Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 29.12.10 - 11:59     Czytano: [1918]

Granice wolności wciąż istnieją

Wielu włodarzy miast i prezesów różnych jednostek terytorialnych {jakżesz sensownym było dawniejsze słowo - kierownik}, nie zdaje sobie sprawy z karalności wielu czynów. Z karalności zarówno z tytułu ustawianych przetargów na roboty, jak i grzecznościowych form zapłaty za te 'wygrane przetargi' - darmowych budów domów całorocznych i letniskowych, darmowych remontów mieszkań, bezpłatnych usług transportowych czy nieodpłatnych wczasów zagranicznych.

Mobbing czy różne formy natręctwa, również podlegają podobnym karom. Instytucje państwa to nie prywatne folwarki niedouczonych samowładców - kolesiów z wiejskiego boiska czy jednego blokowiska.

Wskaźnik przyrostu jełopów w instytucjach publicznych w Polsce, wciąż nie obniża się. To zjawiska bardzo niebezpieczne.
Jełopowi nie jest potrzebna ani edukacja, ani kultura, ani religia, ani sztuka czy technologia. Jełop wyłącznie pilnuje koryta i interesów kolesiów. To zajmuje jego całą energię. Jakżesz ktoś taki może stawiać na konkurencyjność - intelektualną, technologiczną czy cenową?. Dla promotora partactwa i kolesiowej bylejakości, oznacza to zagładę. Oznacza koniec jego kontrowersyjnej kariery. Tyle, że dla innych oznacza to wyzwolenie, oznacza wolny dostęp do rynku pracy i możliwość zawodowego spełnienia się.

Jełopy niegdyś przeciągane przez żony za ośle uszy przez tzw. szkoły wieczorowe i partyjne 'studia', wciąż dają znać o poziomie swojej 'inteligencji'. Na urzędach są nie mniej groźni, niż cham w mercedesie na drodze publicznej. Mogą staranować wszystkich słabszych od siebie.

Jełop jest przekonany o swojej rzekomej wyższości. Nie ma cienia wątpliwości, że to ktoś inny powinien robić wszystko dobrze i najlepiej nieodpłatnie. Ktoś inny powinien budować hydroelektrownie, zbiorniki retencyjne, domy kultury, zakłady produkcyjne i skrzyżowania trójpoziomowe.
Jełop jest przekonany, że jest wyłącznie po to, żeby być i liczyć własne dochody, także te 'lewe'. Taką chce mieć demokrację.

Lubomir

Wersja do druku

Barbara Drabicka - 27.01.11 13:54
Zawsze zastanawialam się, jak przytomny i myślący człowiek, żyjąc w tzw. od - do (data ur. - data zgonu) może mienić się wolnym. Data narodzin, jak mniemam nie jest przeze mnie określona; data zgonu, wykonana przez samego siebi nie jest "trendy". I jak tu mówić o wolności. a to religia, a to demokratycznie wybrane władze, a to region, w ktorym żyjemy. Ta dyskusja o wolności jest czcza. Nalezałoby zastanowić się, jak przyzwoicie przeżyć w tej "niewoli" wolności. Nie mam pomysłu. Transformacja zrujnowała moje życie. Szkoła z którą dumnie wiązałam swoje życie - Politechnika Śląska, dla kobie ty 40-letniej po 1991 roku okazala się balastem. Już sam fakt, że jestem kobietą nie czyni mnie wolną (vide-wszystkie ingerencje religijne w jaźń). Powoli, w okresie wolności, przystosowujemy się do tej kolejnej niewoli mienieni mirażem przyzwoitości ( oj, przepraszam, to taki archaizm). Pozdrawiam wszystkich

MariaN - 12.01.11 18:35
Telewizja i usłużni niby dziennikarze spowodowali, że widz nie musi myśleć samodzielnie, bo mu się nie chce. Po co się męczyć, jak podają mu wszystko na tacy. Waadza wykorzystała to zjawisko do perfektu, suto opłacając funkcjonariuszy medialnych. Komu sumienie nie pozwoliło i nie dało się sprzedać, klepie bide w niszowych publikatorach....i oby było takich jak najwięcej.

Dobro - 02.01.11 16:22
Wszystko zgadza się, tylko z tą obserwacją kandydatów jest tak jak lądowanie w Smoleńsku. Wszyscy chętni do konfitur mają szary kolor, bez odpowiedzialności. Przecieranie oczu też nie pomoże.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników Kworum w 2011 roku.

