Piątek 29 Maja 2020r. - 150 dz. roku,  Imieniny: Maksymiliana, Teodozji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 30.11.11 - 12:45     Czytano: [1821]

Czeka nas walka o polskość

Na Opolszczyźnie potrzebny byłby najwyraźniej Związek Obrony Ziem Zachodnich. Również na Wileńszczyźnie sytuacja dojrzewa do tego, by zaczął działać Związek Obrony Ziem Wschodnich. Agresja lokalnych faszystów narasta. Już nie chodzi wyłącznie o ataki na język polski i na polskie nazewnictwo. Agresorzy demonstrują biologiczną niechęć i nienawiść do polskości. Polacy muszą bronić się stosownie do zmieniającej się sytuacji. Muszą bronić się tak, jak robili to w czasach Bismarcka i Janusza Radziwiłła, nazywanego dzisiaj przez lietuviskich fałszerzy historii i faktów a zarazem ekstremistów - Jonasem Radvilasem. Zagony polskiej zmotoryzowanej młodzieży, szwadrony potomków hetmana Czarnieckiego i generała Maczka mogą nieco temperować bezczelność lokalnych faszystów. Jeżdżący na ryczących motorach, oflagowani polskimi barwami narodowymi kawalerzyści, od razu przywołują historyczną pamięć u nikczemników i budzą respekt do Polski, Polaków i polskości.

Lokalni faszyści wiedzą, że Polacy to ryzykancki naród, zdolny do zadawania ciosów. Wiedzą, że żaden Hitler ani kolaborant Hitlera nie jest w stanie złamać ani uśpić polskiego ducha. To nowy Hitler musi trząść swoimi hitlerowskimi portkami przed Polakami.

Powtórka z przekształceniem Polaków w europejskich niewolników i pariasów nie może się udać. Każdy kto podstępnie usiłuje tego dokonać zasługuje na największe potępienie i na najwyższy wymiar kary. Zasługuje na karę jaką ponieśli architekci 'hitlerowskiej Europy'. Polacy nie mogą mieć złudzeń co do intencji podstępnych polakożerców. Ci z zimną krwią dążą do eksterminacji Polski, Polaków i polskości. Zakamuflowany hitlerowiec, to także hitlerowiec. Już dwukrotnie na torsach psychopatów, morderców, skrytobójców i likwidatorów narodów i państw zawieszano niemieckie odznaczenia państwowe.

Trzeciej powtórki tej historii nie może być w Europie. Dla takich Haga musi być Norymbergą 'Bis'. Tych satanistów niech pochłonie piekło. To wrogowie ludzkości. Prowokatorzy i bojówkarze z tegorocznego Marszu Niepodległości Polski prosili o realizację hasła: 'Bij Szwaba!'. To przykre. Przecież wg proroczych wizji JPII Europa miała być kontynentem wielorakiej odnowy. Miała nastać w Europie epoka Miłości i Bożego Miłosierdzia.


Hołdy składane Polsce, Polakom i polskości

Polska ma za sobą wiernopoddańcze hołdy: hołd pruski i hołd ruski. Hołd złożony w stołecznym Krakowie i hołd złożony w równie stołecznej Warszawie. Polska z wielką godnością i dumą przyjmowała te hołdy.

Współczesne próby uczynienia z Polaków czołobitnych wasali, to daremny trud antypolaków. Zbyt wiele w Polakach gorącej krwi, historycznych doświadczeń, wciąż żywego honoru, poczucia własnej godności i wartości. Co rusz wyskakuje z Polski jakiś rycerz-harcownik, który pokazuje światu, kto jest godny miana wielkiego człowieka i wielkiego narodu. A to JPII, a to odważny kapitan Boeinga - Wrona...Pokonanych 11 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem, też nie da się zaliczyć do wasali...To ludzie hardzi, niepokorni i walczący. Śmierć z ręki skrytobójców nie ujmuje sławy prawym i i sprawiedliwym.

To nie skrytobójcy i zawodowi mordercy znajdą się w panteonie wiecznej sławy. Ich przeznaczeniem jest hańba i niekończąca ucieczka przed prawem i sprawiedliwością. Polska zawsze proponowała wolność. Niemcy i Rosja - niewolę. Stąd tyle prób przejścia pod polskie barwy ludzi gnębionych na różne sposoby przez Berlin i Moskwę.

Polska pozwala wszystkim być sobą. Wg polskiej logiki i filozofii to wolność powinna łączyć ludzi. Rzecz jasna wolność realna a nie pozorna, propagandowo-medialna. Wolność to swoboda do osiedlania się, wolność podejmowania pracy, to wolność religijna. To wszystko niczym magnes przyciągało ludzi do Polski. Polski - nowej ojczyzny. Pewnie i mieszkańcy Guberni Kaliningradzkiej po ostatnich udogodnieniach proceduralnych zechcą pracować i osiedlać się w ojczyźnie, która niegdyś ustami i rękoma króla Kazimierza Jagiellończyka nadała ich ziemi tytuł polskiego województwa - Województwa Królewieckiego.


Upadek polskiego rzemiosła?

