Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.01.07 - 15:29     Czytano: [1646]

Herbert po chińsku

W piątek, 6 stycznia 2007r. otrzymaliśmy potwierdzenie zawarcia umowy pomiędzy wydawnictwem tajwańskim Tendency Inc., a panią Haliną Herbert - Żebrowską na wydanie poezji Zbigniewa Herberta na Tajwanie.
Jest to efekt zaprezentowania twórczości tego poety na stoisku Ruchu Rodaków podczas zeszłorocznych targów książki w Taipei.

Wbrew wielu stawianym Ruchowi Rodaków przeszkodom ruch osiąga sukcesy o których trudno słyszeć ze strony "doświadczonych i profesjonalnych instytucji".
Trudno przecenić pracę i zaangażowanie inicjatorki i koordynatorki tego projektu Hanny Shen oraz Małgorzaty Mamajko, Artura Rogali i Mirosława Rymara.
Pierwszy rok - jak często bywa - był niezwykle trudny, pionierski, ale zdobyte doświadczenie procentuje i z roku na rok mamy nadzieję na jeszcze skuteczniejsze prezentowanie kultury polskiej w Azji i nie tylko. Zarówno w wymiarze duchowym, promocyjnym jak i komercyjnym.

Mamy nadzieję, że zostanie do dostrzeżone i grono naszych przyjaciół będzie się poszerzało stanowiąc mocne zaplecze dla coraz śmielszych planów. Dziękujemy tym nie wymienionym z nazwiska, a jakże ważnym osobom bez których pomocy było by niezwykle trudno tak ogromny projekt zrealizować. Szczere podziękowania sponsorom, bo bez ich finansowego wsparcia każde działanie skazane jest na ogromne kłopoty, o ile nie klęskę.(Rp)

http://www.rodaknet.com/rp_aktualnosci_targi_2007.htm

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

26 Maja 1831 roku
Powstanie listopadowe: wojska powstańcze poniosły klęskę w bitwie pod Ostrołęką.


26 Maja 2006 roku
Papież Benedykt XVI w ramach swojej pielgrzymki odprawił mszę świętą na pl. Piłsudskiego w Warszawie.


Zobacz więcej