Sobota 14 Grudnia 2019r. - 348 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 31.03.12 - 10:17     Czytano: [2336]

Dział: Nasze zdrowie

Nagroda dla EKOCENTRUM ICPPC


Energy Globe National Award dla EKOCENTRUM Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi-ICPPC. Nagroda ta jest jedną z najbardziej znanych i prestiżowych ekologicznych nagród.

Miło nam donieść, że EKOCENTRUM ICPPC zostało uhonorowane nagrodą Energy Globe National Award 2011, jako jeden z najlepszych projektów ekologicznych na świecie.

"... widzę jak dużo jest do zrobienia, aby zapewnić naszym dzieciom i wnukom nienaruszone środowisko. I dlatego tym bardziej zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nasze warsztaty i wykłady. POKAŻEMY WAM ROZWIĄZANIA, KTÓRE FASCYNUJĄ WSZYSTKICH. Zobaczycie w EKOCENTRUM ICPPC jak funkcjonują najnowocześniejsze technologie w powiązaniu ze starymi, tradycyjnymi. Nauczycie się jak i dlaczego je stosować. BUDUJMY LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ RAZEM..." - mówi Jadwiga Łopata, dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC

W roku 2011 zgłoszono do konkursu ponad 1000 (!) projektów i inicjatyw z całego świata, które rywalizowały o nagrody w kategoriach Ziemia, Ogień, Woda, Powietrze i Młodzież. EKOCENTRUM ICPPC zdobyło uznanie ekspertów i międzynarodowego jury, jako miejsce gdzie dzieci i młodzież (a także dorośli) mogą uczyć się ekologicznego, zdrowego stylu życia, poszerzać swoją wiedzę o zastosowaniu odnawialnych źródeł energii oraz poznawać nowoczesne technologie, które pozwalają każdemu dbać o środowisko naturalne.
www.energyglobe.com/en/award/latest-winners/national-awards-wels-2011

''Bardzo się cieszymy z tej nagrody, bo chociaż nie idą za nią żadne finansowe profity - dostaliśmy tylko piękny dyplom. To uznanie grupy ekspertów, w skład której wchodzą m. in. przedstawiciele Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Rozwoju Przemysłowego i Europejskiej Rady Energii Odnawialnej, świadczy o tym jak ważną rolę spełnia EKOCENTRUM ICPPC nie tylko w skali Polski, ale w skali całej Europy.
Powtórzę słowa Pana Neumanna, którymi w 1999 roku rozpoczął Światową Galę Nagrody Energy Globe: „Jest naszym obowiązkiem i odpowiedzialnością, aby zapewnić młodym ludziom nienaruszone środowisko jutro." Rozglądając się po okolicy, po naszym województwie, po Polsce widzę jak dużo jest do zrobienia, aby zapewnić naszym dzieciom i wnukom nienaruszone środowisko. I dlatego tym bardziej zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych na nasze warsztaty i wykłady. POKAŻEMY WAM ROZWIĄZANIA, KTÓRE FASCYNUJĄ WSZYSTKICH. Zobaczycie w EKOCENTRUM ICPPC jak funkcjonują najnowocześniejsze technologie w powiązaniu ze starymi, tradycyjnymi. Nauczycie się jak i dlaczego je stosować. BUDUJMY LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ RAZEM." - mówi Jadwiga Łopata, dyrektorka EKOCENTRUM ICPPC. www.eko-cel.pl

O Nagrodzie Energy Global
"Jest naszym obowiązkiem i odpowiedzialnością, aby zapewnić młodym ludziom nienaruszone środowisko jutro." Tymi słowami Wolfgang Neumann rozpoczął Światową Galę Nagrody Energy Globe - Światowej Nagrody dla Zrównoważonego Rozwoju w 1999 roku. Nagroda ta jest obecnie jedną z najbardziej znanych i prestiżowych ekologicznych nagród.

Do nagrody zgłaszane są projekty z całego świata, służące zachowaniu i ochronie naszych zasobów lub wykorzystujące energię odnawialną. Celem nagrody jest zaprezentowanie projektów pokazujących szerokiej publiczności, że dla wielu naszych problemów środowiskowych istnieją już dobre rozwiązania, możliwe do powielenia w innych częściach świata. W roku 2011 zgłoszono ponad 1000 projektów i inicjatyw z całego świata, które rywalizowały o nagrody w kategoriach Ziemia, Ogień, Woda, Powietrze i Młodzież.

Projekty oceniane są przez grupę ekspertów, w skład, której wchodzą m. in. przedstawiciele ONZ, UNIDO (Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Rozwoju Przemysłowego), Banku Światowego, EREC (Europejskiej Rady Energii Odnawialnej), instytutu badawczego Seibersdorf. Finalistów wybiera międzynarodowe jury Energy Globe, w którym swoich przedstawicieli mają wszystkie kontynenty, pod przewodnictwem pani Maneka Gandhi.

Energy Globe jest przyznawana corocznie w trakcie wielkiej gali telewizyjnej. Wcześniej gala odbywała się w Japonii, Kanadzie i (jako wyrazy uznania dla rangi nagrody) w Sali Plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Nagrody za rok 2011 wręczono w austriackiej miejscowości Wels. Więcej informacji o Nagrodzie Energy Globe można znaleźć na stronie www.energyglobe.com .

ZESPÓŁ EKOCENTRUM ICPPC

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

14 Grudnia 1799 roku
Zmarł George Washington, pierwszy prezydent USA (ur. 1732)


14 Grudnia 1658 roku
Polska kawaleria pod wodzą Czarnieckiego przeprawiła się przez cieśninę morską w Danii.


Zobacz więcej