Niedziela 22 Września 2019r. - 265 dz. roku,  Imieniny: Maury, Milany, Tomasza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.12.11 - 21:12     Czytano: [1768]

Między stanem chaosu a nazizmem

Za Melchiorem Wańkowiczem należałoby powtórzyć słowa z jego twórczości : 'Dwadzieścia pięć lat anarchii'. Te słowa należałoby odnieść do aktualnej sytuacji Polski. Przecież niemal tyle ma obecny stan nijakości w RP. Niemal tyle lat ma rzekomo wolna III RP. Wg Wańkowicza Trzecia Rzeczypospolita Polska zrodziła się w 1945 roku a nie jak chcą tego niektórzy hochsztaplerzy - w roku 1989. W roku 1989 polskojęzyczni germanofile postanowili tylko zmienić Wielką Protektorkę Moskwę - na Wielkiego Protektora Berlin. Obecnie polskojęzyczni i francuskojęzyczni germanofile usiłują być nosicielami idei rekonstrukcji imperium Karla von der Grossa, franko-szwabskiego imperatora. Nie zamierzają promować niemieckich świętych ale germańską pięść i germańskie pazury. Chcą rozbić narodowe ojczyzny, ich struktury, instytucje i gospodarki. Nie chcą zaproponować niczego konstruktywnego narodom europejskim, żadnego narodowego przemysłu, żadnego narodowego instytutu badawczego. Rzecz jasna, że alternatywą dla serwowanego Europejczykom stanu nierządu jest silny, wręcz nazistowski rząd ogólnoniemieckiej ober-kanclerzyny. W krajach Europy bezrobocie i brak środków do życia narasta. W krajach 'Czwartej Rzeszy' - od Bawarii po Saksonię, spada procent bezrobotnych i pozostających bez środków do życia. Czy Europa znów ma być kontynentem 'tylko dla Niemców'?. Czy Europa nie może być kontynentem zjednoczonych wspólnot regionalnych i ojczyzn?. Zjednoczonej Wlk Brytanii, Zjednoczonej Skandynawii, Zjednoczonego Międzymorza, Wspólnoty Krajów Alpejskich, Wspólnoty Śródziemnomorskiej, być może obejmującej również Kraje Maghrebu itp?. Przed polskim mieczem respekt czuła cała Europa. Ten miecz tworzyła wiara Polaków, polska kultura, polska dobra obyczajowość i polski język, broniący i zadający ciosy wrogom. Dzisiaj Polskę próbuje się schować za iluzoryczną tekturową tarczą. To kłóci się z waleczną naturą Polaków. Polacy, spadkobiercy wywiadowczej forpoczty hetmana Żółkiewskiego i 'Kedywu' muszą o tym wiedzieć i przeciwdziałać temu.

Wielkoniemiecka hydra
Germańska drapieżność daje się we znaki Europie. Co rusz odzywająca się europejska rewolucja, ta dochodząca do głosu w Grecji i m.in. na Węgrzech i we Włoszech, przybiera zdecydowanie antyniemiecki charakter. Przybiera charakter antyniemieckiej rewolty. Ten ruch usiłuje ucywilizować dziki i grabieżczy marsz niemieckich banków, niemieckiego handlu i niemieckiej inwazji eksportowej. Ruch coraz częściej stawia sobie za cel znacjonalizowanie niemieckich molochów i związanie ich z lokalnym Skarbem Państwa. Grabieżczy kapitał Hitlera i ideologiczny kapitał Marksa musi zostać okiełzany przez państwa i narody Europy. Tego domaga się zwyczajna ludzka uczciwość. Uczciwość wyrastająca z Dekalogu i nauczania Jezusa Chrystusa. Państwa Europy nie mogą stawać się skansenami etnograficznymi pod niemieckim protektoratem...Muszą mieć własne gospodarki i własne wizje rozwoju.

Pełzający nazizm?
Niemieckie wydawnictwo prasowe Passauer Neue Presse wykupiło niemal wszystkie główne tytuły prasowe w czeskim Kraju Sudeckim, uważanym przez niemieckich nazistów za Sudetenland, za niemiecki land Sudety. Trwa nieustająca próba germanizacji i restytucji niemieckiego stanu posiadania. By wywierać naciski na Pragę, przemycono do Parlamentu Europejskiego rzecznika tzw ziomków sudeckich Berndta Posselta. Czesi stawiani są w roli muchy szamotającej się w pajęczynie utkanej przez 'brunatnego pająka'. Passauer Neue Presse atakuje także terytorium Polski. Ostatnio zadomowił się m.in. w 'Gazecie Olsztyńskiej'. Dla 'passauerowców' Olsztyn to wciąż Allenstein...

