Poniedziałek 16 Września 2019r. - 259 dz. roku,  Imieniny: Kamili, Korneliusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.06.11 - 17:36     Czytano: [2139]

Dział: Godne uwagi

Wojna Tuska z kibicami

służy ukryciu przekrętu z Euro 2012?Stadiony budowane na EURO 2012 w przeliczeniu na jedno krzesełko będą kosztowały 3 do 7 razy więcej niż stadiony w Zachodniej Europie.


Co prawda za stadiony odpowiadają również samorządy, ale nad wydawaniem przez nie pieniędzy powinny czuwać organy Państwa, na przykład Centralne Biuro Antykorupcyjne, które po odwołaniu Mariusza Kamińskiego po wykryciu afery hazardowej straciło w dużej mierze impet działania. Poza tym znaczna część tych nieudolnych samorządów jest w rękach PO - w Warszawie i Gdańsku.

Podobnie przedstawia się sprawa z drogami i autostradami – ich budowa jest bardzo kosztowna, a w dodatku często są złej jakości, część usterek spowodowanych choćby brakiem ukradzionego dolomitu zapewne wyjdzie dopiero po dłuższej ich eksploatacji. Rząd Tuska chyba zapomniał, że nie sztuką jest wydać miliardy z Unii Europejskiej i naszych podatków – sztuką jest wydać je efektywnie, w sposób mądry. To się nie udało i to jest powód co najmniej do ustąpienia rządu.

Poniżej najważniejsze informacje o kompromitacji rządzących przy inwestycjach na Euro 2012 oraz obrony kibiców i piłkarzy przed atakiem Tuska i nasłanych przez jego ludzi funkcjonariuszy:

Kapitan Lecha Poznań, Ivan Djurdjevic założył koszulkę z napisem: Miała być druga Irlandia, a mamy drugą Białoruś. www.wsieci.rp.pl/opinie/rekiny-i-plotki/Pilkarze-w-protescie-przeciw-rzadowi-Donalda-Tuska
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,32288,title,Djurdjevic-kozak-Taka-koszulkanono,wid,13457233,wiadomosc.html

Transparent na ostatniej kolejce ligi „Miała być druga Irlandia, a mamy drugą Białoruś”. 29.05.2011 Śląsk Wrocław vs Arka Gdynia. Mimo starań nie udało mi się zobaczyć tego transparentu w relacji telewizji Canal+. www.wroclawianie.info/galeria/displayimage.php?album=315&pos=0

Kibice Lecha i Legii wspólnym głosem: Niespełnione rządu obietnice = temat zastępczy kibice.


Nie ma takiej możliwości, jak podaje Radosław Omachel, autor artykułu "Stadiony bez dna", aby miliardy utopione w budowę stadionów kiedykolwiek się zwróciły. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że będzie trzeba dokładać do ich utrzymania i modernizacji. Jakby nie dość było, że ich budowa kosztuje drożej niż stadiony w Portugalii czy Austrii.

Skalę władowanych w stadiony pieniędzy pokazuje proste przeliczenie kosztów budowy na jedno krzesełko. I tak, nowy stadion angielskiego klubu Wolverhampton liczy 37 tys. siedzisk i w przeliczeniu na jedno będzie kosztował 4,8 tys. zł. U nas, stadiony we Wrocławiu i Gdańsku będą kosztować 16-20 tys. zł za miejsce. A Stadion Narodowy - 34 tys zł. za miejsce ( o ile koszty nie wzrosną z powodu opóźnień).O tym, co się dzieje w Krakowie, lepiej nawet nie wspominać. Jak pisze publicysta "Newsweeka", wpakowano tam w stadiony taką kasę, że krakowianie powinni wyjść z kawiarni na ulice. W odległości kilku kilometrów są dwa drogie stadiony, których koszt wynosi tyle, ile zbudowanie kanału, który miał chronić miasto przed powodzią.

