Wtorek 26 Maja 2020r. - 147 dz. roku,  Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 19.10.11 - 12:01     Czytano: [2503]

Dział: Godne uwagi

Tak miała wyglądać Polska?

kapłanie „Solidarności”Dwadzieścia siedem lat temu został zamordowany ks. Jerzy Popiełuszko.


Obecnie tyle się mówi o oddzieleniu państwa od Kościoła, o postawie księży. Ciekawe, czy on przejąłby się tym, czy robiłby dalej swoje? Czy za taką Polskę „wojujących” palikociąt zginął on i inni księża – Niedzielak, Suchowolec, Zych? Czy po to by być teraz wykpiwanym pomagał nam zdobywać wolność papież Polak? Co powiedzieliby na postawę wielu wiernych niezłomni prymasi – Hlond i Wyszyński? Wreszcie, czy o taką Polskę walczył u boku powstańców nie jeden ksiądz? Czy im też powinno się powiedzieć, że niepotrzebnie wtrącali się do spraw państwa?

Krótką pamięć mają ci, którym teraz przeszkadzają krzyże, bo to właśnie Kościół w latach komuny, a wcześniej w czasie rozbiorów i okupacji był ostoją Polskości. Pamiętamy jeszcze porywające Msze za Ojczyznę, gdzie każdy obecny choć przez chwile czuł się wolnym.

Warto pamiętać, że duchowieństwo, członkowie zakonów i zwykli wyznawcy to też obywatele tego kraju. Jeśli się tyle mówi o tolerancji, to może warto się zastanowić, że tez maja swoje prawa i mogą, a nawet powinni ich dochodzić. W Boga wierzy się nie tylko w świątyni, ale dwadzieścia cztery godzina na dobę, więc nie ma co spychać katolików i krzyżem do kruchty.

Adam Mickiewicz pisał "Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem – Polska jest Polską, a Polak Polakiem".
Nasi chrześcijańscy przodkowie budowali potęgę Polski. Z „Bogurodzicą” na ustach zaczynano walkę m.in. pod Grunwaldem.
Nasz wieszcz opracował też pisma Jakuba Bohme, który napisał inne, ważne słowa na ten temat:
„Mówisz: Niech sobie ludzie nie kochają Boga,
Byle im była cnota i Ojczyzna droga.
Głupiec mówi: Niech sobie źródło wyschnie w górach,
Byleby mi płynęła woda w miejskich rurach.”


Na koniec jeszcze kilka słów z ostatnich rozważań różańcowych ks. Jerzego, które są uzasadnieniem jego działań, ale także powinny dać do myślenia zwolennikom „nowych” zmian, których dziwi nieprzejednana postawa wierzących.
„Zwyciężać zło dobrem, to zachować wierność prawdzie. Prawda jest bardzo delikatną właściwością naszego rozumu. Dążenie do prawdy wszczepił w człowieka sam Bóg, stąd w człowieku jest naturalne dążenie do prawdy i niechęć do kłamstwa. Prawda, podobnie jak sprawiedliwość, łączy się z miłością, a miłość kosztuje. Prawdziwa miłość jest ofiarna, stąd i prawda musi kosztować. Prawda zawsze ludzi jednoczy i zespala. Obowiązkiem chrześcijanina jest stać przy prawdzie, choćby miała ona wiele kosztować. Bo za prawdę się płaci, tylko plewy nie kosztują. Za pszeniczne ziarno prawdy trzeba czasami zapłacić.
Aby zwyciężać zło dobrem, trzeba troszczyć się o cnotę męstwa. Cnota męstwa jest przezwyciężeniem ludzkiej słabości, zwłaszcza lęku i strachu. Chrześcijanin musi pamiętać, że bać się trzeba tylko zdrady Chrystusa za parę srebrników jałowego spokoju. Chrześcijaninowi nie może wystarczyć tylko samo potępienie zła, kłamstwa, tchórzostwa, zniewolenia, nienawiści, przemocy, ale sam musi być prawdziwym świadkiem i obrońcą sprawiedliwości, dobra, prawdy, wolności i miłości.”

