Wtorek 20 Sierpnia 2019r. - 232 dz. roku,  Imieniny: Bernarda, Sabiny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 31.03.12 - 10:17     Czytano: [2252]

Dział: Nasze zdrowie

Nagroda dla EKOCENTRUM ICPPC


Energy Globe National Award dla EKOCENTRUM Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC. Nagroda ta jest jedną z najbardziej znanych i prestiżowych ekologicznych nagród.

Miło nam donieść, że EKOCENTRUM ICPPC zostało uhonorowane nagrodą Energy Globe National Award 2011, jako jeden z najlepszych projektów ekologicznych na świecie.

"... widzę jak dużo jest do zrobienia, aby zapewnić naszym dzieciom i wnukom nienaruszone środowisko. I dlatego tym bardziej zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nasze warsztaty i wykłady. POKAŻEMY WAM ROZWIĄZANIA, KTÓRE FASCYNUJĄ WSZYSTKICH. Zobaczycie w EKOCENTRUM ICPPC jak funkcjonują najnowocześniejsze technologie w powiązaniu ze starymi, tradycyjnymi. Nauczycie się jak i dlaczego je stosować. BUDUJMY LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ RAZEM..." - mówi Jadwiga Łopata, dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC

W roku 2011 zgłoszono do konkursu ponad 1000 (!) projektów i inicjatyw z całego świata, które rywalizowały o nagrody w kategoriach Ziemia, Ogień, Woda, Powietrze i Młodzież. EKOCENTRUM ICPPC zdobyło uznanie ekspertów i międzynarodowego jury, jako miejsce gdzie dzieci i młodzież (a także dorośli) mogą uczyć się ekologicznego, zdrowego stylu życia, poszerzać swoją wiedzę o zastosowaniu odnawialnych źródeł energii oraz poznawać nowoczesne technologie, które pozwalają każdemu dbać o środowisko naturalne.
www.energyglobe.com/en/award/latest-winners/national-awards-wels-2011

''Bardzo się cieszymy z tej nagrody, bo chociaż nie idą za nią żadne finansowe profity - dostaliśmy tylko piękny dyplom. To uznanie grupy ekspertów, w skład której wchodzą m. in. przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Rozwoju Przemysłowego i Europejskiej Rady Energii Odnawialnej, świadczy o tym jak ważną rolę spełnia EKOCENTRUM ICPPC nie tylko w skali Polski, ale w skali całej Europy.
Powtórzę słowa Pana Neumanna, którymi w 1999 roku rozpoczął Światową Galę Nagrody Energy Globe: „Jest naszym obowiązkiem i odpowiedzialnością, aby zapewnić młodym ludziom nienaruszone środowisko jutro." Rozglądając się po okolicy, po naszym województwie, po Polsce widzę jak dużo jest do zrobienia, aby zapewnić naszym dzieciom i wnukom nienaruszone środowisko. I dlatego tym bardziej zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nasze warsztaty i wykłady. POKAŻEMY WAM ROZWIĄZANIA, KTÓRE FASCYNUJĄ WSZYSTKICH. Zobaczycie w EKOCENTRUM ICPPC jak funkcjonują najnowocześniejsze technologie w powiązaniu ze starymi, tradycyjnymi. Nauczycie się jak i dlaczego je stosować. BUDUJMY LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ RAZEM." - mówi Jadwiga Łopata, dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC. www.eko-cel.pl

O Nagrodzie Energy Global
"Jest naszym obowiązkiem i odpowiedzialnością, aby zapewnić młodym ludziom nienaruszone środowisko jutro." Tymi słowami Wolfgang Neumann rozpoczął Światową Galę Nagrody Energy Globe - Światowej Nagrody dla Zrównoważonego Rozwoju w 1999 roku. Nagroda ta jest obecnie jedną z najbardziej znanych i prestiżowych ekologicznych nagród.

Do nagrody zgłaszane są projekty z całego świata, służące zachowaniu i ochronie naszych zasobów lub wykorzystujące energię odnawialną. Celem nagrody jest zaprezentowanie projektów pokazujących szerokiej publiczności, że dla wielu naszych problemów środowiskowych istnieją już dobre rozwiązania, możliwe do powielenia w innych częściach świata. W roku 2011 zgłoszono ponad 1000 projektów i inicjatyw z całego świata, które rywalizowały o nagrody w kategoriach Ziemia, Ogień, Woda, Powietrze i Młodzież.

Projekty oceniane są przez grupę ekspertów, w skład, której wchodzą m. in. przedstawiciele ONZ, UNIDO (Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Rozwoju Przemysłowego), Banku Światowego, EREC (Europejskiej Rady Energii Odnawialnej), instytutu badawczego Seibersdorf. Finalistów wybiera międzynarodowe jury Energy Globe, w którym swoich przedstawicieli mają wszystkie kontynenty, pod przewodnictwem pani Maneka Gandhi.

Energy Globe jest przyznawana corocznie w trakcie wielkiej gali telewizyjnej. Wcześniej gala odbywała się w Japonii, Kanadzie i (jako wyrazy uznania dla rangi nagrody) w Sali Plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Nagrody za rok 2011 wręczono w austriackiej miejscowości Wels. Więcej informacji o Nagrodzie Energy Globe można znaleźć na stronie www.energyglobe.com .

ZESPÓŁ EKOCENTRUM ICPPC

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

20 Sierpnia 1930 roku
Urodził się Jan Olszewski, działacz opozycji demokrat. i obrońca w procesach politycznych w okresie PRL prawnik, polityk, premier 1991-92 (zm. 2019 r.)


20 Sierpnia 1943 roku
Zginął Tadeusz Zawadzki, ps. "Zośka", komendant Szarych Szeregów w Warszawie.


Zobacz więcej