Wtorek 17 Września 2019r. - 260 dz. roku,  Imieniny: Franciszka, Narcyza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 16.01.07 - 15:29     Czytano: [1594]

Herbert po chińsku

W piątek, 6 stycznia 2007r. otrzymaliśmy potwierdzenie zawarcia umowy pomiędzy wydawnictwem tajwańskim Tendency Inc., a panią Haliną Herbert - Żebrowską na wydanie poezji Zbigniewa Herberta na Tajwanie.
Jest to efekt zaprezentowania twórczości tego poety na stoisku Ruchu Rodaków podczas zeszłorocznych targów książki w Taipei.

Wbrew wielu stawianym Ruchowi Rodaków przeszkodom ruch osiąga sukcesy o których trudno słyszeć ze strony "doświadczonych i profesjonalnych instytucji".
Trudno przecenić pracę i zaangażowanie inicjatorki i koordynatorki tego projektu Hanny Shen oraz Małgorzaty Mamajko, Artura Rogali i Mirosława Rymara.
Pierwszy rok - jak często bywa - był niezwykle trudny, pionierski, ale zdobyte doświadczenie procentuje i z roku na rok mamy nadzieję na jeszcze skuteczniejsze prezentowanie kultury polskiej w Azji i nie tylko. Zarówno w wymiarze duchowym, promocyjnym jak i komercyjnym.

Mamy nadzieję, że zostanie do dostrzeżone i grono naszych przyjaciół będzie się poszerzało stanowiąc mocne zaplecze dla coraz śmielszych planów. Dziękujemy tym nie wymienionym z nazwiska, a jakże ważnym osobom bez których pomocy było by niezwykle trudno tak ogromny projekt zrealizować. Szczere podziękowania sponsorom, bo bez ich finansowego wsparcia każde działanie skazane jest na ogromne kłopoty, o ile nie klęskę.(Rp)

http://www.rodaknet.com/rp_aktualnosci_targi_2007.htm

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

17 Września 1787 roku
Przyjęto Konstytucję Stanów Zjednoczonych.


17 Września 1943 roku
Zginął w obozie w Dachau Stefan Starzyński, prezydent Warszawy.


Zobacz więcej