Piątek 7 Sierpnia 2020r. - 220 dz. roku,  Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.07.11 - 10:30     Czytano: [1883]

Co się dzieje w PiS-ie
Komu w PiS-ie zależy na osłabieniu pozycji Jarosława Kaczyńskiego?

Szanowni Członkowie i Sympatycy Wrocławskiego Komitetu,
Drodzy Patrioci,

Minął właśnie z okładem termin, w jakim mogliśmy się spodziewać odpowiedzi na nasz list, skierowany do Premiera Jarosława Kaczyńskiego, w którym zawarliśmy prośbą o zajęcie jednoznacznego stanowiska w kwestii niebywałych żądań szefa miejskiej struktury partyjnej miejscowego PiS-u i powiązanych z nim osób, sformułowanych w przesłanym nam, piśmie przedprocesowym.

www.wroclawskikomitet.pl/komitet/inicjatywy/item/517-ostatni-list-do-pr...

Po roku bardzo aktywnej działalności i wysiłkach zmierzających do stworzenia ogólnopolskiej Federacji Komitetów Poparcia oraz skonsolidowania wokół niej krajowych i polonijnych środowisk patriotycznych, zażądano od nas, abyśmy zaprzestali dalszego otwartego popierania Prezesa partii oraz mianowania się Wrocławskim Komitetem Poparcia Jarosława Kaczyńskiego.

www.wroclawskikomitet.pl/komitet/ogloszenia/item/491-bardzo-pilne...

Może to przypadek, ale szantaż procesowy dziwnie zbiegł się w czasie z zapowiedzią realizacji idei Listy Narodowej, jako nowego, po zniszczeniu Deklaracji Łódzkiej, spoiwa konsolidacji i współdziałania podmiotów patriotycznych, i realnej drogi do odzyskania państwa przez Obywateli Rzeczypospolitej.

www.wroclawskikomitet.pl/komitet/inicjatywy/item/442-lista-nar...

W całym kuriozum tego zdarzenia, oczywistym było, że jedyną osobą, która może powstrzymać dalsze ataki struktury partyjnej na Wrocławski Komitet oraz przeciwstawić się sformułowanemu przez jej przedstawiciela, nakazowi usunięcia szyldu popieranego przez nas Kandydata na Prezydenta RP, jest sam Jarosław Kaczyński. Pomimo jednak, iż zrobiliśmy wszystko, aby nasz list dotarł do Adresata, z wielką przykrością musimy dzisiaj skonstatować, że nie uznano za stosowne udzielić nam jakiejkolwiek odpowiedzi.

W tej sytuacji, nie pozostaje nam zatem nic innego, jak tylko zastosować się do wymagań szefa miejskiej struktury partyjnej PiS-u we Wrocławiu i odstąpić od popierania Prezesa tej partii. Spełniając drugi z postulatów rzeczonego funkcjonariusza, zmuszeni jesteśmy usunąć szyld Jarosława Kaczyńskiego z naszej witryny internetowej i zmienić nazwę naszego zgromadzenia. Po wielu konsultacjach, uznaliśmy, że dotychczasowa nazwa Wrocławski Komitet Poparcia Jarosława Kaczyńskiego zostanie zastąpiona nazwą;

Wrocławski Komitet Patriotyczny.

Mając na względzie położenie innych Komitetów Poparcia w Polsce i poza jej granicami, a szczególnie tych, które zostały założone po wystosowanym przez nas apelu, zaleca się rozważenie możliwości zmiany ich nazewnictwa na takie, które nie będzie kolidować z wymogami stawianymi przez struktury partii PiS, które najwyraźniej są jedynymi dysponentami loga Pana Prezesa. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku Wrocławskiego Komitetu, wskazane wydaje się również zachowanie ostrożności z dalszym afiszowaniem się, że powstałe środowiska są Komitetami Poparcia Jarosława Kaczyńskiego. Uważamy, że formuła lokalnych Komitetów Patriotycznych jest jak najbardziej bezpieczna od roszczeń partyjnych i pozwoli nam uniknąć kolejnych ataków ze strony tej organizacji. Ponadto, dzięki takiemu rozwiązaniu, zachowamy także poczucie dotychczasowej łączności również w sferze nazewnictwa.

Na koniec, w imieniu Wrocławskiego Komitetu, pragnę wszystkich Państwa zapewnić, że nie zaprzestaniemy pracy dla Polski, a podstawą naszej działalności będzie jak dotychczas, budowa więzi i siły narodowej. W służbie takiej widzimy szansę na podźwignięcie Ojczyzny i zabezpieczenie jej interesów, a przez to, interesów i praw Obywateli Rzeczypospolitej.

Tę Polską Siłę chcemy pomnażać i chronić, wspierając tych wszystkich,
którzy sny i pragnienia mają podobne a czucie i odwagę godną Narodowego Celu.

Będziemy tak długo budzić Polskiego Ducha,
że nawet, gdyby już uległ zaprzaństwu i Narodowi swojemu bluźnił, odnajdzie się,
że nawet, gdyby do dna beznadziei przykutym został, poderwie się ku światłu wolności;
że nawet, gdyby już był martwy, ożyje.

Marek Delimat
Grupa Inicjatywna Wrocławskiego Komitetu
www.wroclawskikomitet.pl

Wersja do druku

Stefan - 07.08.11 17:02
Pisałem dwa listy do sejmowego biura poselskiego PIS i też nie otrzymalem odpowiedzi . Tak wygląda ich hasło frontem do obywatela.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07 Sierpnia 1998 roku
W wyniku ataków terrorystycznych na ambasady USA w Kenii i Tanzanii śmierć poniosło 224 osoby.


07 Sierpnia 1991 roku
Zmarła Kalina Jędrusik, aktorka, piosenkarka (ur. 1931)


Zobacz więcej