Niedziela 16 Czerwca 2019r. - 167 dz. roku,  Imieniny: Aliny, Anety, Benona

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.01.07 - 12:32     Czytano: [1901]

Dział: Interwencje

Przeciwdziałanie korupcji

Zjawisko korupcji w ochronie zdrowia jest niewątpliwie jednym z większych problemów istniejących w polskiej rzeczywistości. Praktycznie codziennie media donoszą o kolejnych przypadkach podejrzeń o zachowania korupcyjne wśród lekarzy czy innych środowisk działających w ochronie zdrowia, powodując tym samym niezadowolenie społeczeństwa i przyczynianie się do stałego utrwalania się świadomości, co do istnienia wysokiego poziomu korupcji, szczególnie w środowisku lekarskim.

Aby temu zapobiec, Ministerstwo Zdrowia aktywnie uczestniczy w tworzeniu polityki antykorupcyjnej i przeciwdziałającej oszustwom w ochronie zdrowia, w tym także na szczeblu współpracy międzynarodowej w ramach członkostwa w międzynarodowej organizacji Europejskiej Sieci do spraw Oszustw i Korupcji w Ochronie Zdrowia (EHFCN).

Serdecznie zachęcam Państwa do korzystania z informacji zamieszczonych na stronie poświęconej przeciwdziałaniu i zwalczaniu korupcji w ochronie zdrowia.

Zbigniew Religa
Minister Zdrowia

..........................................

Ogólnopolska bezpłatna infolinia,
gdzie można zgłaszać wszystkie przypadki korupcji:

0-800-190-590

czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 ÷ 21.00


..........................................

MINISTERSTWO ZDROWIA

Wersja do druku

Jan Pyszko - 02.02.07 23:33
Libertyński biurokratyczny program służby zdrowia jest od samego początku celowo kuruptogenny. Żaden z dotychczasowych rządów, mimo obietnic, nie miał zamiaru cokolwiek zmienić. Przecież ze składek buduje się biura pałacowe a tysiące różnych dyrektorów i urzedników wyżscej i niższej rangi, koleszów partyjnych i rodzinnych,korzysta z dobrodziejstw na konto chorych, lekarzy i personalu szpitalnego. Polsko-polonijna Organizacja Narodu Polskiego-Liga Polska, w trosce o zabezpieczenie zdrowotne wszystkich obywateli, bez róznicy na status socjalny, już przed dwoma laty wypracowała nowy program, który jednak nie został przyjęty przez ekipę rządzącą.
Przeczytaj :
" TEZY PROGRAMOWE NAPRAWY SŁUŻBY ZDROWIA W POLSCE :
Znajdziesz pod :
ONP-LP, www.onp-lp.org
pod: Dokumenty : Służba zdrowia.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Czerwca 1934 roku
W Warszawie przy ul. Foksal terrorysta ukraiński zastrzelił ministra spraw wewnętrznych Bronisława Pierackiego.


16 Czerwca 1963 roku
Uruchomiono pierwszy polski laser w Instytucie Fizyki PAN w Warszawie.


Zobacz więcej