Poniedziałek 14 Października 2019r. - 287 dz. roku,  Imieniny: Alany, Damiana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.06.11 - 14:46     Czytano: [2451]

Dział: Interwencje

LEX NOSTRUM do prokuratora

Prokurator Rejonowy
Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów
ul. Wiktorska 91 a
02-582 Warszawa
sygn. akt: 5 Ds. 957/10/II

List otwarty

W załączeniu składam kopię pozwu o zapłatę złożonego w dniu 30.09.2010 r. przez Zarząd „Srebrna” Sp. z o.o. wraz z załącznikami, oraz prawomocne Postanowienie Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie (sygn,. akt XVI GNc 5178/10) o nadaniu klauzuli wykonalności nakazowi zapłaty.

W w/w dokumentach Zarząd „Srebrna” Sp. z o.o. poświadcza, iż lokal 216 przy ul. Srebrnej 16 w Warszawie, od dnia 1 marca 2010 r. był najmowany przez „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o., którą reprezentowałem.

W związku z powyższym dalsze próby zastraszania mnie poprzez wzywanie mnie jako podejrzanego o kradzież z włamaniem do wynajmowanego przeze mnie lokalu ( w załączeniu kopia wezwania ) są niczym innym, jak przejawem zwyrodnialstwa i zdziczenia moralnego organów ścigania.

Organy ścigania są ślepe na fakt, iż obce osoby przy pomocy pracowników „Srebrna” Sp. z o.o., weszły do najmowanego przeze mnie lokalu, wyrzuciły moich pracowników, a następnie wymieniły zamki w drzwiach.

Przez kilkadziesiąt minut obce osoby przebywały w lokalu , przeglądały dokumenty należące do klientów „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o.
Jak się później okazało – zginęło wiele niezwykle ważnych dowodów z dokumentów dotyczących wielu najgłośniejszych śledztw.

Oczywiście, przy pomocy siły, otworzyłem wynajmowany przeze mnie lokal, ale zrobiłem to w towarzystwie wezwanych przeze mnie funkcjonariuszy policji, którzy skonsultowali się w tej sprawie z oficerem dyżurnym.

W tym samym dniu Janusz Kubański złożył fałszywe zawiadomienie o popełnieniu przeze mnie przestępstwa w postaci „włamania się” do wynajmowanego przez niego lokalu nr 216.
Zarząd i pracownicy „Srebrna” Sp z o.o. potwierdzili, iż lokal 216 wynajmowała firma Janusza Kubańskiego, czyli poświadczyli nieprawdę.

Nie przeszkodziło im jednak nadal wystawiać faktury za czynsz za lokal 216 ( pow. 19,63 m2 ). Faktury są w aktach sprawy Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy w Warszawie ( sygn,. akt XVI GNc 5178/10 ). Załączam kopię Faktury VAT za marzec i kwiecień 2010, w której wyszczególniony jest lokal 216 ( pow. 19,63 m2 ).

Nie przeszkodziło to im również złożyć pozew do Sądu, bym im zapłacił za najem lokalu 216, do którego – jak stwierdzili pod odpowiedzialnością karną za fałszywe zeznania – w marcu 2010 r. „włamałem się”, gdyż lokal ten wynajmowali firmie Janusza Kubańskiego.
Tak skrajnej obłudy i cynizmu jeszcze nie spotkałem.

I co robi prokuratura ? – wzywa mnie jako podejrzanego o kradzież z włamaniem, o co oskarża mnie wyłącznie na podstawie zawiadomienia Janusza Kubańskiego i jego syna Marcina Cyryla Kubańskiego, potwierdzonego przez Zarząd „Srebrna” Sp. z o.o., który następnie każe mi płacić za najem lokalu, do którego – ich zdaniem – się włamałem !

Okradziono moją firmę w biały dzień z dokumentów, urządzeń biurowych.

Przez kilka miesięcy działalność „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o. była zablokowana, bo Policja nie sprawdzając nawet podstaw złożenia fałszywego zawiadomienia przez Kubańskich i fałszywych zeznań przez pracowników „Srebrna” wywiozła większość dokumentów i zaplombowała – na kilka miesięcy – lokale biurowe, pozostawiając w nich nawet notesy z terminami rozpraw, aparaty telefoniczne, oraz prywatne rzeczy pracowników.

Sąd w dniu 25.05.2010 r., prawomocnym orzeczeniem uznał działania Policji za bezprawne.
I co robi prokuratura, która od ponad roku – pomimo prawomocnego orzeczenia Sądu – nie zwraca bezprawnie wywiezionych dokumentów ?
Oskarża mnie o kradzież z włamaniem i zapewne będzie chciała zastosować tymczasowy areszt, podczas którego zapewne mnie ktoś powiesi na prześcieradle.

W jakim państwie żyjemy, skoro Kubańscy i „Srebrna” Sp. z o.o., w której Zarządzie zasiadali przecież czołowi działacze Prawa i Sprawiedliwości, traktują policjantów jak psy gończe, a prokuraturę jak urzędników-siepaczy do wykonywania ich zleceń ?

Czy sitwa zamieszana w sprawę Papały i Olewnika jest aż tak wszechwładna, że może oskarżyć mnie o absurdalne przestępstwo po to by mnie zastraszyć lub po prostu fizycznie wyeliminować w areszcie śledczym ?

Cokolwiek zrobicie, jestem przekonany, że kiedyś, ktoś was z tego rozliczy…
To tylko kwestia czasu…

Maciej Lisowski
Prezes „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o.
25.05.2011 r.

Skany dokumentów dostępne są na stronie „LEX NOSTRUM” Sp. z o.o.
http://www.lexnostrum.pl/List-otwarty-do--Prokuratora-Rejonowego-Warszawa-Mokot%C3%B3w.php
Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

14 Października 1243 roku
Zmarła Jadwiga Śląska, święta, księżna śląska, żona Henryka Brodatego (ur. 1174)


14 Października 1978 roku
W Watykanie rozpoczęło się konklawe, które 2 dni później wybrało na papieża metropolitę krakowskiego Karola Wojtyłę


Zobacz więcej