Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 226 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.11.11 - 23:37     Czytano: [2064]

Dział: Godne uwagi

Polska wczoraj, dziś i jutro

W przeszłości znalazł się filozof, który zabranie Polsce pięćdziesięciu procent jej terytorium nazwał poprawką granicy, podyktowaną strategicznym bezpieczeństwem zaborcy. Tym domorosłym mądralą był polityczny Jaś Fasola, Churchill.

Przez lata Polacy nie mogli odnależć się w nowej rzeczywistości geopolitycznej, stworzonej przez Teheran i Jałtę. W końcu na bazie Polski piastowskiej dokonaliśmy swojej rekonstrukcji świadomościowej. Podobnie jak po rozbiorach rozpoczęło się jednoczenie infrastruktury komunikacyjnej i gospodarczej odzyskanych ziem z Polską centralną.

W ostatnich latach solidarni sabotażyści opłacani suto przez Berlin zrujnowali lub wyprzedali za bezcen zintegrowane struktury Państwa Polskiego, od kolei - po energetykę, od rynku pracy - po dyscyplinę i więź społeczną. Renegaci chodzą w glorii, niczym uczestnicy hitlerowskiej defilady w napadniętej przez Niemców Warszawie.

Jak długo podłość, oszustwo i zdrada, utrzymają się na powierzchni polskiej rzeczywistości?. Zdrajcy proponują Polskę bez Polaków, Kościół bez Boga i edukację bez autorytetów. Tę żałosną palikociarnię popierają wiejskie parobki i miejskie lumpiarstwo, odmóżdżona pozaklasowa swołocz marksistowsko-leninowska. Ta kosmopolityczna swołocz kontynuuje swój telewizyjny taniec na trupach polskiej gospodarki, na trupie 'Ursusa' i trupie m.in. 'Stoczni Gdańskiej'.

Jak długo Polacy pozwolą się oszukiwać i ogłupiać? Jak długo Polacy pozwolą na rozbój w biały dzień? Jak długo psychopaci niewarci miana Polaków, będą z nas szydzić, trwoniąc naszą pracę i nasze pieniądze?.

Berlin także nie żałuje pieniędzy na popieranie antypolskiej patologii, na rozbijanie jedności Polaków. Niemiecka maska opadła w Święto Niepodległości Polski. Tu niemieccy oprawcy odsłonili siebie i swoich mocodawców - wrogów nr1 Polski, Polaków i polskości.

Ci wrogowie z pewnością staliby po stronie Churchilla, autorów Układu Monachijskiego i Paktu Ribbentrop-Mołotow, gdyby znów doszło do twardych rozmów w Europie.
To antypolacy uprawiający czynny antypolonizm. Dla nich partnerem do rozmów są m.in. grupki lietuviskich ekstremistów a nie Polacy litewscy walczący o swoją godność, własność i podstawowe prawa obywatelskie na swojej rodzinnej ziemi litewskiej.

Lubomir

Wersja do druku

Dorota - 23.11.11 9:15
Jak długo Polacy a przynajmniej ich część będzie zaślepiona propagandową polityką Tuska i jego sługusów,tak długo w Polsce będzie się szerzyć bezprawie i prl-bis.Nie mogę i nie potrafię uwierzyć w to,że tak łatwo część Polskiego społeczeństwa daje sobą manipulować,że z taką łatwością zapomina o wartościach i historii tak traumatycznej jaka ma za sobą Polska,czy naprawdę wystarczy omamić masę obietnicami bez pokrycia???
Przeraża mnie to i boli niezmiernie tym bardziej ,że to wszystko dzieje się w tak widoczny i bezczelny sposób.Wstyd i hańba!!!

Jan Orawicz - 21.11.11 16:52
Panie Lubomirze jeżeli i tym razem Pan Bóg nie pomoże
ocalałym Polakom z bolszewickiej pożogi,by mieli siły na
wskrzeszenie Polski, to nastąpią krótkie dwa słowa: Polski
nie ma!Przerażający stan Polski widać jak na dłoni. Już nawet
Polacy otrzymują cięgi we własnej ojczyżnie od niemieckich
zbirów i to w SERCU POLSKI,które kiedyś wspaniale biło
miłością do Ojczyzny. Serdecznie pozdrawiam

maya wiertel - 20.11.11 17:52
Nie powolywac sie na to co obecnie przeszloscia. Nie obwiniac i tlumaczyc Anlikiem,,,,,,, to co nastaje w POLSCE WINA POLAKOW. NIEZDEKOMUNIZPOWANYCH POLAKOW 21-go WIEKU><

"WYBIERACIE MACIE "' SPOJZ NA WLASNE PODWORKO, ZACZYM ZACZNIESZ CZYSCIC OBCE "

Polacy rzadaliscie { wlasnymi glosami } OTRZYMALISCIE. Spelnilo siw WASZE NARZENIE .

" JAK POSCIELISZ TAK SIE WYSPISZ"

Papa !!!

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Sierpnia 1941 roku
Zmarł Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, święty, zamordowany w obozie Auschwitz przez Niemców (ur. 1894)


14 Sierpnia 1944 roku
14 d. Powst. Warszaw.: Najcięższe walki toczą się na Starym Mieście. Powstańcy zdobyli niemiecki transporter opancerzony wraz z amunicją


Zobacz więcej