Austriacy i Szwajcarzy, którzy zorganizowali poprzednie EURO, poszli po rozum do głowy. Widząc, że wymogi europejskiej federacji przekraczają ich możliwości i pozostawią ich z wielkimi stadionami, których nie sposób utrzymać, wybudowali część trybun tak, aby potem łatwo je było zdemontować. Z 30 tysięcznego stadionu udało im się dzięki temu zejść do 12 tys. miejsc. http://wpolityce.pl/view/12734/Rzad_Donalda_Tuska_powinien_odpowiedziec_nam_na_pytanie...

Droga przez mękę na Euro 2012. Usterki, opóźnienia, kłopoty z bezpieczeństwem – tak wygląda budowa czterech głównych aren za blisko 4 mld zł. Euro 2012 to wielka modernizacyjna szansa dla Polski – mówił premier Donald Tusk w listopadzie 2007 r. – Chcę zapewnić i dać słowo, że mistrzostwa nie tylko odbędą się w Polsce, ale będą także dobrze zorganizowane – podkreślał. By tak się stało, w Polsce miały do czerwca 2012 r. powstać nowoczesne stadiony, autostrady, drogi ekspresowe, nowe dworce kolejowe i terminale lotnicze, a nawet pierwszy odcinek II linii warszawskiego metra. Dziś już wiadomo, że metra nie będzie, autostrady będą niekompletne, a budowa dworców stoi pod dużym znakiem zapytania. (...)

Teoretycznie UEFA może przenieść organizację meczów Euro do innego miasta. Jednak stadiony rezerwowe w Krakowie i Chorzowie również nie są w pełni gotowe. Ten w Krakowie miał być oddany w lipcu 2010 r. Okazało się jednak, że m.in. na jednej z trybun nie zaprojektowano klatek schodowych. W Chorzowie elementy, które miały podtrzymywać dach, zostały wykonane wadliwie. Efekt? Stadion może nie być gotowy nawet do końca tego roku.– To wstyd, że żaden z sześciu stadionów nie został oddany bez poważnych problemów. To nie tylko porażka wizerunkowa, ale też sygnał, że coś jest nie tak u nas z planowaniem takich inwestycji – uważa Jacek Bochenek z firmy Deloitte. www.rp.pl/artykul/663875.html

Kolejne projekty znikają z planów inwestycyjnych. Mimo to za Euro 2012 i tak przyjdzie nam srogo zapłacić. Jak poinformował na antenie Polskiego Radia, Adam Olkowicz, dyrektor turnieju z ramienia Polskiego Związku Piłki Nożnej, wszystkie inwestycje związane z Euro 2012 w sumie kosztować będą około 80 mld zł. Tymczasem według wyliczeń ekonomistów z Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Szkoły Głównej Handlowej, produkt krajowy brutto Polski – dzięki organizacji w naszym kraju Euro 2012 – zyska na przestrzeni lat 2008-2020 27,9 mld zł. Bilans osiąga ponad 50 mld zł na minusie. Im bliżej do mistrzostw Euro 2012, tym coraz więcej wskazuje na to, że wielki skok cywilizacyjny – jakim dla Polski miała być organizacja turnieju – okaże się skokiem w przepaść.
http://infokolej.pl/printview.php?t=13377&start=0&sid=18d80d98d2e28ee552d91b7e8a9a67c7

Pęknięcia jezdni, nierówna nawierzchnia, błędy w oznakowaniu i wytarte pasy ruchu. Tak wygląda najdroższa trasa w Polsce, S8, niespełna dwa miesiące po otwarciu - wytyka "Życie Warszawy".- Aż przykro patrzeć na taką fuszerkę. Spękania asfaltu widać już dziś na zjeździe z ul. Warszawskiej na trasę ekspresową S8 w stronę Lazurowej - mówi gazecie wójt Starych Babic Krzysztof Turek. - To przerażające, bo na tej trasie jeszcze prawie nie ma ruchu - dodaje ekonomista Adrian Furgalski. Jak zaznacza "ŻW", droga krajowa S8 na terenie Warszawy to najdroższa trasa w Polsce. 10,4 km kosztowało aż 2 mld 270 mln zł. Wychodzi 218 mln zł za kilometr. Kontrakt zgarnęło konsorcjum Budimeksu, Strabagu, Warbudu i Mostostalu Warszawa.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Trasa-S8-to-najdrozsza-fuszerka-w-Polsce,wid,13204803,wiadomosc_prasa.html

