Sobota 14 Grudnia 2019r. - 348 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.07.12 - 20:34     Czytano: [1514]

Likwidacja Ossolineum


Ossolineum, najstarsza polska oficyna wydawnicza działająca od 1817 r. została postawiona w stan likwidacji. Minister Bogdan Zdrojewski chce teraz wykupić prawa do znaku towarowego za 600 tys. zł.

Ossolineum to instytut łączący w sobie Bibliotekę, Wydawnictwo oraz Muzeum Książąt Lubomirskich, ufundowany dla Narodu Polskiego przez Józefa Maksymiliana Ossolińskiego w 1817 roku.

- Decyzją Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników dnia 2 lipca br. Spółka Zakład Narodowy im. Ossolińskich - Wydawnictwo została rozwiązana – oświadczył dyrektor wydawnictwa Ossolineum Piotr Głuchowski.

Likwidatorem został dotychczasowy prezes Ossolineum Andrzej Głuchowski. Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego zarzucało, że oficyna wydawnicza jest niewłaściwie zarządzana. Teraz Bogdan Zdrojewski chce za 600 tys. zł wykupić prawa do znaku towarowego Wydawnictwa Ossolineum.

Przez lata, niezależnie od burzliwych losów Polski i Europy, Ossolineum przygotowywało cieszące się dużym zainteresowaniem publikacje naukowe i popularnonaukowe z obszarów historii, literaturoznawstwa, filozofii oraz kulturoznawstwa. Najbardziej znaną serią wydawnicza Ossolineum jest ukazująca się nieprzerwanie od 1919 roku Biblioteka Narodowa, najstarsza polska seria wydawnicza.

Niezależna.pl

Wersja do druku

Jan Orawicz - 25.07.12 1:18
Wnet upłynie miesiąc od pojawienia się tego materiału i proszę jaka pustka w kratce komentarzowej! Aż się oczom nie chce wierzyć,że nas Polaków nie wzrusza sprawa likwidacji Ossolineum! LUDZIE, co z nas robią wrogowie skarbów naszej polskiej kultury,że już obojętna dla nas jest ich likwidacja !! Te poczynania naszych wrogów wołają o pomstę do Nieba!!! Pozdrawiam

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Grudnia 1989 roku
Zmarł Andriej Sacharow, rosyjski fizyk, dysydent (ur. 1921)


14 Grudnia 1995 roku
Podpisano układ w Dayton kończący wojnę w byłej Jugosławii.


Zobacz więcej