Czwartek 23 Stycznia 2020r. - 23 dz. roku,  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.01.12 - 11:54     Czytano: [1853]

Europa nie ma ojca
Ojca duchowego Europy nie ma i nie może być, ponieważ ideolodzy europeizmu to aktywni materialiści, którzy odrzucają istnienie i potrzeby całej sfery ducha. Ideolodzy europeizmu to spadkobiercy i kontynuatorzy Marksa i Engelsa.

Nie ma wśród nich pasjonatów formatu ojców Ameryki - Hamiltona, Beniamina Franklina, Roberta Morrisa, Jeffersona czy Waszyngtona.
Dla nich nie zaistniał przełom, jakim dla świata było narodzenie się Chrystusa.
Dla nich historia świata nie miała takiego przełomu, ale jest jedynie kontynuacją pogaństwa z plejadą jego bożków.
Dla nich nie ma epoki 'przed Chrystusem' i 'po Chrystusie', 'avanti Cristo', 'a.C' i 'dopo Cristo'. 'd.C'.
Dla nich świat wielkiej cywilizacji europejskiej to dżungla do wykarczowania i zaorania.

To świat pełen małp i dzikich węży. Węży-bożków, węży - symboli pogaństwa. Ten świat nie ma granic ani barier, nie ma zakazów ani nakazów, nie ma także żadnych hamulców. Coraz częściej dyskutuje się w tym świecie na temat zbędności drzwi i okien...Jest to świat pierwotnej, prymitywnej i zwierzęcej moralności.

Ten świat nie zna i nie chce znać Mickiewiczowskiej 'Ody do młodości'. On woli grzęznąć w swoim bagnie. W swojej zgniliźnie i w swoim fetorze. Zamiast Dekalogu woli 'tolerancję' dla złodziejstwa, bandytyzmu i obyczajowego zezwierzęcenia.

Ten świat wrogo spogląda na Polskę. On nie chce poznawać i śpiewać słów starej pieśni religijnej Żydów: 'O Polsko, ziemio królewska, na której od wieków szczęśliwie żyjemy...' Ten świat woli pleść głupoty na temat rzekomych polskich fobii...

Lubomir

Wersja do druku

mira - 01.02.12 11:11
Odpowiadam jednocześnie "gliotynie" (adekwatne do wiary chrześciańskiej często używali w imie miłości bliźniego) i "weterani" (pewnie walki o dobro KK, Watykanu nie Polski)
Jeżeli Polska ma być wolna to powinna się tego pasożyta pozbyć albo znacznie ograniczyć jego wpływ na życie Polski, Polaków. Dokonań historycznych polaków nie wiązać z KK, bo to jest kradzież Polskiej histori. Przywłaszczanie sobie bezkarnie dokonań Polaków. Twoje zdanie o tym o tym "głosicielu prawdy", dowodzi że jesteś zacofanym osobnikiem z brakiem elementarnych zasad dobrego wychowania.

Patriotyzm nie musi być powiązany z wiarą. Jest się Polakiem albo nie. Wy "weterani" napewno nie. Dla Was jest ważnieszy KK i Watykan niż dobro Polski. Napewno Polska była by szczęśliwsza i bardziej rozwinięta, bogatsza bez dominacji KK. Tę modlitwe proszę sobie włożyć w buty i iść do Watykanu i najlepiej nie wracać. Zostawić Polske - Polakom. Bo dla nich ona przedewszystkim jest ważna.

Wasze wypowiedzi, dowodzą jakie spustoszenie w umysłach "niektórych Polaków" dokonał przez 1000 lat KK . Nie potraficie samodzielnie myśleć zostaliście zniewoleni jesteście niewolnikami swojej wiary. Oto właśnie chodzi KK, bezwolne baranki do strzyżenia.

gilotyna - 31.01.12 23:03
Pan/i "mira", dociekam sedna o co własciwie zabiega to pisanie.
Ostatnie ktoś nazwał posła " murzynkiem", i poprawni z komisji sejmowej wystosowali i sa w trakcie ukaranie tego głosiciela prawdy, o posle pochodzącym z czarnego kontynentu.
Zastanawiam się, dlaczego taka "osobistosc" jak "mira" która tylko otworzy usta - autentycznie opluwa i szkaluje KK, polskie autorytety wielu dokonań historycznych i bieżących - bezkarnie.