10 dowodów na to, że Tusk jest matołem.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,9932,page,2,title,10-dowodow-na-to-ze-Tusk-jest,wid,13460578,wiadomosc_prasa.html

Sprawa „pociętego przez kiboli” piętnastolatka idealnie wpasowała się w wojnę Tuska wydaną kibicom. Śmiem twierdzić, że oprócz zaprzyjaźnionych za Platformą Obywatelską i Andrzejem Wajdą mediów także policja zaangażowała się w tę propagandową akcję. Dlaczego tak sądzę? Otóż od samego początku tak policja jak i dziennikarze wiedzieli doskonale, że miejsce „ataku kiboli” wskazane przez rzekomą ofiarę było objęte miejskim monitoringiem. Od samego początku też wiedziano, że nie doszło w owym miejscu do żadnego napadu. Nie można jednak było siać wątpliwości, kiedy Donald Tusk poszedł na wojnę. Nie będę tu cytował TVN24 ze wstrząśniętym Kuźniarem czy bohaterami „szkła kontaktowego” oraz resztą dziennikarskiego kwiecia. I w ten oto sposób nawet niepełnosprawne dziecko uczęszczające do szkoły specjalnej zostało wykorzystane dla politycznej propagandy rządu Tuska.
http://niezalezna.pl/11319-po-i-media-siegneli-dna

Filip Stankiewicz

Wersja do druku

MariaN - 08.06.11 10:55
KORUPCJA KORUPCJA KORUPCJA KORUPCJA i jeszcze raz KORUPCJA.
Polska mafia gospodarczo-polityczna w rozkwicie.
Nie bez przyczyny wyrzucono na zbity pysk Kamińskiego. Teraz CBA jest zależne od Donka i wszystko gra. Lody się kręcą aż miło.
Ale wszysko do czasu, złodzieje.

Lubomir - 02.06.11 7:52
Trzeba uważać na agenturalnych pseudo-polityków i prowokatorów. Ci na rozkaz Berlina czy innych agenturalnych sztabów, wykonają każdą antypolską prowokację i każdy antypolski sabotaż. Olimpiada Ateny 2004 była najdroższą Olimpiadą w historii nowożytnych igrzysk i położyła na łopatki finanse Grecji. Dzisiaj drapieżni Niemcy z Deutsche Bank i m.in. Volkswagen Bank zaczynają wyciągać swoje łapska po greckie terytoria. Podobnie rzecz może wyglądać w Warszawie i Kijowie. I prawdopodobnie o taki efekt chodziło lobbującym za Polską i Ukrainą. Podgrzewanie nienawiści sprzed lat pomiędzy Polakami i Ukraińcami, również wygląda na celowe działanie, zmierzające do rozpętania polsko-ukraińskiej wojny futbolowej a la wojna futbolowa Salwador-Honduras. Oby Polsce i Ukrainie udało się po Euro-2012 np zainicjować działalność Konfederacji Międzymorza, Polsko-Ukraińskiej Konfederacji Piłki Nożnej. Oby udało się pozostawić pozytywny znak na przyszłość w relacjach obu państw i narodów.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Września 1944 roku
Zginęła w powstaniu warszawskim sanitariuszka, Lidia Daniszewska, (ur. 1923)


16 Września 1825 roku
Zmarł Franciszek Karpiński, poeta, przedstawiciel sentymentalizmu.


Zobacz więcej