Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 227 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.07.11 - 13:30     Czytano: [3718]

Dział: Godne uwagi

Krucjata Różańcowa za OjczyznęINFORMACJA DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH RATOWANIEM OJCZYZNY

W OSTATNICH DNIACH PODJĘTO WSTĘPNE USTALENIA ODNOŚNIE PODJĘCIA KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ NA WZÓR WĘGIERSKI

14 LIPCA ODBĘDZIE SIĘ SPOTKANIE 15.30-18.00 NA JASNEJ GÓRZE
w Kaplicy Różańcowej
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH KAPŁANÓW I ŚWIECKICH, KTÓRZY CHCĄ WŁĄCZYĆ SIĘ W TĘ CENNĄ I NAJWAŻNIEJSZĄ NA DZIŚ INICJATYWĘ


Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą. Nastąpi prezentacja hasła i intencji modlitewnej. Czasu będzie niewiele.

PONIŻEJ DOTYCHCZASOWE INFORMACJE
NA KOŃCU tekstu intencja Krucjaty, hasło Krucjaty i słowa Prymasów
informacja na temat nowej inicjatywy dostępna jest na kilku portalach
(taka sama):

http://niepoprawni.pl/blog/3787/krucjata-rozancowa-w-intencji-ojczyzny
http://toczytaelita.nowyekran.pl/post/19489,krucjata-rozanc...
www.bibula.com/?p=40175

Ruszyło też przesyłanie sobie tej informacji sms-ami (tzn. linków do tekstu).

Koniecznie należy tę informację rozesłać do tych osób, które nie są zainteresowane "biciem piany" (bo na spotkaniu nie będzie na to czasu) lecz podjęciem KONKRETNYCH i PROSTYCH działań.


Krucjata Różańcowa w intencji Ojczyzny

Weźmy przykład z Węgrów. Przemiany, które podziwiamy w ich ojczyźnie nie wydarzyły się same z siebie. ONI JE SOBIE WYMODLILI.
Jako naród Węgrzy mogą być dumni ze swojej tysiącletniej historii, tradycji królów wiernych Bogu, stających do walki w obronie chrześcijaństwa.
Tak jak Polonia Semper Fidelis, tak i Węgrzy trwali wierni chrześcijaństwu, mieli władców męczenników za wiarę i świętych.
W czasach komunizmu mieli wielkiego prymasa, który za swoje "Non possumus" został wygnany z kraju. Kardynał Józef Mindszenty w latach czterdziestych wiedział, że jego naród oddany w szpony bolszewizmu czeka upadek i powolna zagłada. Wtedy napisał, że WĘGRY BĘDĄ URATOWANE PRZEZ RÓŻANIEC. Jeśli choć 10% narodu będzie codziennie odmawiać różaniec za Ojczyznę, ratunek przyjdzie z pewnością.
Po latach komunizmu, po tzw. "transformacji ustrojowej", po wejściu do Unii Europejskiej Węgry podobnie jak Polska staczały się ku upadkowi, a przewidywania Kardynała Mindszentego zaczynały się ziszczać.
Wtedy obecny prymas Węgier przypomniał słowa Kardynała Mindszentego i wezwał swój naród do KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ.
Obliczono, że potrzeba dwóch milionów Węgrów, którzy zadeklarują, że codziennie modlą się za ojczyznę na różańcu. Rozpoczęto zachęcanie wiernych oraz liczenie. Nie było łatwo. Początkowo zgłosiło się ok. 200 tyś. osób. Bardzo długo nie można było osiągnąć podwojenia tej liczby.
Sprawa wyglądała na beznadziejną. Potem nieoczekiwanie nastąpił szybki wzrost. Kiedy ilość modlących się przekroczyła milion, zabłysła nadzieja: damy radę.

Cztery lata trwało osiągnięcie stanu, żeby 10% społeczeństwa modliło się codziennie za ojczyznę. Dwa miliony Węgrów przystąpiło do KRUCJATY RÓŻAŃCOWEJ W INTENCJI OJCZYZNY.

Cud nie dał na siebie długo czekać. Jego skutki od roku z zazdrością podziwiamy.
Parlament Węgier przyjął nową konstytucję, która uznaje rolę chrześcijaństwa za "kluczową dla podtrzymania narodu", a jej preambuła zaczyna się od słów modlitwy: "Boże, pobłogosław Węgrów!".
Kiedy Bóg jest na pierwszym miejscu, wszystko inne jest na właściwym miejscu. Węgrzy tak właśnie wybrali.

Rok temu sądziliśmy, że to Katastrofa Smoleńska skłoniła Węgrów, aby w wyborach odsunęli socjalistów od władzy. Nie łudźmy się. W pewien niewielki sposób mogło to zaważyć, ale prawdziwą przyczyną jest przeoranie moralne narodu i nawrócenie dokonane dzięki Krucjacie Różańcowej.

