Gorliczyna - św. Józefa Sebastiana Pelczara Bpa
Rzepedź – św. Maksymiliane Kolbego
Sanok – rektorat św. Maksymiliane Kolbego
Skołoszów - Miłosierdzia Bożego
Stare Miasto - św. Andrzeja Boboli
Szczepańcowa - św. Rafała Kalinowskiego
Tryńcza - św. Kazimierza
Turze Pole - Miłosierdzia Bożego
Wetlina - Miłosierdzia Bożego
Wołkowyja - św. Maksymiliane Kolbego
Wólka Grodziska - św. Maksymiliane Kolbego
Żurawica Górna - św. Andrzeja Boboli

Radomska:

Bardzice - św. Andrzeja Boboli
Bogucin - św. Maksymiliana Kolbe
Chełsty - Miłosierdzia Bożego
Dziebałtów Nowy - św. Rafała Kalinowskiego
Godów – Kałków – św. Maksymiliana Kolbe
Góry Mokre – św. Maksymiliana
Gózd - Miłosierdzia Bożego
Groszowice - św. Faustyny
Grzmucin – św. Maksymiliana Kolbe
Janików - św. Maksymiliana Kolbe
Kierz Niedźwiedzi – św. Maksymiliana Kolbe
Koszary - św. Andrzeja Boboli
Lipowe Pole - Miłosierdzia Bożego
Małęczyn - św. Andrzeja Boboli
Pionki – św. Maksymiliana
Przysucha - Miłosierdzia Bożego
Radom - Matki Bożej Miłosierdzia
- Miłosierdzia Bożego
- św. Rafała Kalinowskiego
- św. Kazimierza
- św. Jadwigi Królowej
- św. Brata Alberta
- św. Maksymiliana Kolbe
Radzice – św. Jadwigi Królowej
Seredzice - Miłosierdzia Bożego
Skarżysko Kamienna - NMB Ostrobramskiej
- św. Brata Alberta
Słupica - św. Andrzeja Boboli
Sołtyków – św. Jadwigi Królowej
Starachowice – św. Brata Alberta
Tomaszów – św. Jadwigi Królowej

Rzeszowska:

Będziemyśl – św. Jacka
Biała - Miłosierdzia Bożego
Bzianka - św. Maksymiliana Kolbe
Czeluśnica – św. Maksymiliana Kolbe
Domatków - Miłosierdzia Bożego
Glinik - św. Maksymiliana M. Kolbe
Głojsce - św. Maksymiliana Kolbe
Gorlice - Św. Andrzeja Boboli
- św. Jadwigi Królowej
Jasło - Miłosierdzia Bożego
Klęczany - św. Maksymiliana Kolbe
Kolbuszowa – św. Brata Alberta
Krempna - św. Maksymiliana Kolbe
Krzywa Wieś - św. Maksymiliana Kolbe
Łowisko – św. Ignacego Antiocheńskiego i św. Maksymiliana M. Kolbe
Łukawiec - Miłosierdzia Bożego
Nawsie - św. Andrzeja Boboli
Palikówka - Miłosierdzia Bożego
Przybówka - św. Kazimierza (2002)
Rogoźnica – św. Maksymiliana Kolbe
Ropica Polska - Miłosierdzia Bożego
Rzeszów – św. Jacka
- św. Jadwigi Królowej
- św. J.S. Pelczara
Stępina – św. Maksymiliana Kolbe
Strzyżów – św. J.S. Pelczara
Szufnarowa - Matki Bożej Ostrobramskiej (1971)
Werynia - św. Maksymiliana Kolbe
Wólka Podleśna – św. Jadwigi Królowej
Zawadka Osiecka - Miłosierdzia Bożego
Żarnowa - św. Maksymiliana M. Kolbe

Sandomierska:

Brzeziny Stojeszyńskie - Miłosierdzia Bożego
Chrzanów – św. Jacka
Cygany – - św. Jadwigi Królowej
Dwikozy - Świętego Andrzeja Boboli i Świętego Antoniego Pustelnika
Huta Józefów - św. Maksymiliana M. Kolbe
Jadachy – św. Maksymiliana M. Kolbe
Janów Lubelski – - św. Jadwigi Królowej
Krzemień – św. Maksymiliana M. Kolbe
Niemirów - św. Andrzeja Boboli
Nisko - Podwolina - Miłosierdzia Bożego
Ostrowiec Świętokrzyski - Miłosierdzia Bożego
- Świętego Kazimierza
- św. Jadwigi Królowej
Pilchów - św. Jadwigi Królowej
Rytwiany - św. Maksymiliana M. Kolbe
Skopanie - Osiedle - Miłosierdzia Bożego
Szczecyn – św. Maksymiliana M. Kolbe
Tarnobrzeg - Dzików - Miłosierdzia Bożego