(Rozważania różańcowe Bydgoszcz, 19 października 1984 r. wg: M. Kindziuk „Świadek prawdy” s.403)

SGOSIA

Wersja do druku

szara Polka - 28.02.12 20:34
nikt dawno tu nie pisał,ale nie jest ciekawie w naszym kraju.Aż wstyd,że kiedykolwiek byłam na wyborach..Na naszych polityków rzucono chyba urok i nie widzą nic poza kasą.Zupełnie jakby naszym krajem rządzili ,,obcy''?Trochę czytam i wiem,że to nie te biedaczyska z kosmosu.Szukajcie ludziska prawdy i nie sprzedajcie się,kiedy nadejdzie próba naszych sumień.Rozpierdzielmy obóz ,,wielkiego brata''[

@ lista - 20.01.12 18:02
"Kradzież naszej historii"?!
"Naszej historii" bez katolicyzmu by nie było.

lista - 30.11.11 18:11
Odrazu poznać wypranego z mózgu, "york". Jak nie kościelny to odrazu musi być komunista. Może Ty "york" wyjedź do Watykanu jak koniecznie musisz pod krzyżem tam jest wasze miejsce, razem z tysiącami pielgrzymów. Polski do tego nie mieszajcie. Nie wiem kto Tobie pozwolił na kradzież naszej histori i przypisywanie kościołowi jej sukcesów. Pozatym są tacy co chcą odnosić sukcesy bez znaku krzyża, nam wystarczy godło Polski i Flaga narodowa. Na waszym bożku jest więcej przestępstw przeciwko, rodzinom królewskim, dużo wjęcej. Praktycznie cała historia kościoła to morderstwa, oszustwa, kradzieże. Ja jako Polak mamy dosyć dyktatury KK organizacji mafijnej, tak samo jak i mafi komunistycznej, która rządzi w tej chwili w Polsce.
Polska ma być Polską

york - 26.11.11 23:20
Jak ci "lista" tak bardzo źle u nas w polsce z krzyżem, to przecież nikt cię tu na siłe nie trzyma, bo możesz wyjechać do waszego bolszewickiego edenu w Rosji, do Korei Północnej, albo na Kubę, do Fidela, albo też może na zachodnie rubierze półwyspu Synaj i tam będzie ci lepiej.
Tymczasem jednak pod znakiem krzyża właśnie nasz kraj odnosił największe sukcesy w jego ponad tysiącletniej historii, od czasów Bolesława Chrobrego, bitwy pod Grunwaldem, bitwy pod Kuszynem, Odsieczy Wiedeńskiej, aż po bitwę Warszawską z 1920 roku.
Podobnie też przez setki lat, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie pielgrzymowały pod znakiem krzyża właśnie tysiące pątników do Częstochowy, Fatimy, Lourd i innych sanktuariów, kiedy wy tymczasem przez minione osiemdziesiąt lat odbywaliście swoje bolszewickie pielgrzymki do mauzoleum Lenina na Kremlu.
Pamiętaj jednak "lista", że na tym waszym bożku Leninie ciąży odpowiedzialność za najcięższą zbrodnię, którą jest zbrodnia
królobójstwa, bo to on wydał rozkaz zamordowania całej rodziony
carskiej, a można ten czyn porównać do zbrodni ojcobójstwa.
Czegóż jednak można oczekiwać od takiego osobnika, jak "lista", który stawia na Barabasza ?

lista - 28.10.11 12:36
Proszę i jeszcze jeden przykład, o co tu chodzi. Bo właśnie kościół we szystkich latach walczył o kase, kase i władze. Jak długo mieszkańcy tego domu będą to pamiętać.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/
1,114883,10551237,Mieszkancy_Kazimierza_prosza_o_pomoc_Watykan.html

lista - 25.10.11 11:46
„ Będac tedy z rodu ostatni, ślubowałem w Trokach Najświetszej Pannie życ w czystości i nie prędzej stanąć na ślubnym kobiercu, póki przykładem mego przodka Stowejki Podbipięty trzech głów tymże samym mieczem od jednego zamachu nie zetne” Samo chrześcijanstwo

To jest cytat z literatury, polskiej literatury. Jest dobrym przykładem chrześcijaństwa. Szególnie w wojsku, kapelan wysyłający młodych ludzi na śmierć. Tacy nie bronią krzyża tacy zabjają w obronie krzyża, czyli są też mordercami. Po 2 tysiącach lat prania mózgów przez kościół. Mamy takie artykuły i wypowiedzi jak tu. Uważam że dobrym Polakiem można być także bez kłamstwa kościelnego. Bez krzyży i innych znaków. Wystarczy godło państwowe i faga narodowa.

