Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 227 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 30.12.11 - 12:22     Czytano: [1801]

Przeprowadzamy się

Jest druga ZiemiaPakujemy walizki. 600 lat świetlnych stąd odkryto druga Ziemię. Nazwano ją Kepler- 22b i podobno nie ma tam ani PO ani PiS. Amatorzy przeprowadzki zwą ją Earth 2,0

Kosmiczny teleskop NASA Kepler wykrył w sąsiedztwie kolejnej najbliższej gwiazdy planetę której atmosfera i temperatura ok 22°C wskazują ,ze mogą tam istnieć warunki do życia podobne do naszych.

Teleskop Kepler nazwany na cześć nienieckiego 17-sto wiecznego astronoma Johannesa Keplera orbituje wokół innych gwiazd z zadaniem wykrycia miejsc możliwych dla życia biologicznego.
Wysłany w kosmos 7 marca 2009r. ma okres żywotności 3,5 roku. Odkrycie Ziemi 2,o nie jest odkryciem nadzwyczajnym. Urządzenie to wykryło już 2326 planet "podobnych" do naszej Matki Ziemi.

Tylko w okresie od lutego tego roku teleskop Kepler wykrył 1094 obiektów z których 48 okazało się oryginalnymi planetami. Kepler 16b ma dwa Słońca orbitujące wokół siebie w ciągu 35 dni a Kepler 16b okrąża je w ciągu 229 dni.

Mogą tam więc żyć Polacy gdyż nam też przyświecają dwa słoneczka ( w tym Słońce Peru).

Nasz "bliźniak" okazuje się być 2,4 raza większy niż my. Nie znamy jeszcze jego struktury. Może to być zarówno 100% ocean albo całkowicie skała.

William Borucki z NASA mówi że aby upewnić się co do "znaleziska" musiało ono znaleźć się przynajmniej trzykrotnie w zasięgu teleskopu. Jest to wymagane aby potwierdzić iz odkryto planetę a nie tylko kandydata na nią. Pierwszy raz miało to miejsce zaledwie w trzy dni od rozpoczęcia pracy. Trzecie przejście dokonało się pod koniec ubiegłego roku i od tego czasu oficjalnie mamy planetę " jak Ziemia"

Earth 2,0 orbituje wokół gwiazdy podobnej do naszego Słońca tyle że trochę mniejszej i nieco chłodniejszej . Rok trwa na niej 290 dni

Źródła: BBC News. PCmag

Nathanel

Wersja do druku

Robert - 26.01.12 6:18
Ale numer, mamy bliżniaka 2.4 razy wiekszy - to trzeba ochlać. A rodzinka już sobie liczy 48 takich podobnych do nas. Te dwa słoneczka możemy już ochrzcić Merkel i Ryży, w pierwszym transporcie z bochenkiem chleba i soli powinni poleciec na przywitanie. Mogą zabrac ze soba całą UE z Rosją, ja zostaje. Lot bedzie trwal 600 lat świetlistych - ja mam czas ja poczekam.
Tylko zmarwiło mnie zródło informacji BBC - PCmgr, to są ci sami od brytyjskiej enigmy z magiserką na PC-ecie. A szkoda, dzień zapowiadał się obiecująco, strzle sobie jednego z rozpaczy - na zdrowie Ziemio1.

Jan Łaż - 09.01.12 1:26
Co tak panu wadzi PiS? Zapewne dlatego,że ostał się cudem przy życiu J.Kaczyński. No cóż, Jarek wadzi Palikotom i tu jest pies pogrzebany!
Dobrze będzie jak na ten nowy glob, wystrzeli się do nogi głównie wszystkich Palikotów...

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Sierpnia 1941 roku
Zmarł Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, święty, zamordowany w obozie Auschwitz przez Niemców (ur. 1894)


14 Sierpnia 1944 roku
14 d. Powst. Warszaw.: Najcięższe walki toczą się na Starym Mieście. Powstańcy zdobyli niemiecki transporter opancerzony wraz z amunicją


Zobacz więcej