Siedlecka:

Bazanów – św. Maksymiliana Kolbe
Brzozowica Duża - św. Maksymiliana Kolbe
Gąsiory - św. Andrzeja Boboli
Gęś - św. Jozafata
Korczówka - św. Jozafata BM
Łuków – św. Brata Alberta
Ruda Wolińska - św. Andrzeja Boboli
Rudno - Przemienienia Pańskiego i św. Andrzeja Boboli
Siedlce - Miłosierdzia Bożego
- św. Maksymiliana
Wytyczno - św. Andrzeja Boboli

Sosnowiecka:

Będzin – św. Siostry Faustyny
- św. Brata Alberta Chmielowskiego
Bukowno - św. Andrzeja Boboli
Dąbrowa Górnicza – św. Rafała Kalinowskiego
- św. Jadwigi Królowej
- św. Maksymiliana Marii Kolbego
Jaworzno – Miłosierdzia Bożego
- Alberta Chmielowskiego
Kąpiele Wielkie - Miłosierdzia Bożego
Łazy – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Olkusz – św. Maksymiliana Kolbego
Rokitno Szlacheckie - Miłosierdzia Bożego
Sosnowiec - Miłosierdzia Bożego
- św. Andrzeja Boboli
- św. Rafała Kalinowskiego
- św. Alberta Chmielowskiego

Szczecińsko-Kamieńska (archidiecezja):

Batowo - Miłosierdzia Bożego
Choszczno - św. Jadwigi Królowej
Dźwinówek – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Godków – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Golczewo - św. Andrzeja Boboli
Krajnik Górny - św. Andrzeja Boboli
Krąpiel – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Mechowo k.Płot - św. Andrzeja Boboli
Nowogard - św. Rafała Kalinowskiego
Parlino – Miłosierdzia Bożego
Piasecznik - św. Andrzeja Boboli
Police - św. Kazimierza
Stargard Szczeciński - Miłosierdzia Bożego
Stepnica – św. Jacka
Stuchowo - św.s. Faustyny Kowalskiej
Swobnica - św. Kazimierza
Szczecin – św. Brata Alberta
- św. Kazimierza
- św. Andrzeja Boboli
- MB Ostrobramskiej
- Miłosierdzia Bożego
- św. S. Faustyny Kowalskiej
- św. Maksymiliana Marii Kolbego
- św. Jadwigi Królowej

Świdnicka:

Bielawa - Miłosierdzia Bożego
Kudowa Zdrój - Miłosierdzia Bożego
Świdnica - Miłosierdzia Bożego
- św. Andrzeja Boboli
Świebodzice – św. Brata Alberta Chmielowskiego
Wałbrzych – św. Maksymiliana Kolbego

Tarnowska:

Brzesko - Miłosierdzia Bożego
Buchcice - św. Maksymiliana M. Kolbego
Dębica - Miłosierdzia Bożego
Dąbrówka Wisłocka - Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Kazimierza
Gawłów - św. Andrzeja Boboli
Grudna Górna - Miłosierdzia Bożego
Gruszów Wielki - św. Maksymiliana M. Kolbego
Jaworsko - św. Maksymiliana M. Kolbego
Jurków - Przemienienia Pańskiego i Bożego Miłosierdzia
Kicznia - św. Maksymiliana M. Kolbego
Librantowa - św. Alberta Chmielowskiego
Nowy Sącz - św. Kazimierza
- Parafia Wojskowa - Bożego Miłosierdzia
Podłopień - Miłosierdzia Bożego
Radgoszcz - św. Kazimierza
Rzepiennik Strzyżewski - Miłosierdzia Bożego
Stary Sącz - Miłosierdzia Bożego
Stróżna - św. Maksymiliana M. Kolbego
Szarwark - św. Andrzeja Boboli M.
Śnietnica - św. Andrzeja Boboli M.
Świebodzin - św. Maksymiliana Marii Kolbego
Tarnów - Miłosierdzia Bożego
- św. Maksymiliana M. Kolbego
Wiewiórka - św. Maksymiliana M.Kolbego
Wola Rzędzińska - p.w. Miłosierdzia Bożego
Zabrnie - św. Maksymiliana M. Kolbego
Zalesie - św. Maksymiliana M. Kolbego
Zgłobice - św. Alberta Chmielowskiego

