Wtorek 7 Lipca 2020r. - 189 dz. roku,  Imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 27.01.07 - 12:32     Czytano: [1974]

Dział: Interwencje

Przeciwdziałanie korupcji

Zjawisko korupcji w ochronie zdrowia jest niewątpliwie jednym z większych problemów istniejących w polskiej rzeczywistości. Praktycznie codziennie media donoszą o kolejnych przypadkach podejrzeń o zachowania korupcyjne wśród lekarzy czy innych środowisk działających w ochronie zdrowia, powodując tym samym niezadowolenie społeczeństwa i przyczynianie się do stałego utrwalania się świadomości, co do istnienia wysokiego poziomu korupcji, szczególnie w środowisku lekarskim.

Aby temu zapobiec, Ministerstwo Zdrowia aktywnie uczestniczy w tworzeniu polityki antykorupcyjnej i przeciwdziałającej oszustwom w ochronie zdrowia, w tym także na szczeblu współpracy międzynarodowej w ramach członkostwa w międzynarodowej organizacji Europejskiej Sieci do spraw Oszustw i Korupcji w Ochronie Zdrowia (EHFCN).

Serdecznie zachęcam Państwa do korzystania z informacji zamieszczonych na stronie poświęconej przeciwdziałaniu i zwalczaniu korupcji w ochronie zdrowia.

Zbigniew Religa
Minister Zdrowia

..........................................

Ogólnopolska bezpłatna infolinia,
gdzie można zgłaszać wszystkie przypadki korupcji:

0-800-190-590

czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 ÷ 21.00


..........................................

MINISTERSTWO ZDROWIA

Wersja do druku

Jan Pyszko - 02.02.07 23:33
Libertyński biurokratyczny program służby zdrowia jest od samego początku celowo kuruptogenny. Żaden z dotychczasowych rządów, mimo obietnic, nie miał zamiaru cokolwiek zmienić. Przecież ze składek buduje się biura pałacowe a tysiące różnych dyrektorów i urzedników wyżscej i niższej rangi, koleszów partyjnych i rodzinnych,korzysta z dobrodziejstw na konto chorych, lekarzy i personalu szpitalnego. Polsko-polonijna Organizacja Narodu Polskiego-Liga Polska, w trosce o zabezpieczenie zdrowotne wszystkich obywateli, bez róznicy na status socjalny, już przed dwoma laty wypracowała nowy program, który jednak nie został przyjęty przez ekipę rządzącą.
Przeczytaj :
" TEZY PROGRAMOWE NAPRAWY SŁUŻBY ZDROWIA W POLSCE :
Znajdziesz pod :
ONP-LP, www.onp-lp.org
pod: Dokumenty : Służba zdrowia.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07 Lipca 1572 roku
Zmarł Zygmunt II August, król Polski (ur. 1520)


07 Lipca 1981 roku
Papież Jan Paweł II ustanowił biskupa warmińskiego Józefa Glempa, prymasem Polski.


Zobacz więcej