Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.07.12 - 9:56     Czytano: [1642]

Dział: Nasze zdrowie

GMO w Senacie!

CO?: akcja STOP DLA GMO pod Senatem
KIEDY?: w dniu 25 lipca w godzinach 12:00 - 14:00
CEL?: zatrzymanie ustawy o paszach
ORGANIZATOR: Stowarzyszenie POLSKA WOLNA OD GMO

NOTA:
W dniu 25 lipca w godzinach 12:00 - 14:00 pod Senatem RP będzie miała miejsce akcja zorganizowana przez Stowarzyszenie POLSKA WOLNA OD GMO mająca na celu zatrzymanie ustawy o paszach, która w dniu 13 lipca br. została przegłosowana przez posłów PO i PSL.

O szkodliwości tej propozycji ustawy o paszach od dłuższego czasu głośno krzyczą środowiska, dla których zdrowie społeczeństwa polskiego i interes narodowy to nie tylko hasła wyborcze i puste słowa, lecz wartość absolutna. Tymczasem Rząd RP bez konsultacji społecznych, korzystając z zamieszania związanego z Euro 2012, przepchnął przez Sejm kolejną antypolską ustawę, przedłużając tym samym do końca roku 2017 (!) możliwość sprzedaży pasz z GMO.

Ta skandaliczna decyzja podyktowana jest interesem obcych korporacji, które od lat dążą do opanowania światowego rynku rolnego, a tym samym pankontynentalnej władzy w zakresie polityki żywieniowej.

"...Rząd RP nie poczynił w latach poprzednich dostatecznych starań zmierzających do uzyskania niezależności w produkcji rodzimych komponentów paszowych, które nie zawierają GMO, manipulując opinię publiczną nieprawdziwymi informacjami o nieszkodliwości pasz GMO dla człowieka oraz konkurencyjnych cenach śruty sojowej oraz kukurydzy GMO sprowadzanych z Ameryki. Tymczasem jak świadczą badania przeprowadzane na całym świecie komponenty paszowe GMO są szkodliwe zarówno dla zwierząt hodowlanych, jak i dla ludzi. Polska może bez większego problemu zaspokoić własną produkcją zapotrzebowanie na rodzime, zdrowe komponenty do pasz, których ceny nie będą wyższe od tych, oferowanych przez amerykańskie koncerny..." - mówi Lena Huppert

Stowarzyszenie POLSKA WOLNA OD GMO wraz z innymi organizacjami chce zaapelować do Senatorów RP, aby zatrzymali tę szkodliwą, antypolską ustawę w Senacie. Na ręce Senatorów RP zostanie przekazany list wyjaśniający niepowetowane szkody, jakie spowoduje przeforsowanie tej ustawy. SENATORZY POTWIERDZILI, że wyjdą do protestujących.

KONTAKT: Lena Huppert: lenahuppert@wp.pl, tel.: 502 085 840

Wersja do druku

warszawiacy - 13.08.12 21:37
ludzie,ktorzy chca wprowadzic GMO do Polski dzialaja przeciw Polakom i sobie.Rosliny i zwierzeta pod wplywem GMO staja sie potworami i olbrzymami niszczacymi inne organizmy zwierzece i roslinne.Rozwijaja sie nowotwory i nieznane choroby,rodza sie potworki i kaleki.Czy o takim pokoleniu mysleli pp poslowie i senatorowie glosujac za GMO ?Juz wczesniej Sejm zabronil wprowadzenia GMO do Polski ,a teraz PO nie chce zdrowych Polakow?pozdrawiamy.

Jan Orawicz - 29.07.12 21:07
Panie doktorze Koper ja już dość dawno temu doszedłem do wniosku,że dotychczasowe sposoby kierowania państwem powinny być po prostu pożegnane od A-Z. Jest już 21 wiek, w którym poziom nauki osiągnął dość wysokie szczyty, A zatem wielki czas pomyśleć na tym,by stery państw powierzyć wyłącznie wybitnym uczonym z różnych dziedzin nauki.Skończyć z powszechnymi wyborami,bo to po prostu tyle daje,co od lat widać. Należałoby powołać do działania - powiedzmy Konferencję Uczonych określonego kraju,której zadaniem byłby wybór władzy i grona doradczego.Oczywiście ja to podaję w dużym skrócie. Alę tę propozycję można także naukowo opracować.
Proszę spojrzeć ilu mamy posłów i senatorów. z tego około 85 % to osoby,których pojęcie o ich obecności w Sejmie,czy senacie jest mizerne. Ci ludzie wykonują tylko polecenia o podnoszeniu rąk w górę i naciskanie w ławie przycisku. Na tym polega ich główna rola jaką odgrywają. A jakie są olbrzymie koszty kampanii wyborczych. A ile w tych kampaniach oszustwa! Mało tego ci ludzie ustalają dla siebie immunitety nietykalności ...!!! A proszę zobaczyć ile taki poseł,czy senator odbiera pieniążków za siedzenie w ławie poselskiej.Podobnie ma się sprawa z senatorami. Niechże wreszcie w wieku wysokiego poziomu nauki i techniki, NAUKA wejdzie za stery kierowania państwem. Bo to, co teraz się dzieje w tym zakresie to wyrażnie wskazuje na szkodliwy przeżytek kierowania i zarządzania państwem. Co się przeżyło należy się z tym pożegnać,by nie ponosić różnego rodzaju strat,a nawet utratę Ojczyzny,bo i to nam grozi... Pozdrawiam

Dr.Koper - 25.07.12 8:53
Gangrena toczy nasz kraj.Nigdy nie przypuszczaöem że w wolnej Polsce dożyjemy tylu negatywnych i antypolskich zdarzen.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja 1940 roku
Koło Narwiku niemieckie samoloty zatopiły brytyjski lekki krążownik "Curlew".


26 Maja 1966 roku
W Warszawie procesja wiernych zostaje rozpędzona przez milicję, aresztowano 400 osób.


Zobacz więcej