W maju ulicami stolicy Węgier przeszła piesza pielgrzymka Żywego Różańca. Jej celem było opasanie stolicy różańcem. Myślą przewodnią tego wydarzenia były słowa Psalmu 122 "Niech pokój będzie w twoich murach, a bezpieczeństwo w twych pałacach!". Inicjatorzy tej akcji doskonale zdawali sobie sprawę, Kto jest źródłem "bezpieczeństwa pałaców".
http://kosciol.wiara.pl/doc/890962.Dobrze-nam-ta‌

Przekazanie prezydencji połączone było z Narodową Pielgrzymką Dziękczynną Węgrów na Jasną Górę pod hasłem: "Dziękujemy Maryi, Wielkiej Pani Węgier i Królowej Polski". Ponad tysiąc osób przybyło, aby uroczyście złożyć jako wotum wdzięczności Matce Bożej ryngraf z
węgierskim godłem.

Głównym patronem tego przedsięwzięcia jest dr László Kövér, przewodniczący Parlamentu Republiki Węgierskiej. Pielgrzymów prowadzili biskupi węgierscy János Székely z archidiecezji Ostrzyhom-Budapeszt, József Tamás z archidiecezji Alba Julia w Siedmiogrodzie w Rumunii i Antal Majnek z diecezji Mukaczewo na Zakarpaciu na Ukrainie oraz ks.
Botond Bátor, węgierski prowincjał zakonu paulinów.
www.opoka.org.pl/aktualnosci/news.php?id=‌

Ta czterodniowa pielgrzymka pokazuje, że podczas węgierskiej prezydencji z powodzeniem współdziałały organa państwa i Kościoła. Polska musi pójść w ślady Węgier.
Nam również Kardynał August Hlond przepowiedział, a Kardynał Stefan Wyszyński potwierdził, że: "Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy. (‌) Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem."
Pełen tekst tu:
http://wobroniekrzyza1.wordpress.com/2011/06/18/‌

A więc ZACZYNAMY.

15 czerwca zawiązała nowa KRUCJATA RÓŻAŃCOWA W INTENCJI OJCZYZNY, co
ogłosił ks. Małkowski na Krakowskim Przedmieściu:
www.youtube.com/watch?v=o59X1LXYQ60&feature=related

www.youtube.com/watch?v=a1lV2H5Z0Uk&feature=related

Dnia 18-06-2011 o godz. 15:37 WP napisał(a):
www.youtube.com/watch?v=o59X1LXYQ60&feature=player_embedded

Króluj nam Chryste!

Zobaczcie filmik, ks. Małkowski opowiada o swoim spotkaniu z abp. A. Dzięgą i prosi
o krucjatę różańcową za Ojczyznę.

Pozdrawiam.
z Panem Bogiem
k.c.

Hasło Krucjaty Różańcowej:
Maryjo Królowo Polski pomóż tej ziemi! – Krucjata Różańcowa za Ojczyznę.

Intencja modlitewna (samodzielna lub dodawana do dotychczasowych intencji odmawianych na Różańcu, przynajmniej jedna dziesiątka dziennie):
Z Maryją Królową módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu!

Sekretariat:
Nie tworzymy żadnych nowych struktur, działamy na zasadach zachęcenia do podjęcia tej intencji przez wszystkie istniejące już grupy modlitewne i struktury Kościoła. Sekretariat koordynuje działania, wydaje druki i zaświadczenia. Publikuje informacje i ogłoszenia.

