Poniedziałek 9 Grudnia 2019r. - 343 dz. roku,  Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 02.08.12 - 22:44     Czytano: [2139]

Dział: Interwencje

Dziewięć lat w areszcie śledczym!!
Szanowni Państwo

Przypominam sprawę przedsiębiorcy p. Mariana Wegera, który przebywa w Areszcie Śledczym w Lublinie już 9 ( dziewięć ) lat.

Czynię tak dlatego, iż na naszej stronie internetowej dodaliśmy dalszą część przedstawioną w nagraniu video.

Marian Wegera nikogo nie zabił, nie napadł, nie zgwałcił. Siedzi już 9 lat - "Winą jego”, podobnie jak wielu innych "przedsiębiorców – przestępców”, jest to, że chciał działać w kraju opanowanym przez ponadpartyjne i ponadlokalne sitwy wysoko postawionych ludzi, które zajmowały się i nadal zajmują zabieraniem przedsiębiorcom ich majątków. Kto się sprzeciwił – ginął, "popełniał samobójstwo” lub szedł do aresztu.

"Winą” Mariana jest to, że przyjechał do Warszawy jako "zamożny przedsiębiorca z prowincji”. Można by rzec: sam wlazł myśliwym pod lufę strzelby, a mając na uwadze środowisko ludzi, którzy go zniszczyli – niemal dosłownie wszedł pod lufę strzelby.

"Winą” Mariana jest to, że miał ciężko zarobione pieniądze i plany biznesowe, ale nie miał wiedzy o życiu w tym kraju, nie miał przysłowiowego wujka w SB, policji, sądzie, prokuraturze...

Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy m.in. pismo Fundacji LEX NOSTRA do Krzysztofa Wojtaszka - Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie, materiał video, oraz skan pisma Posła Joachima Brudzińskiego.


Proszę wszystkich o wsparcie sprawy Mariana Wegara poprzez rozpowszechnianie materiału o nim i przesyłaniu pism lub maili do Prezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie wspierających poniższe pismo złożone przez Fundację LEX NOSTRA.

Z poważaniem:
Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Opis sprawy dostępny jest na stronie Fundacji LEX NOSTRA –
http://fundacja.lexnostra.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=87
Wersja do druku

MariaN - 22.08.12 16:33
"Dziewięć lat w areszcie śledczym!!".... to brzmi jak nie z tego świata.
To niemożliwe, że to się dzieje tu i teraz. I co na to laureat Pokojowej Nagrody Nobla, nijaki Wałęsa, czy on wie o tym, czy Fundacja informowała go o sprawie? Jeśli nie, to bardzo niedobrze.
III RP to jego dziecko. Ta mafia, która od 5 lat rządzi w kraju to też jego dzieło. Ta gigantyczna korupcja to też dzięki niemu. Te patologie nie powstały z niczego, ktoś to musiał zapłodnić.
Tak więc o tym, że ktoś siedzi 9 (dziewięć) lat w areszcie śledczym powinien ojciec III RP wiedzieć. I co on na to. Może to tak musi być, tylko my jesteśmy jacyś dziwni. Niech się wypowie.... ciekawe czy jego e-mail jest czynny.

Jan Orawicz - 04.08.12 22:18
To jest tylko jeden z setek przykładów na bezprawie bolszewickich prawników To jest też jeden z przykładów na to,że do tej pory sądownictwo nie oczyściło się z tego czerwonego elementu. Te wskazania Solidarności już w tamtym czasie odbijały się niczym groch o ścianę . a ściślej od czerwonych g ł ó w e k ... Za to ponoszą winę - szczególnie posłowie i senatorowie wszystkich dotychczasowych kadencji. Od nich zależało,co uchwalą! No,ąle ci ludzie bawili się w czasie kampanii wyborczych w obiecanki cacani,by załapać potrzebną ilość głosów. I głównie też z tej prostej przyczyny mamy II PRL!! A jeżeli jest taka prawda, a jest, to wiemy jakie jest prawo,a ściślej czerwone bezprawie! I jak na to nie ma i chyba nie będzie jeszcze długo realnej siły,która by zmieniła ten bolesny stan rzeczy. Tutaj, przy okazji nadmienię to,że i z tego powodu wielu Polaków po prostu nie chodzi na wybory,bo zauważyli,że kłamstwo i obłuda tańczą wyrwasy w naszej Ojczyżnie od lata 1989r. A co gorsza to końca tego diabelskiego tańca nie widać!! PiPozdrawiam

Robert D Bastien - 03.08.12 5:44
Za ten wyczyn bezprawia, trzymania kogoś w areszcie śledczym 9 lat, wszscy w ten przypadek umaczani od stójkowego do prokuratorów i sedziów, powinni otrzymać wyroki skazujące ich na conajlmniej po 20 lat więzienia każdy. Jest to nieludzkie traktowanie z bezczeszczeniem praw i stanowisk publicznych. Podobna kara powinna spotkać wszelkich zwierzchników namawiających lub wykorzystujących swoje pozycje wymuszające takie działania.
Gdzie w tym państwie jest Prokurator Generalny, Sąd Najwyższy i wiele innych instytucji działające w obronie prawa i praw.
Ostatnio media Niezalżena.pl otrzymała wyrok sądowy "kneblowanie" redakcji w informowaniu o wypadku na linii kolejowej. Powód, zamieszany w ten wypadek jest dobrym znajomym prezydenta Komorowskiego.

NALEŻY RAZ NA ZAWSZE SKOŃCZYĆ ZE ZBRODNIAMI DOKONYWANYMI CODZIENNIE W RESORCIE PUBLICZNYM - OD URZĘDU PREZYDENTA, PREMIERA, MSZ, MSW, POSŁÓW, POLICJI, PROKURATORÓW, SEDZIÓW,
W/W NIE SĄ WŁAŚCICIELEMI PRAWA KTÓRE JEST WSPÓLNYM DOBREM NARODU, WZGLĘDEM KTÓREGO WSZYSCY SĄ NA RÓWNI.

W TEJ SYTUACJI, NARÓD JEST URAWNIONY DO: - USTANOWIENIA NOWEJ USTAWY ZASADNICZEJ KONSTYTUCJI - NA DRODZE REFERENDUM
ŁĄCZNIE ZE ZNIESIENIEM IMMUNITETU. Pozdrawiam Robert.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

09 Grudnia 1636 roku
Zmarł Fabian Birkowski, polski pisarz i kaznodzieja, dominikanin. Mówca pełen życia, silnie poruszający słuchaczy (ur. 1566)


09 Grudnia 1946 roku
Początek procesu kpt. S. Sojczyńskiego ps. "Warszyc" i jego podkomendnych z Konspiracyjnego Wojska Polskiego


Zobacz więcej