Wtorek 14 Lipca 2020r. - 196 dz. roku,  Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 09.06.12 - 17:40     Czytano: [1991]

Dział: Interwencje

Napadli na obsługę EURO 2012

Sz.P. Andrzej Seremet
Prokurator Generalny RP


Szanowny Panie Prokuratorze
Fundacja LEX NOSTRA zadeklarowała pomoc prawną w nagłych zdarzeniach świadczoną kibicom, w tym również zagranicznym turystom.
Niemniej jednak z całą stanowczością potępiamy i będziemy potępiać ich agresywne zachowania.

W związku a powyższym proszę o udzielenie informacji czy znany jest prokuraturze fakt dotkliwego pobicia polskiej obsługi EURO 2012 przez osoby posługujące się językiem rosyjskim i rosyjskimi flagami państwowymi w dniu meczu Rosja – Czechy rozgrywanego we Wrocławiu ?

Powyższe zdarzenie dokumentuje powszechnie dostępne nagranie video:

http://www.youtube.com/watch?v=7iaiRQiP42Y&feature=player_embedded

Mając na uwadze treść nagrania pytam się: Czy prokuratura wszczęła w tej sprawie postępowanie i czy poleciła policji zabezpieczenie materiału dowodowego ?

Uważam, iż tylko zdecydowane działania organów prokuratury mające na celu ukaranie przestępców zapobiegnie ewentualnym niepokojom społecznym i antagonizmom o podłożu narodowościowym, tym bardziej, iż nie jest – na podstawie materiału video – przesądzone, że czynów kryminalnych dopuścili się obywatele Rosji, choć na to wskazuje język rosyjski słyszany w tle, rosyjskie flagi państwowe, oraz okoliczności zdarzenia.

Jeszcze raz podkreślam, iż w powyższy materiał video nie pokazuje bójki pseudokibiców, ale napadnięcie i katowanie POLSKIEJ OBSŁUGI EURO 2012, tak więc żądamy ustalenia i ścigania sprawców – bez względu na ich narodowość !

Jednocześnie uprzejmie informuję, iż Kancelaria LEX NOSTRA jest zdecydowana zapewnić POKRZYWDZONYM pomoc prawną. Koszty tej pomocy opłaci Fundacja LEX NOSTRA.

Z uwagi na charakter sprawy pozwalam sobie na umieszczenie treści niniejszego pisma na stronie internetowej Fundacji LEX NOSTRA –
www.fundacja.lexnostra.pl

Z poważaniem
Maciej Lisowski
Dyrektor Fundacji LEX NOSTRA

Wersja do druku

Lubomir - 11.06.12 17:31
Z prowokacji zawsze słynęli Niemcy. To arcymistrzowie w tej branży. To oni przebierali niemieckich zamachowców w polskie mundury wojskowe podczas mistyfikacji napadu na niemiecką radiostację radiową w Gliwicach. Udawanie Rosjan przez niemieckich prowokatorów, to równie wykonalna rzecz. W Niemczech mieszka setki tysięcy Niemców perfekcyjnie mówiących po rosyjsku. To ostatni przesiedleńcy znad Wołgi. Niczego nie należy wykluczać. Niemcy wciąż usiłują rozpętać konflikt polsko-rosyjski.

Robert - 10.06.12 10:12
Podany adres na "Youtube" - jest zablokowany niedostęny, natomiast jest wzmianka że dotyczy napaści na polska obsługę Euro 2012.
No cóz, chronienie obecnych władców i blokada informacji jak za dobrych czasów braterstwa dem. ludu - Brawo Donek, służby specjalne zdaja egzamin z przygotowania na EUro 2012, wszystko zgodnie poleceniem warszawy moskwy i berlina.

Jan Orawicz - 10.06.12 0:45
I ten przykład fizycznego napadu na Polaków ze strony bojówkarzy rosyjskich na polskiej ziemi świadczy d o b i t n i e o tym,że rządy w Polsce nie sprawują Polacy! W ubiegłym roku niemieccy bojówkarze pobili Polaków w Warszawie,a w tym roku, przykladem Niemców pobili Polaków Rosjanie we Wrocławiu To jakby taka mała powtórka napadów z 1939r. Wtedy rząd milczał i teraz rząd nie reaguje. Ale co by to było,gdyby Polacy pobili Niemców na ulicach Berlina??!! Wtedy niemieckie tuby, rozgrzewały by się do czerwoności na temat polnisze bandit!... W Rosji działo by się identyczne rykowisko na cały świat! Kto wie,może by nawet wtedy ruszyły na Polskę czołgi znad Wołgi ...!
Proszę, niech mi ktoś zechce powiedzieć,że Polską rządzą Polacy!! Polską rządzi ten,który marzył sobie oderwanie Kaszubów od Macierzy. Może nawet zacierał swe rączki z radochy,gdy Niemcy bili w Warszawie Polakow. I w tym wypadku ruszyła w jego żylach niemiecka krew po Dziadku. O rany! ale mi się na koniec rymnęło!!! Serdecznie pozdrawiam!

Jan Orawicz - 09.06.12 19:07
Główne zadania prawa i policji to bitwa z Krzyżem i katolikami. Drugie zadanie to walka z protestującymi zakladami na ulicach. III to internetowa bitwa z tymi,którzy nie pałaja miłością do Tuskolandii i czystej wody komuchów. A taką szarpaczką we Wrocławiu Prawo się raczej nie interesuje. Co tam! niech sobie kibice itp. pourywają głowy! To ich sprawa... Pozdrawiam

Wszystkich komentarzy: (4)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Lipca 2005 roku
Zmarł Marian Wolniewicz, polski teolog, biblista (ur. 1919).


14 Lipca 1570 roku
Ustanowienie Wiecznego Kanonu Mszy Świętej tzw. trydenckiej przez papieża św. Piusa V w bulli Quo Primum Tempore


Zobacz więcej