August Hlond (1881–1948) Pierwszy biskup śląski, arcybiskup Gniezna, Poznania i Warszawy, prymas Polski w latach 1926-1948 i kardynał.
- Polska to naród wybrany przez Boga do wielkiego posłannictwa, dlatego oczyści go Bóg przez cierpienie. Bóg ześle Polsce pomoc swoją z tej strony, z której się nikt nie spodziewał. Przyjdzie dla Polski dzień, w którym przyjaciele odstąpią od niej i zostanie sama, aby się wypełniła wola Boża – a wtedy miłosierdzie okryje ją całą – Polska przejdzie jeszcze swoje ostateczne oczyszczenie, ale potem wiara i miłość zatryumfują w pełni. Jeszcze jakiś czas potrzebny jest do pokuty, a potem Chrystus zmieni całkowicie oblicze tej ziemi. Niech nikt nie upada na duchu, gdy szatan będzie brał górę, bo zostanie pokonany mocą Bożą.
- Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem błogosławionej Maryi Dziewicy. Z różańcem w ręku módlcie się więc o zwycięstwo Matki Najświętszej! Polska jest bowiem narodem wybranym Najświętszej Maryi Panny. Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i Różańcem. Polska ma stanąć na czele Maryjnego zjednoczenia narodów. Trzeba ufać i modlić się. Jedyna broń, której używając Polska odniesie zwycięstwo, to Różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwszą, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zupełnej zagłady, a Polska nie opuści sztandaru Królowej Nieba. Całym sercem wszyscy niech się zwracają z prośbą do Matki Najświętszej o pomoc i opiekę pod Jej płaszczem. Nastąpi wielki tryumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę.
- Polska urośnie do znaczenia potęgi moralnej i będzie natchnieniem przyszłości Europy, jeżeli nie ulegnie bezbożnictwu, a w rozgrywce duchów pozostanie niezachwianie po stronie Boga. Jako promieniujący ośrodek chrześcijański Polska będzie powagą i może odegrać rolę wzoru oraz pośredniczki oczekiwanego braterstwa narodów, którego samą li grą dyplomatyczną zbudować niepodobna. Na rozstaju dziejowym Polska nie powinna się przeto zawahać, nie powinna zbaczać ze swej drogi, lecz iść za swym powołaniem. Pogłębioną świadomością chrześcijańską powinna odgrodzić się duchowo od zmurszałego i zakłamanego świata, który przepada, a przodować w nowym życiu, które się wyłania. /…/ za: „Acta Hlondianum”

Stefan kard. Wyszyński, Prymas Polski Poświęcając Chrzcielnicę Tysiąclecia 31 maja 1965 r.
/…/ [kard. Hlond] to bowiem powiedział: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie to zwycięstwo Matki Najświętszej”. Ja jestem tylko wykonawcą jego programu. Pracuję nad tym, aby to zwycięstwo przyszło i aby było to zwycięstwo Matki Najświętszej. Ono przyjdzie i będzie Jej zwycięstwem.

(info – Klub GP Gdynia)

Wersja do druku

Emelinng - 10.08.11 19:06
Szanowna Osobo spod znaku PLK popisujesz sie nerwówką ,a oprócz tego
poplątaną insynuacją z podłym Michnikiem w tle.To wszystko kierujesz pod adrez
Osoby R.Wil...,która w swoim krótkim i zwięzłym komentarzu,krótko i zwiezło
napisała prawdę, tak namacalną,że Aż !!! Taki ubliżający ton twej wypowiedzi
do następnego Polaka - paplanie ,posądzanie i t p jest świadectwem wiadomym
czego. Czy nie wiesz i tego,że Episkopat Polski to Władza naszego Kościóła.
Bez udziału i wsparcia Episkopatu organizowanie, Krucjaty Różańcowej itp
przedsiewzięć wiernych - bez udziału Władzy Kościelnej może spowodować poważne szkody dla naszego Kościoła. Ale wielkie, ALE w tej materii pokazał krótko R.Wil... Bo jest taka prawda,że spory procent naszych purpuratów,co
widać gołym okiem z bliska i daleka za czasów czerwonego zaborcy Polski
wiernie służyło temu okupantowi. Ta gorzka prawda, niestety codziennie
wyłazi z nich samych i z akt IPN. Także ich akta leżą sobie w archiwach NKWD,KGB itp. w Moskwie,bo były tam także lokowane. Nic ci człowiecze nie
pomogą twoje nerwówki pisane w całości dużymi literami i pod różnymi znakami,
pod którymi się ukrywasz. Pozdrawiam

PLK - 30.07.11 8:14
NO DOBRZE DROGI PANIE R.WIL CZEMU NAM PAN TU TAKIE ZNIECHEC.

PODSTUWA TRESCI CALKIEM JAKBY OD SZECHTERA BYL PAN PODESLANY

ZEBY NAPAPLAC 1000 POWODOW ZEBY NIC NAWET MYSL CZY PRAGNIENIE ,

CZY PROSBA DO NAJWYSZEGO O POLSKE NIE ZAISTNIALO W POLSKIEJ

RZECZYWISTOSCI CZY W POLSKIEJ MENTALNOSCI

ZEBY NIE TYLKO PALCEM W BUCIE NIE MOZNA BYLO

ALE TAKZE NAWET W SZEPCIE DO P.BOGA POSZEPTAC ..

ZEBY NAWET MYSL

O POLSCE DLA POLAKOW NIE ZAISTNIALA ?

NO TO KTOREJ STRONIE BARYKADY SIE PAN WLASCIWIE USTAWIA?