weterani. - 31.01.12 22:55
Przykro czytac takie smutne wynurzenia biednej pani miry.Nie zaznala pani szczescia ani radosci,nie wie pani co znaczy wiara ani Ojczyzna.Zgorzkniałośc i manipulacje widać z pani wypowiedzi.Obiecujemy modlitwę w pani intencji aby odnalazła pani sens życia .Powodzenia.ps Kochajmy Innych tak szybko odchodzą.

mira - 30.01.12 16:06
Panie "psychoter" cała Pana wypowiedź jest nie na temat. Tu chodzi o to że KK i wiara którą reprezentuje, nie akceptuje innych wyznań, innej wiary. Tak napisał autor. Na to są dowody 2000 lat jego histori. Jest KK organizacją przestępczą, pasożytniczą, kłamliwą. Właśnie o to mi chodzi, Nie o to kto jest pedałem czy lesbisch bo kogo to obchodzi. Tak samo w co wierzy. Napisał Pan "Wyłączyć DVD, programy TV z durnowatymi zboczonymi programami." Radio i TV przedsiębiorcy Rydzyka też. Naturalnie i iść do kościoła i tam słuchać księdza pedała lub pedofila, jego zboczonej i durowatej mowy. Jeżeli chodzi o rodzine to KK nie powinien wogóle zabierać głosu na ten temat, oni już dawno wykluczyli rodzine. Zna Pan może żonatego księdza? Gosposia tak, do gotowania, sprzątania, prania i dawania, ale żeby się żenić, dzieci. Za śluby to oni tylko kasują.

Decyzje, człowiek powinien sam podejmować. Za te decyzje ponosić odpowiedzialność. Stare przysłowie "Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz"

psychoter - 30.01.12 12:50
Do Pana?ni "miry" - Na rozdrożu zabraklo kierunkwskazów, a decyzje jakie taka osoba podejmuje sama, często są tragiczne. I nie dzieje sie to z powodu KK, od którego nie mozna oczekiwać akceptacji innej niż związku naturalnego kobiety i męzczyzny. To wzajemne uzupełnienie, jest w pełnym spektralnym zakresie wszystkich kolorów, jakimi obdarzył nas Stwórca do spełnienia znaczenia rodziny i jej powinności, wzgledem siebie samych i Boga. I to jest piekne, daje poczucie pełnego szczęścia, przyjazni, miłości.

Inność "orientacji", nigdy nie odda tego samego jak w zwiazkach naturalnych. Usilne demonstrowanie inności, co do której wszyscy maja byc potępieni lub ponoszą za ten stan odpowiedzialnośc, pogłebia tylko sytuacje. Trzeba spróbowac cokolwiek aby ten stan zmienić. Wyłączyć DVD, programy TV z durnowatymi zboczonymi programami. Zastanowić sie nad sobą co dalej - przecież może być innaczej i normalnie. Tylko trzeba chcieć. Skorzystać ze specjalitycznych przychodni i działać w tym kierunku. Ta inność jest do naprawienia.

mira - 29.01.12 19:02
No proszę, nie trzeba było długo czekać. Ciekawe było tylko kto odbije piłeczkę w tym kierunku. Autor Lubomir, który awansował mnie na ormowca, komuniste. To normalna reakcja waznawców KK. Tego ich uczą na zajęciach jak interpretować dekalog. Nie uczą tylko myśleć że między białym i czarnym są i inne kolory np.

