Sobota 14 Grudnia 2019r. - 348 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Izydora, Zoriny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.01.11 - 10:39     Czytano: [2408]

Dział: Godne uwagi

EKRAN

– prawda zmienia rzeczywistośćNadchodzi pierwszy informacyjny serwis społeczności blogerów.

Ekran, którego otwarcie planowane jest na początek lutego, jest pierwszym projektem w którym Blogerzy nie będą wyłącznie zajmować się publicystyką i komentowaniem istniejących newsów, ale także będą dzielić się informacjami pozyskanymi z niezależnych od mainstreamu źródeł. Misją Ekranu jest pełnienie funkcji kontrolnej względem rządzących, a więc pełnienie tej roli, z której zrezygnowały media głównego nurtu.

Platforma hostingowa Ekran nie przewiduje cenzury (poza eliminacją trolli), gdyż pragnie być miejscem merytorycznej dyskusji dla wszystkich tych, którzy pomimo ofensywy propagandowej nie wyłączyli jeszcze myślenia i którzy cenią docieranie do istoty rzeczy oraz informacji ważnych. Za treść umieszczoną w Ekranie będzie odpowiadał jej autor, zbierając laury bądź cięgi.

Serwis Web.2 to początek, kolejnymi krokami rozwoju Ekranu jest uczestniczenie w społecznościach wirtualnych, powołanie internetowej TV, e-Radia, stworzenie innowacyjnego wydawnictwa oraz animacja oddolnych ruchów fraktalnych, opartych na demokracji bezpośredniej.

Pragniemy udowodnić, jak wielką siłę przekazu ma informacja prawdziwa i prawdziwa swoboda dyskusji. Jesteśmy przekonani, że Polacy chcą uczestniczyć w dyskursie na temat sytuacji naszego kraju i potrafią to robić na o wiele głębszym poziomie, niż implementowane powszechnie rozważania typu „kto komu podał dziś rękę, a komu nie”. Zbyt wiele się dzieje w Polsce i na świecie, by rezygnować z docierania do sedna.

Ekran będzie walczył z generowaniem przez mainstream problemów zastępczych i sztucznych wrażeń typu: „Wiesz, wczoraj gdy byłeś u nas zginęło 100 złotych, wprawdzie potem się znalazło, ale niesmak pozostał”.

W Ekranie będziemy wciąż konfrontować słowa z czynami. Ekran ma ambicję inspirować przemodelowanie komunikacji pomiędzy Polakami i zachęcić ich do mądrego uczestnictwa w rozwoju swojego Kraju.

Ekran to platforma redaktorów dociekliwych i dziennikarstwa obywatelskiego, spinacz niezależnych inicjatyw medialnych i społecznych, propagator ruchów lokalnych. Ekran to przedsięwzięcie z niespotykanym od dawna rozmachem. To najnowocześniejsza w Polsce propozycja dla czytelników, komentatorów i autorów oparta na amerykańskim modelu www.huffingtonpost.com o szerokiej ofercie programowej (od polityki, poprzez naukę, styl życia, aż do sportu).

Ekran nie jest związany z żadną opcją polityczną, ale nie ma w nim miejsca na propagandę monopartii PO i manipulacje medialne. Każda treść, czyli news lub artykuł, będzie na bieżąco weryfikowana przez czytelników i komentatorów. Dzięki naszemu algorytmowi (dyskusja, czytelnictwo, ocena) rzeczy ważne będą promowane, a rzeczy kompletnie nieistotne lub głupie zaginą gdzieś w czeluściach serwisu.

Bo tylko prawda zmienia rzeczywistość na lepsze.

Wszystkich zainteresowanych autorów, specjalistów i redakcje zapraszam do współpracy.

Kontakt Lazacy@gmail.com

..............................................................

Redakcja GI KWORUM informuje, iż z wielką przyjemnością, jak również z racji obowiązku wobec obrony wolności słowa w Polsce, przyłącza się do Projektu „EKRAN” i zapewnia o współpracy.
O dniu, kiedy nastąpi otwarcie „EKRANU” naszych Czytelników poinformujemy w godny dla takiej inicjatywy sposób.
Do zobaczenia


Wersja do druku

Jan Orawicz - 23.01.11 0:12
Pomysł świetny ! Oby się udał,a może stać się odtrutką na lewackie i libertyńskie
jady pomieszane z liberalizmem. A rozpuszczone to to niczym dziadoskie bicze ...
Pozdrawiam

Dobro - 21.01.11 17:44
Chiny udowodniły, własnym systematycznym rozwojem wiedzy i techniki „Potęgę”, którą może tworzyć, najmniej błędny wzór demokracji.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Grudnia 1788 roku
Urodził się Piotr Szembek, hrabia, generał dywizji wojsk polskich w 1831 (zm. 1866)


14 Grudnia 1989 roku
Zmarł Andriej Sacharow, rosyjski fizyk, dysydent (ur. 1921)


Zobacz więcej