Toruńska:

Bratian – św. Brata Alberta Chmielowskiego
Bursztynowo – św. Andrzeja Boboli
Grudziądz – św. Maksymiliana Kolbe
Grzegorz - św. Andrzeja Boboli
Jamielnik - św. Siostry Faustyny
Pieńki Królewskie - św. Andrzeja Boboli
Świecie nad Osą – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Toruń - Miłosierdzia Bożego i św. siostry Faustyny
- św. Maksymiliana Marii Kolbego

Warmińska (archidiecezja):

Bartoszyce – św. Brata Alberta
Bezledy – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Dobre Miasto – św. Faustyny
Drogosze – Matki Boskiej Ostrobramskiej
Kamińsk – św. Brata Alberta Chmielowskiego
Kętrzyn - św. Brata Alberta
- św. Jacka
Korsze – Podwyższenia Krzyża Świętego i Matki Boskiej Miłosierdzia (Ostrobramskiej)
Lidzbark Warmiński – św. Andrzeja Boboli
Łęgajny – św. Maksymiliana Marii Kolbego
Mrągowo – św. Rafała Kalinowskiego
Nidzica – bł. Bolesławy Lament
- Miłosierdzia Bożego
Olsztyn - Śródmieście - Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej
- św. Maksymiliana Marii Kolbego
- Olsztyn – Kormoran - Miłosierdzia Bożego
Ostróda - św. Faustyny
Reszki - Miłosierdzia Bożego
Rozdroże – św. Jadwigi Królowej
Sorkwity – św. Brata Alberta
Szczytno – św. Brata Alberta
Szyldak – św. Andrzeja Boboli
Świętano - św. Andrzeja Boboli
Wojciechy - św. Andrzeja Boboli
Zagaje – św. Maksymiliana Marii Kolbego

Warszawska (archidiecezja)

Bramki – św. Maksymiliana Kolbego
Buraków - bł. Marceliny Darowskiej
Grodzisk Mazowiecki – Miłosierdzia Bożego
Grójec - Miłosierdzia Bożego
Ożarów - Miłosierdzia Bożego
Pruszków - św. Kazimierza
Sękocin - św. Faustyny Kowalskiej
Warszawa - św. Andrzeja Boboli na Mokotowie - Sanktuarium
- św. Jozafata na Powązkach
- św. Kazimierza na Sielcach
- Miłosierdzia Bożego i Św. Faustyny na Muranowie
- Świętych Rafała Kalinowskiego i Alberta Chmielowskiego na Rudzie
- Matki Bożej Ostrobramskiej na Boernerowie
- św. Maksymiliana Kolbego na Służewcu
- Świętych Rafała i Alberta na Rudzie
- kościół św. Kazimierza na Nowym Mieście
Żabieniec – św. Jadwigi Królowej

Warszawsko-praska:

Kobyłka - Św. Kazimierza
Marki-Struga – św. Andrzeja Boboli
Otwock-Ługi - Miłosierdzia Bożego
Rembertów – św. Brata Alberta
Warszawa - Miłosierdzia Bożego
- św. Faustyny
- MB Nieustającej Pomocy na Saskiej Kępie przy kościele św. Andrzeja Boboli
- Narodzenia Pańskiego (Sanktuarium MB Ostrobramskiej)
Ząbki - Miłosierdzia Bożego

Włocławska:

Janiszewice - M.B. Miłosierdzia
Konin - Miłosierdzia Bożego
- bł. Jerzego Matulewicza
- św. Faustyny
- św. Maksymiliana Kolbe
Obrowo - Miłosierdzia Bożego
Posada – św. Brata Alberta Chmielowskiego
Powiercie – Błogosławionych 108 Męczenników
Świnice Warckie - św. Kazimierza - Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Siostry Faustyny
Topólka - Miłosierdzia Bożego
Włocławek – św. Maksymiliana Kolbe
Zduńska Wola - św. Maksymiliana Kolbe

