Poniedziałek 9 Grudnia 2019r. - 343 dz. roku,  Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.01.11 - 22:25     Czytano: [2266]

Dział: Nasze zdrowie

Jedzenie lekarstwem

BABCINE JEDZENIE dla naszych dzieci ponieważ JEDZENIE NASZYCH DZIECI MA BYĆ dla nich LEKARSTWEM a NIE TRUCIZNĄ. Pod takim hasłem 21 stycznia rozpoczną się ogólnopolskie DNI TRADYCYJNEJ WSI.

Wiemy, że większość produktów dostępnych w dzisiejszych supermarketach, hurtowniach, czy nawet w małych sklepikach nie odznacza się dbałością o jakość. Przeważa żywność nadmiernie przetworzona, zawierająca zbyt dużo cukru, słodzików, konserwantów, barwników i innych dodatków chemicznych, jak również żywność genetycznie zmodyfikowana (GMO).

Tymczasem badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii i w innych krajach wykazały, że dzieci które były odżywiane taką żywnością wykazują dużą hiperak BABCINE JEDZENIE dla naszych dzieci ponieważ JEDZENIE NASZYCH DZIECI MA BYĆ dla nich LEKARSTWEM a NIE TRUCIZNĄ. Pod takim hasłem 21 stycznia rozpoczną się ogólnopolskie DNI TRADYCYJNEJ WSI.

Wiemy, że większość produktów dostępnych w dzisiejszych supermarketach, hurtowniach, czy nawet w małych sklepikach nie odznacza się dbałością o jakość. Przeważa żywność nadmiernie przetworzona, zawierająca zbyt dużo cukru, słodzików, konserwantów, barwników i innych dodatków chemicznych, jak również żywność genetycznie zmodyfikowana (GMO).

Tymczasem badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii i w innych krajach wykazały, że dzieci które były odżywiane taką żywnością wykazują dużą hiperaktywność i kłopoty z koncentracją, częściej chorują i mają skłonności do nadwagi.

Musimy zapewnić dzieciom dietę zawierającą lokalnie wyprodukowane sezonowe owoce i warzywa, oraz mięso i produkty mleczarskie z gospodarstw, które nie używają lub ograniczają do minimum użycie chemikaliów i humanitarnie traktują zwierzęta. Najlepsze tradycyjne, dobrej jakości BABCINE JEDZENIE Z GOSPODARSTW EKOLOGICZNYCH I TRADYCYJNYCH. Taka dieta jest optymalna zarówno ze względu na wartości odżywcze jak i smakowe.

Wielkoobszarowe rolnictwo przemysłowe nie dostarcza żywności wysokiej jakości, stosuje także genetycznie modyfikowaną i zaprawioną antybiotykami paszę dla swoich zwierząt hodowlanych.

Nie wolno nam oszczędzać na zdrowiu naszych dzieci! Wczesne lata życia to okres, w którym wartościowa zdrowotnie i energetycznie dieta ma kluczowe znaczenie dla zdrowia i życia człowieka. Koncentrowanie uwagi jedynie na możliwie "najtańszym" wyżywieniu naszego dziecka, to zaprzeczenie miłości i odpowiedzialności.
Dobra dieta nie musi być droga, wymaga natomiast starannego rozeznania, uważnego kupowania oraz współpracy z lokalnymi rolnikami i przetwórcami.

Organizujemy DNI TRADYCYJNEJ WSI (21-23 stycznia 2011) pod hasłami chłopskiego, ekologicznego i tradycyjnego rolnictwa oraz zdrowej, uczciwie produkowanej żywności. Ponad 100 różnych wydarzeń
www.dnitradycyjnejwsi.pl w różnych częściach Polski.

DNI TRADYCYJNEJ WSI to również nasz wyraz poparcia dla demonstracji MAMY TEGO DOSYĆ, która odbędzie się Berlinie 22 stycznia pod hasłami chłopskiego, ekologicznego rolnictwa oraz zdrowej, uczciwie produkowanej żywności.
www.wir-haben-es-satt.de/start/mobilisieren/materialien

Demonstracja jest odpowiedzią na spotkanie wysokiego szczebla, które odbędzie się w Berlinie w ramach ZIELONEGO TYGODNIA/Grüne Woche (Berlin
21-30 stycznia). Przedstawiciele korporacji, wspierani przez polityków, będą planować dalszą industrializację rolnictwa przez GMO, przemysłowe gospodarstwa i dumpingowe ceny.
www.gffa-berlin.de/en/programme/international-agriculture-ministers-panel-discussion.html

Prosimy o nagłośnienie tych wydarzeń pamiętając o tym, że obowiązkiem nas wszystkich jest zapewnienie dzieciom na co dzień świeżej, lokalnej i wartościowej żywności. Prosimy o nagłośnienie LISTU OTWARTEGO pt. JEDZENIE NASZYCH DZIECI i zapraszamy do obejrzenia filmu "Zanim przeklną nas dzieci"
http://dnitradycyjnejwsi.pl/?page_id=295


Z poważaniem,
Jadwiga Łopata i Julian Rose

ICPPC - International Coalition to Protect the Polish Countryside, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl w.gmo.icppc.pl www.eko-cel.plWersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

09 Grudnia 1991 roku
Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu radiowego z nadajnika w Bydgoszczy, działając jako stacja lokalna.


09 Grudnia 1946 roku
Początek procesu kpt. S. Sojczyńskiego ps. "Warszyc" i jego podkomendnych z Konspiracyjnego Wojska Polskiego


Zobacz więcej