Nad polskim rzemiosłem przestały czuwać izby rzemieślnicze. Celem nadrzędnym anonimowych rzemieślników - 'biznesmenów' stało się wyrwanie od klienta jak największej kasy. Remont domu oznacza często istny najazd nieznanych bliżej barbarzyńców. Nie ma końca sowiecko-kryminalnym bluzgom. Dawniej szewca można było rozpoznać po przeklinaniu. Dzisiaj tą umiejętnością legitymuje się każdy partacz i oszust, podający się za fachowca.

A cóż na to ten, który płaci?. Z pokorą znosi chamów, których wpuścił do domu i liczy na ich minimalną solidność...W końcu remont nie trwa wiecznie...Przeżyliśmy potop szwedzki...Tłumaczy sobie patrząc na godnych politowania rodaków... Jakoś może się spłaci kredyt zaciągnięty na remont...W końcu nie jesteśmy ani Argentyną, ani Grecją...

Lubomir

Wersja do druku

stopayeti - 26.12.11 19:53
Tym razem Polak już nie będzie mądry po szkodzie jak się kiedyś mawiało.Tej mądrości próżno zaś zdołacie dostrzec i płonnym zali dalej pocieszać tymi słowy.Polityka to coś co gra we współczesnej Europie pierwsze skrzypce na równi z bezwzględnym okradaniem własnego kraju w imię czegoś co się wspólnym „Europy” dobrem zowie a nie narodowym Polskim majątkiem.Sami wyprowadzamy te wilcze stado w nadziei iż i one kiedyś się nasyci.Polityka to nie sentyment ,pokora czy zdolność oceny własnego narodu lecz wielkie pazerne bezduszne monstrum stworzone przez elity by zarabiać,sprzedawać i gnębić naród do ostatka.My nie wybieramy władzę wybieramy fabrykę której jedynym celem jest zdobywanie pieniędzy.Polityka to zawód w którym nie ma mowy o ludzkich problemach i troskach.Każdy poseł nawet jak nie zostaje ponownie wybrany byt ma zagwarantowany bo taka jest idea współczesnego funkcjonowania politycznego popierania.Wystarczy wspomnieć wielkie hasła Milera że senat rozwiąże ,Tuska iż parlament zmniejszy itp.To już nie jest gra w dobrego Polaka i parlamentarzystę to gra o profity i darmowe pomnażanie za darmo majątku.Nie ma biednego posła,ministra tudzież dyrektora departamentu - jesteś biedny a boś głupi i takich nam nie potrzeba- i to jest motto na ich nowy następny dzień. Polityk bawi się naszymi pieniędzmi nam dając złudzenia a sobie każąc za to słono płacić. Zachowujemy się sami jak dziwne istoty przekrzykując się nawzajem kto jest zły a kto dobry PO czy PiS. To jest ich młyn i sami go poruszamy w nadziei iż coś to zmieni. Lepiej siły traćmy szukając prawdziwego Polaka co w swojej charyzmie wyrazi nasze odczucia i wolę z dala od zgnilizny sprzedajnego gremium politycznych rozrabiaków i ich niesionemu proroctwu kolejnego lepszego jutra .............

wartownicy - 30.11.11 23:23
Manipulacje,ploty i klamstwa na kazdym kroku metoda Goebbelsa .ze uwierza.70 lat pseudokomunizmu,potem liberalizacja i wmawiania jak jest nam dobrze ,a bedzie lepiej.Kiedy umeczony Narodzie sie obudzisz?Kiedy spojrzysz prawdzie w oczy?Kiedy lewacy i itp przestaną walczyc z p Bogiem i Kosciolem?Kiedy zadbamy o zdrowie nie kupujac w marketach trujacych produktow/z E 141 E235,E241 itd.Kiedy nie pozwolimy na gnebienie i oszukiwanie nas?Diabel ubiera sie w kazdy plaszcz,tylko ucieka przed Kosciolem.Jest Adwent przygotujmy sie na przyjecie Prawdy-zwyciezymy.J!eszcze Polska nie zginela poki my zyjemy Bracia!.. ....!

Prwda, prawda - 30.11.11 13:40
dodał bym że przed sądem haskim powinni też stanąć komunistyczni ludobójcy. Oni od 1917 roku zamordowali więcej ludzi w Europie niż zgineło w dwuch wojnach. Niestety mordują dalej, co jakoś europejczykom nie przeszkadza. Ponieważ Europa, jej parlement jest już przez komunistów opanowana. Nie wiem czy J.Kaczyński nie miał racji co do kanclerz Merkel. Jakoś jej nie przeszkadza z byłym KGB-owcem( czy byłym?) Putinem prowadzić politykę przeciwko członkonom UE np. Polska. Słynna rura przez Bałtyk np.

Jeżeli chodzi o rzemiosło to rzeczywiście jest na bardzo niskim poziomie. Przekilinanie słychać nie tylko u rzemieśników. Każdy uczeń, psełdo inteligent, "pisarze", "artyści" myślą że bez słowa na k...... nie można dotrzeć do publiczności. Powszechne bluzganie stało się częścią mowy w Polsce. Ciekawe komu na tym zależy?

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

29 Maja 1878 roku
Urodził się Antoni Ponikowski, polski polityk, premier (zm. 1949)


29 Maja 1957 roku
Zmarł Emil Krukowicz-Przedrzymirski, generał dywizji, dowódca Armii "Modlin" (ur. 1886)


Zobacz więcej