Wrocławska (archidiecezja):

Boleścin - Miłosierdzia Bożego
Brzeg - Miłosierdzia Bożego
Góra Śląska - św. Faustyny
Jelcz-Laskowice – św. Maksymiliana Kolbego
Kamieniec Wrocławski - Miłosierdzia Bożego
Krośnice – św. Maksymiliana Kolbego
Milicz - św. Andrzeja Boboli
Mirków – św. Brata Alberta
Oleśnica Śląska - Matki Bożej Miłosierdzia
Oława – Miłosierdzia Bożego
Rzeplin - Miłosierdzia Bożego
Wierzbica Górna – św. Jacka
Wrocław-Biskupin - św. Faustyny
Wrocław-Gądów – św. Maksymiliana Kolbego
Wrocław-Gądów Wlk. - Miłosierdzia Bożego
Wrocław-Jagodno - Miłosierdzia Bożego
Wrocław-Kuźniki - św. Andrzeja Boboli
Wrocław-Swojczyce – św. Jacka
Wrocław-Zgorzelisko - św. Kazimierza

Zamojsko-lubaczowska

Basznia Dolna – św. Andrzeja Boboli
Bukowa – św. Andrzeja Boboli
Bystre – św. Andrzeja Boboli
Cichobórz – św. Maksymiliana Kolbego
Dąbrowice – św. Maksymiliana Kolbego
Deszkowice – św. Maksymiliana Kolbego
Gozdów - Miłosierdzia Bożego
Harasiuki - Miłosierdzia Bożego
Kosobudy – św. Andrzeja Boboli
Lubaczów - bł. Jakuba Strzemię i św. Stanisława Bpa
Przewodów – św. Brata Alberta
Radzięcin – św. Kazimierza Królewicza
Ulhówek - św. Maksymiliana Kolbego
Zamch – św. Jozafata
Zamość – Miłosierdzia Bożego
- św. Brata Alberta

Zielonogórsko-gorzowska:

Babimost – kościół filialny św. Jacka
Białków - św. Andrzeja Boboli
Bobowicko - Miłosierdzia Bożego
Broniszów - kościół filialny w Kamionce Miłosierdzia Bożego
Cibórz – św. Brata Alberta Chmielowskiego
Dychów - Miłosierdzia Bożego
Drzonków - Matki Bożej Ostrobramskiej
Głogów - Miłosierdzia Bożego
- św. Maksymiliana Marii Kolbego
Gorzów Wielkopolski - św. Maksymiliana Marii Kolbego
Jasień - kościół filialny w Jasionnej Miłosierdzia Bożego
Kargowa – kościół filialny św. Maksymiliana Marii Kolbego
Kęszyca Leśna – Miłosierdzia Bożego
Krzeszyce – kościół filialny w Krasnołęgu św. Kazimierza
Kwielice - kościół filialny w Obiszowie Dużym św. Kazimierza
Ośno Lubuskie - kościół filialny w Połęcku św. Kazimierza
- kościół filialny w Siennie MB Ostrobramskiej
Pław - kościół filialny w Szczawnie św. Maksymiliana Kolbe
Przemków - Miłosierdzia Bożego
Rokitno – kościół filialny w Chełmsku św. Kazimierza
Siedlnica – kościół filialny w Jędrzychowicach bł. Jana z Dukli
Sława – kościół filialny Miłosierdzia Bożego
Strzegów - kościół filialny w Grabicach Miłosierdzia Bożego
Świebodzin -Miłosierdzia Bożego
Tomaszowo – św. Jadwigi Królowej
Torzym – kościół filialny w Małuszowie św. Andrzeja Boboli
Ulim - św. Andrzeja Boboli
Wschowa – św. Jadwigi Królowej
Zielona Góra - Miłosierdzia Bożego
- św. Brata Alberta Chmielowskiego
Zwierzyn – kościół filialny w Żółwinie św. Andrzeja Boboli
Żary - Miłosierdzia Bożego

Marian Kałuski

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

25 Maja 1887 roku
Urodził się Francesco Forgione, znany jako Ojciec Pio, włoski święty (zm. 1968)


25 Maja 1997 roku
W Polsce odbyło się referendum konstytucyjne. Frekwencja 53 procent.


Zobacz więcej