Środa 11 Grudnia 2019r. - 345 dz. roku,  Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.07.11 - 11:31     Czytano: [1718]

Dział: Nasze zdrowie

Filtry przeciwsłoneczne

– jakie są?Nasza skóra zawiera melaninę, barwnik skóry chroniący nas przed promieniami słonecznymi. Jest to nasz naturalny filtr.

Im więcej melaniny tym ciemniejsza skóra. Jednak nawet małe zadrapanie powoduje wnikanie promieni słonecznych w głąb skóry. Dlatego należy korzystać z filtrów przeciwsłoneczne. Wyróżniamy dwa rodzaje : fizyczne i chemiczne.

Fizyczne filtry (mineralne) to drobinki tlenku cynku, żelaza lub dwutlenku węgla. Odbijają głównie promieniowanie UVB. Słabo natomiast cronią przed promieniami UVA. Są one pozbawione konserwantów i środków zapachowych więc nie uczulają. Polecane dla dzieci i alergików są dosyć ciężkie i zostawiają białą powłokę na skórze. Firmy kosmetyczne dążą do opracowania jak najmniejszych cząsteczek aby uniknąć powstawania białej powłoki.

Chemiczne filtry wnikają w naskórek (w jego wierzchnie warstwy) i pochłaniają niebezpieczną energie promieniowania ultra fioletowego w tym tez UVA. Chronią każdy rodzaj skóry, mogą jednak uczulać no i wymagają częstego stosowania (co 2 godziny). Są lżejsze i nie pozostawiają białej warstwy na skórze.

Najkorzystniejsze jest łącznie kilku filtrów fizycznych i chemicznych. Daje nam to pewność że lepiej chronimy skórę przed promieniami UVA i UVB.

LILKA

Wersja do druku

wika51 - 21.07.13 16:00
Żadnych filtrów.Trucizna .Pozdrawiam.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

11 Grudnia 1817 roku
Zmarła Maria Walewska, polska hrabina, kochanka Napoleona (ur. 1789)


11 Grudnia 1941 roku
Niemcy i Włochy wypowiedziały wojnę Stanom Zjednoczonym.


Zobacz więcej