Lubomir - 27.01.12 16:26
Re: mira. Cztery klasy wiejskiej podstawówki i WUML to bardzo pasuje to 'mirowskich komentarzy'. No można byłoby jeszcze dodać staż w ORMO. Ale przecież z takim wykształceniem można było być nawet sekretarzem wojewódzkim partii...W epoce minionej, rzecz jasna.

mira - 26.01.12 15:22
Nie wiem w którym miejscu obraziłem kogo? Podałem tylko fakty i te są niezaprzeczalne. Jeżeli ktoś skończył kościelną szkołe podstawową, oraz przeszedł pranie mózgu na lekcjach religi to jego sprawa. Jeżeli autor artykułu używa takie okerślenia "To świat pełen małp i dzikich węży. Węży-bożków, węży - symboli pogaństwa( symbolem KK są dwa patyki). Ten świat nie ma granic ani barier, nie ma zakazów ani nakazów, nie ma także żadnych hamulców" w stosunku do innej wiary to uważacie że jest to ok. Pozatym jakie hamulce ma KK w stosunku do innej wiary, do człowieka? Strzygą swoje owieczki bez zadnych hamulców. Po za tym nie mam nic przeciwko wierze ale dużo przeciwko instytucji KK. Do pracy, płacić podatki, składki ubezpieczeniowe itd. w kraju gdzie się mieszka. Jak każdy obywatlel. Dosyć życia na koszt innych. Co do pisowni słowa"Chrystus" nie przypuszczałem że to Was tak zaboli, przepraszam:-)))

Agamemnon - 26.01.12 13:12
W swoich zarzutach posłużył się Pan Panie "mira" pojęciami ogólnymi a one mogą być różnie interpretowane z tąd też metody takie w dialogach nie są stosowane. Metody erystyki stosowane przez sektor propagandy sowieckiej znajdują szeroki oddźwięk w warstwach społecznych funkcjonujących w stadium integracji pierwotnej dlatego zasugerowałem nieśmiało by najpierw uzupełnił Pan wiedzę podstawową.

Z poważaniem

Robert D Bastien - 26.01.12 11:22
Do Pani Miry. Cytuje Pani G. Lauba, ale Dekalogiem Pani poniewiera. Wypadałoby pisać poprawnie Chrystus - i nie obrazać wartości wiary i religii. To co Pani tutaj wyczynia to obraza Boga i jego wyznawców. Pani moralne propozycje widzenia świata - niech pani zachowa dla siebie.

Robert D Bastien.

mira - 26.01.12 8:28
Szanowny Agememnon, może jakieś fakty z pana strony. Czy może Pan czegoś nie rozumie?

Cytat:
" Komputer ma nad mózgiem tę przewage, że się go używa." Gabriel Laub

Pasuje do Pana wypowiedzi idealnie.
Pozdrawiam.

Agamemnon - 25.01.12 15:25
Szanowny "miro" proponuję nieśmiało, by najpierw Pan ukończył szkołę podstawową a później zabrał się do pisania komentarzy.
Z poważaniem.

mira - 25.01.12 12:18
Myśle że właśnie ten chrystus, oraz co na tym zbudował KK jest najgorszym co spotkało ludzi. Dekalog jest tylko pustym słowem, których sam KK od wieków nie przestrzega. Jak wojny religijne, inkwizycja, pedofilstwo, złodziejstwo, kłamstwo, zachłanność itd. wymieniać można długo. W każdym państwie gdzie jest chsrześcijaństwo, jest tam pasożytem żyjącym na koszt danego kraju i ludzi w nim żyjących. Domagających się przywilejów, gruntów, dotacji ( np.emerytury). To jest właśnie ten świat małp i węży symbol kłamstwa bez nakazów i hamulców. Ciekawe jaki kapitał i dobra zebrał przez wieki KK.

W literaturze też mamy piękne przykłady dobrego chrześcijaństwa np. „Ogniem i mieczem” Pan Podbipięta
„ Będac tedy z rodu ostatni, ślubowałem w Trokach Najświetszej Pannie życ w czystości i nie prędzej stanąć na ślubnym kobiercu, póki przykładem mego przodka Stowejki Podbipięty trzech głów tymże samym mieczem od jednego zamachu nie zetne”

W prawie wszystkich krajach chrześcijańskich zaprzysieżenie prezydenta kończy sie słowami „Tak mi dopomoż bóg” no i pomaga, kłamać, wywoływać wojny, zabjać.

Wszystkich komentarzy: (13)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Stycznia 1919 roku
Wojsko czechosłowackie zajęło polską część Śląska Cieszyńskiego


23 Stycznia 1556 roku
W wyniku trzęsienia ziemi w Chinach zginęło 830 tysięcy osób


Zobacz więcej