Różnorodność a la Ameryka
Ameryka różnie klasyfikuje sytuację na świecie. Kiedy Wietnam Północny usiłował zjednoczyć się z Południem, USA zaatakowała Północ. Kiedy niemiecki Zachód postanowił przeprowadzić Anschluss z niemieckim Wschodem, Ameryka całkowicie poparła ten pomysł, chociaż ten drugi fakt narusza europejską równowagę militarną, gospodarczą i technologiczną, a także powoduje nowe zagrożenie niemieckie na kontynencie europejskim. Kiedy Irak postanowił zjednoczyć się z Kuwejtem, Ameryka ruszyła na inicjatora zjednoczenia. Ciekawe jaka byłaby decyzja 'światowego żandarma' w przypadku prób reunifikacji polsko-litewskiej. Może rzekomy światowy żandarm okazałby się orędownikiem polsko-litewskiej unii i sympatykiem Wielkiej Polski. Polski o jaką zabiegał m.in. szanowany przez Amerykanów Ignacy Paderewski?. Chyba Litwini przestaliby wreszcie martwić się o brak miłości swoich obywateli do ojczyzny i o coraz gorszy stan demografii litewskiej. Stany Zjednoczone Ameryki mogłyby nałożyć sankcje handlowe i gospodarcze na lietuviskich talibów, dyskryminujących litewskich Polaków. Dla ekstremistów i rasistów nie powinno być miejsca w cywilizacji euro-amerykańskiej. W tym obszarze cywilizacyjnym nie ma przyzwolenia dla wandali, ziejących nienawiścią z powodów religijnych, kulturowych czy językowych. Litwini dryfują w stronę fanatycznej grupy etnicznej. Słowo 'naród' i 'państwo' zaczyna ich przerastać. Wepchnięto ich w tą sytuację. Sami do tego najwyraźniej nie dorośli.

Tajne plany Berlina
W Europie coraz więcej tajnych rokowań Niemców. Coraz więcej osi Niemców z partnerami z czasów niemieckiej okupacji Europy. Nie ustaje wrzask niemieckich partyjnych gauleiterów oraz szelest niemieckich banknotów i pobrzękiwanie niemieckiego bilonu. Przelewane są miliardy a nikt nie mówi o wszechobecnej niemieckiej korupcji. To niebezpieczne gry. Europa Nany Mouskouri, Pavarottiego i Amadeo Minghiego zmienia się w Europę Hitlera, Ribbentropa, Marksa, Mołotowa, Petaina, Schroedera, Merkel i Putina. I znów wystarczy, by uczciwi nie robili nic a zło rozszerzy się samo. Samo powiększy swój lebensraum. Cóż zrobić?. W Europie obrodziło politykami jarmarcznymi, politykami naiwnymi oraz politykami-agentami i sabotażystami...To nie najlepiej rokuje na przyszłość...

Niemiecki terror w Europie?
Po ogłoszeniu przez 'Der Spiegel' sensacji o morderstwach dokonanych na Turkach przez niemiecką organizację faszystowską NSU {Narodowo-Socjalistyczne Podziemie}, zawrzało nie tylko nad Szprewą ale i nad Wisła i m.in. nad Sekwaną i Tamizą. Wg niezależnych dziennikarzy o całej sprawie wiedziały niemieckie służby specjalne. Turcy od lat byli ofiarami niemieckiej nagonki. Od lat pozbawiani są praw obywatelskich jakie błyskawicznie stają się udziałem przybyszów z Afryki i Azji. Homofaszystów z Krajów Niemieckich denerwuje religijność Turków i ich wielkie przywiązanie do idei rodziny i wychowania w rodzinie. Turcja to jednak wielki gracz europejski, to europejska potęga gospodarcza. To wojskowy i technologiczny partner USA. Ta proamerykańskość Turków również denerwuje Niemców. Przecież jedynie Ameryka w jakimś stopniu monitoruje ich genetyczną agresję.

Wielu obserwatorów politycznych obawia się wojny dyplomatycznej Turcja-Niemcy. Turcja może również uruchomić swoją 'Niewidzialną Armię', swoje 'kalifaty' w Bawarii, Saksonii i m.in. w Hesji. Turcy mogliby także rzucić hasło o wolnym państwie Serbołużyczan. A w tym przypadku niemieccy dyplomaci mieliby pewnie mniej entuzjazmu niż przy ogłaszaniu 'Wolnego Kosowa'...To mogłoby oznaczać początek rozpadu germańskiego molocha...

Lubomir

Wersja do druku

Polacy - 06.12.11 23:37
Od poczatku chcieli wladać swiatem,a dla niepoznaki zaczynaja od Europy.Traktat pozbawial nas suwerennosci ,rzekomo mielismy byc Narodowym krajem.Teraz zmiany Traktatu ,aby zniewolic nas pod przywodztwem Niemiec i Rosji.Aniela i Wladymir pracowali w tej samej NRDowskiej organizacji=wiedza jak Stalin dzialal.Wspaniali dowódcy znają metody,media dadzą poparcie.a owce same znajda rzeznika.Bufetowa i Donald powiedzieli: jesli prawo jest dla nas niedobre zmienimy na odpowiednie dla nas.I co Narodzie Polski?kiedy sie obudzisz?Lasy plona a Ty spisz?

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

22 Września 1996 roku
Zmarła tragicznie Agata Budzyńska, polska poetka, kompozytorka i piosenkarka (ur. 1964)


22 Września 1980 roku
Irak zaatakował Iran.


Zobacz więcej