Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 226 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 02.08.12 - 22:44     Czytano: [2195]

Dział: Interwencje

Dziewięć lat w areszcie śledczym!!
Szanowni Państwo

Przypominam sprawę przedsiębiorcy p. Mariana Wegera, który przebywa w Areszcie Śledczym w Lublinie już 9 ( dziewięć ) lat.

Czynię tak dlatego, iż na naszej stronie internetowej dodaliśmy dalszą część przedstawioną w nagraniu video.

Marian Wegera nikogo nie zabił, nie napadł, nie zgwałcił. Siedzi już 9 lat - "Winą jego”, podobnie jak wielu innych "przedsiębiorców – przestępców”, jest to, że chciał działać w kraju opanowanym przez ponadpartyjne i ponadlokalne sitwy wysoko postawionych ludzi, które zajmowały się i nadal zajmują zabieraniem przedsiębiorcom ich majątków. Kto się sprzeciwił – ginął, "popełniał samobójstwo” lub szedł do aresztu.

"Winą” Mariana jest to, że przyjechał do Warszawy jako "zamożny przedsiębiorca z prowincji”. Można by rzec: sam wlazł myśliwym pod lufę strzelby, a mając na uwadze środowisko ludzi, którzy go zniszczyli – niemal dosłownie wszedł pod lufę strzelby.

"Winą” Mariana jest to, że miał ciężko zarobione pieniądze i plany biznesowe, ale nie miał wiedzy o życiu w tym kraju, nie miał przysłowiowego wujka w SB, policji, sądzie, prokuraturze...

Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy m.in. pismo Fundacji LEX NOSTRA do Krzysztofa Wojtaszka - Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie, materiał video, oraz skan pisma Posła Joachima Brudzińskiego.


Proszę wszystkich o wsparcie sprawy Mariana Wegara poprzez rozpowszechnianie materiału o nim i przesyłaniu pism lub maili do Prezesa Sądu Apelacyjnego w Lublinie wspierających poniższe pismo złożone przez Fundację LEX NOSTRA.

Z poważaniem:
Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Opis sprawy dostępny jest na stronie Fundacji LEX NOSTRA –
http://fundacja.lexnostra.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=87
Wersja do druku

MariaN - 22.08.12 16:33
"Dziewięć lat w areszcie śledczym!!".... to brzmi jak nie z tego świata.
To niemożliwe, że to się dzieje tu i teraz. I co na to laureat Pokojowej Nagrody Nobla, nijaki Wałęsa, czy on wie o tym, czy Fundacja informowała go o sprawie? Jeśli nie, to bardzo niedobrze.
III RP to jego dziecko. Ta mafia, która od 5 lat rządzi w kraju to też jego dzieło. Ta gigantyczna korupcja to też dzięki niemu. Te patologie nie powstały z niczego, ktoś to musiał zapłodnić.
Tak więc o tym, że ktoś siedzi 9 (dziewięć) lat w areszcie śledczym powinien ojciec III RP wiedzieć. I co on na to. Może to tak musi być, tylko my jesteśmy jacyś dziwni. Niech się wypowie.... ciekawe czy jego e-mail jest czynny.

Jan Orawicz - 04.08.12 22:18
To jest tylko jeden z setek przykładów na bezprawie bolszewickich prawników To jest też jeden z przykładów na to,że do tej pory sądownictwo nie oczyściło się z tego czerwonego elementu. Te wskazania Solidarności już w tamtym czasie odbijały się niczym groch o ścianę . a ściślej od czerwonych g ł ó w e k ... Za to ponoszą winę - szczególnie posłowie i senatorowie wszystkich dotychczasowych kadencji. Od nich zależało,co uchwalą! No,ąle ci ludzie bawili się w czasie kampanii wyborczych w obiecanki cacani,by załapać potrzebną ilość głosów. I głównie też z tej prostej przyczyny mamy II PRL!! A jeżeli jest taka prawda, a jest, to wiemy jakie jest prawo,a ściślej czerwone bezprawie! I jak na to nie ma i chyba nie będzie jeszcze długo realnej siły,która by zmieniła ten bolesny stan rzeczy. Tutaj, przy okazji nadmienię to,że i z tego powodu wielu Polaków po prostu nie chodzi na wybory,bo zauważyli,że kłamstwo i obłuda tańczą wyrwasy w naszej Ojczyżnie od lata 1989r. A co gorsza to końca tego diabelskiego tańca nie widać!! PiPozdrawiam

Robert D Bastien - 03.08.12 5:44
Za ten wyczyn bezprawia, trzymania kogoś w areszcie śledczym 9 lat, wszscy w ten przypadek umaczani od stójkowego do prokuratorów i sedziów, powinni otrzymać wyroki skazujące ich na conajlmniej po 20 lat więzienia każdy. Jest to nieludzkie traktowanie z bezczeszczeniem praw i stanowisk publicznych. Podobna kara powinna spotkać wszelkich zwierzchników namawiających lub wykorzystujących swoje pozycje wymuszające takie działania.
Gdzie w tym państwie jest Prokurator Generalny, Sąd Najwyższy i wiele innych instytucji działające w obronie prawa i praw.
Ostatnio media Niezalżena.pl otrzymała wyrok sądowy "kneblowanie" redakcji w informowaniu o wypadku na linii kolejowej. Powód, zamieszany w ten wypadek jest dobrym znajomym prezydenta Komorowskiego.

NALEŻY RAZ NA ZAWSZE SKOŃCZYĆ ZE ZBRODNIAMI DOKONYWANYMI CODZIENNIE W RESORCIE PUBLICZNYM - OD URZĘDU PREZYDENTA, PREMIERA, MSZ, MSW, POSŁÓW, POLICJI, PROKURATORÓW, SEDZIÓW,
W/W NIE SĄ WŁAŚCICIELEMI PRAWA KTÓRE JEST WSPÓLNYM DOBREM NARODU, WZGLĘDEM KTÓREGO WSZYSCY SĄ NA RÓWNI.

W TEJ SYTUACJI, NARÓD JEST URAWNIONY DO: - USTANOWIENIA NOWEJ USTAWY ZASADNICZEJ KONSTYTUCJI - NA DRODZE REFERENDUM
ŁĄCZNIE ZE ZNIESIENIEM IMMUNITETU. Pozdrawiam Robert.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Sierpnia 1980 roku
Początek strajków na Wybrzeżu. Stanęła Stocznia Gdańska.


14 Sierpnia 1941 roku
Zmarł Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, święty, zamordowany w obozie Auschwitz przez Niemców (ur. 1894)


Zobacz więcej