Lubomir - 24.10.11 11:06
Z walecznego i rycerskiego Wojska Polskiego robi się gangsterów i żandarmów do rozbijania ruchów narodowych i wyzwoleńczych. Na razie ćwiczy się młodych Polaków na obcych bezbronnych. Następny etap to najwyrażniej tłumienie ruchów narodowych i wyzwoleńczych w Polsce. Nie tak dawno odkryto, że w Armii Amerykańskiej i w CIA, znależli zatrudnienie 'specjaliści' z Abwehry i Wehrmachtu. Czy dzisiaj jest inaczej, skoro stosuje się iście niemieckie metody szkolenia?. Czy obecne wojny o pola naftowe nie przypominają wyprawy Hitlera na pola naftowe Kaukazu?. Czyżby w NATO wiedli prym potomkowie i ideowi spadkobiercy pokojowego malarza z austriackim wąsikiem?.

Jan Orawicz - 23.10.11 4:38
Ma Pan zupełną rację. Należy podejrzewać,że polskie siły zbrojne
zostały po prostu celowo r o z b r o j o n e... Inaczej,tak
liczebnie okrojone,że w wypadku zaburzeń społeczno-politycznych,
jest mniejsza szansa zaistnienia buntu w armii w celu wspierania
powiedzmy pospolitego ruchu protestu przeciw skorupowanej władzy,
łamiącej Konstytucję,a także podstawowe prawa Obywateli
państwa. Serdecznie pozdrawiam

Agamemnon - 22.10.11 18:17
Naród jest ubezwłasnowolniony, ponieważ nie posiadamy własnych sił zbrojnych, które by stały na straży polskiej racji stanu.

Jan Orawicz - 20.10.11 3:57
Pewnie,że nie tak miała wyglądać Polska, jak wygląda! A to z tej prostej
przyczyny,że tacy pachołkowie czerwonego zaborcy Palski jak: Jaruzelski,
Kiszczak, Michnik,Geremek, Kuroń i cała służba bezpieczenistwa podległa
przecież jeszcze czerwonemu okupantowi,to głowne składniki,które
zadecydowały,że PRL ma sie zmienić tylko i wyłącznie na PRL-bis.Lecha
Wałęsę wlicżam w to towarzycho, jako marionetkę w powyższych
ł a p k a c h. Do tego doszło jeszcze wymyślone przez w/w ważne hasło o
potrzebie miękkiego lądowania czerwonych,by nie doszło do "rozlewu krwi???..."
Po tym nagle narodziły się setki przebaczaczy, od których gadek o
przebaczaniu bolały uszy. Kiedy światlejsi solidarnościowcy twierdzili,że
można przebaczyć,ale nie zbrodnie popelniane na prawych Polakach i
patriotach!...Zbrodniarzy należy ukarać według litery prawa. Wtedy
przebaczacze szybko takich, jak mówili mądrali zaczeli ilzolować. Osobiście
dotykała mnie taka izolacja, wiec wiem jak to się wszystko miało i kto
to glównie organizował.Na izolowanych wymyślano różne brzydoty,by wytrącić
ich ze spoleczno-politycznego działania. No i mamy, to co mamy, a po prawdzie mamy nie III RP,a jak sięgnąć okiem PRL-bis!! Więc nie dziwmy się
temu,że wnet wróciło prześladowanie Kościoła,walka z jego głównym
symbolem tj. z Krzyżem,usuwaniem nauki religii w szkołach itd. Zabiedzony w
połowie Naród w codziennej walce o fizyczne przetrwanie nie ma czasu ani
sił,by się bliżej przyjrzeć tym,którzy nad nim sprawują Władzę.Spotkałem
garść mądrych Polaków,którzy stwierdzają,że ta polska bieda została
wywołana celowo. Jej wykonowcą był kacyk z KC PZPR Balcerowicz. Wtedy
też na murach domów i płotach czerwoni pisali nocami: "Komuno wróć!!"
Trochę dalej: "Nie chciało wam się sierpa i młota, to teraz mota !!!"
Serdecznie pozdrawiam

Wszystkich komentarzy: (10)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

26 Maja roku
Święto wszystkich Mam


26 Maja 1910 roku
Urodził się Laurance Rockefeller, amerykański finansista i filantrop (zm. 2004)


Zobacz więcej