,TOC PRZEDSZKOLAKOM WIADOMO ZE ORGANA OKUPANCKIE

FASZEROWALY SEMINARIA CHAZARSKIM NARYBKIEM OD 45 R

ZEBY ZNISZCZYC PL KOSCIOL .ODEBRAC POLAKOM WIARE

WYRWAC DEKALOG I DUSZE I WYHODOWAC ROBOTY HOMO SOVIETIKUSY

NA WSCH CZY HOMO-MAKDONALDUSY NA ZACH.

/TO I MAMY Z TEGO FASZEROWANIE Z NIBY POLSKIMI NAZWISAMI

ZYCINSKICH I JEMU PODOBNYCH / .

W OBU WYPADKACH WSCHODU I ZACHODU NACJA SZECHTEROWSKA

ZMIERZA DO TEGO SAMEGO

UKSZTALTOWAC WYKASTROWANE Z DEKALOGU I CZLOWICZENSTWA

A U NAS I Z POLSKOSCI KUKLY

TAKIEGO GOJA-ROBOTA POZYWKE/SUROWIEC DLA SWIATOWEGO

SYSTEMU CZCICIELI ZLOTEGO CIELCA I PROFITOW..

R,Wil... - 28.07.11 21:19
Jeżeli sie w Krocjate rozancowa nie wlaczy Episkopat Polski,to nic z tego nie
wyjdzie! A wiekszosc w Episkopacie stanowia ci purpuraci,ktorzy skrycie i jawnie
wspierali czerwonego okupanta Polski, na czele z J.Glempem,Pieronkiem i
jeszcze im podobnymi,z których - od czasu do czasu - chcial nie chciał
wylaza,jak nic Bolki-ubolki. Ten element nawet w czasie ostatniego Bozego ciała
dal swoj arogancki popis. I tak sie sprawa zamyka na Amen!!!

Jan Orawicz - 25.07.11 3:21
W całości popieram wypowiedż AZ-AK . Wiem o tym,że w 1946 r katolickie
społeczeństwo Austrii, z różańcami w dłoniach wyległo na ulice Wiednia, by
w taki sposób bronić swoją ojczyznę przed zalewem sowieckim. I Bóg
wysłuchał tej wielkiej szczerej MODLITWY ROŻAŃCOWEJ,bo wnet sowieckie
zagony opuściły ten kraj. W innym wypadku Austria byłaby jak inne kraje
pod panowaniem IMPERIUM ZŁA. Zawierzmy RÓŻAŃCOWEJ MODLITWIE W
WIELKIM POCHODZIE w stolicy Polski. SZCZĘŚĆ BOŻE!

AZ - 23.07.11 6:11
BO NAJWIEKSZA SILA WE WSZECHSWIECIE JEST POTEGA UMYSLU LUDZKIEGO I KIEDY ZESTRZELONE W JEDNO OGNISKO MYSLI I INTENCJE UMYSLOW I SERC..WYZWALA SIE MOC ZDOLNA PRZENOSIC GORY ..I TO JEST DROGA NAJPEWNIEJSZA NIEDOCENIONA I I NIEDOSTRZEZONA PRZEZ TAK OGROMNA WIEKSZOSC SKOLOWANA CHAZARSKA DEZINFORMACJA I MASOWYM WYPACZANIEM UMYSLOW I SERC.. TYCH KTORZY ZDOLNI TO ZROZUMIEC CHCIALBYM ZACHECIC DO SERIO WZIECIA UDZIALU W KROCJACIE ...GDZIE 2 SIE MODLI TAM I JA JESTEM Z WAMI ..A GDY ON JEST Z NAMI W NIC SIE OBROCA CHAZARSKIE ZAMYSLY I CHAZARSKIE IMPERIUM ZLA W POLSCE ,EUROPIE I SWIECIE ..A WIEC KOGO JESZCZE NIE WYMOZDZYLY TYSIACE CHAZARSKICH PSEUDOPROFESOROW Z MIANOWANIA RASISTOWSKIEGO ANTYPOLSKIEGO PZPR-U ZAPRASZAM DOLACZMY ..DO SZTURMU O POLSKE W TYM INNYM WYMIARZE KTORY DLA WIEKSZOSCI WYDAJE SIE DRUGIM ALE NAPRAWDE JEST WYMIAREM PIERWSZYM I PRAWDZIWSZYM NIZ TEN TU . Z POWAZ.AK

ulzhan - 22.07.11 0:21
http://www.youtube.com/watch?v=RHaU56HRgZM&feature

Wszystkich komentarzy: (6)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Sierpnia 1919 roku
Wybuchł strajk 140 tys. polskich robotników na Górnym Śląsku, poprzedzający wybuch zbrojnego powstania


14 Sierpnia 1941 roku
Zmarł Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, święty, zamordowany w obozie Auschwitz przez Niemców (ur. 1894)


Zobacz więcej