Lupido - 01.01.11 22:51
Jełop jaki jest każdy widzi. Cóż takiego czynią ? Specjalnie nic , jednak cel który postawili przed sobą to własne szczęście i egoizm. Można by zapytać skąd ich tylu? Ano stąd, skąd cała reszta wyuczonego lewackiego ciała pedagogicznego.To właśnie dzięki niedouczonym proletariackim wykładowcom szkół wszelakich i ich, w przeważającej mierze "elycie uczniowskiej z dobrych domów"zawdzięcza Polska swoją codzienność. Wystarczy posłuchać wypowiedzi na Youtube (np:Matura to bzdura) i nie tylko, by mieć jasność w jakiej kondycji umysłowej znajdują się Polacy. Narzekania i utyskiwania nad Jełopami nie na wiele się zdadzą. Potrzebna jest i to od zaraz, praca organiczna gdzie priorytetem będzie noszone na sztandarach hasło Ojców naszych BÓG HONOR OJCZYZNA. Obecnie wypisuje się różne bzdury , obala mity (czyt Legendy) i podważa autorytety. Co można było sprowadzić do parteru lub niżej to jest już lub za moment będzie zrobione. Dlatego przytoczona sytuacja wymaga poważnej i roztropnie podjętej decyzji, w jakim kierunku prowadzić edukację narodu by był w stanie przetrwać jako państwo jako naród i jako nacja , a nie tylko wersalski bękart Europy.
Dlatego też problem Jełopa nawet sam w sobie nie jest problemem , bo takie postacie giną w sytuacji zdrowego społeczeństwa , a jeśli nawet się utrzymują pojedyncze egzemplarze to wszyscy wokół wiedzą po co Jełop jest potrzeby. Ano po to, by był punktem odniesienia negatywnego , a nie zaś normy społecznej.
Kiedy można w tej materii cokolwiek zrobić? ZARAZ , trzeba obserwować bacznie przyszłych kandydatów w wyborach i dokonać właściwego wyboru. To może każdy uprawniony do głosowania. Reszta bez pomocy Bożej jest trudna do wykonania .

Jan Orawicz - 31.12.10 0:14
Tak, jełopów nie brakuje w kazdym wymiarze polskiego życia. Jest to bardzo przykry spadek po niedawnym czerwonym czasie... Ale i to jest bardzo przykre,że n i e j e ł o p y są pod wszechwładaniem jełopów i jak dotąd nie mają realnego sposobu na wydobycię się spod tego jarzma ... A czas nie czeka
tylko ucieka !! ... A Polska może zjełopieć do cna i co wtedy???!!
Pozdrawiam

Dobro - 30.12.10 17:44
Przekonanie Jełopa do kanibalizmu to, długofalowe metody. 1. – Masowe rozpijanie, pod pretekstem sprzedaży wódki po godz. 13.00. i druga metoda bardziej zbrodnicza to zatrzymanie na 20 lat egzaminów z matematyki. Postępowanie urzędników, bez logicznego myślenia to nie demokracją, tylko zagrożenie życia wielu milionów Polaków.

Ada - 29.12.10 17:17
lepiej nie mozna opisac tej prawdy. Gratuluję. Wyborne.

Agamemnon - 29.12.10 14:48
Demokracja jako system sprawowania rządów, nie dopracowała się jeszcze metod zapobiegających dojściu do władzy miernot.
Zjawisko to jest groźne a przykładem są rządy tussistowskie w Polsce /1
Nawet za czasów komunistycznych nie ujawniono publicznie tak zaawansowanych stref subkultury zarządzania państwem jakie obserwujemy obecnie.
Wstecznictwo cywilizacyjne objęło obecnie wszystkie niemal dziedziny życia.
Czy tylko jest to wina prymitywnej osobowości Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego?
Myślę, że cała niemal Platforma Obywatelska składa się z takiej typologii postaci.
Czy głupota i chciwość będą promowane przez wyborców w najbliższych wyborach parlamentarnych?
Nie wykluczone.
Czy ciemnota społeczeństwa, ogłupionego przez polskojęzyczne a wrogie Polsce mass media będzie wytyczną dalszych losów Polski?


( Przez tussizm rozumiem system panujący w Polsce z małymi przerwami od 1989 r.- czyli: rozliczne kradzieże, afery, legislacje ustaw noszące znamiona przestępstwa itp.)

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Września 1857 roku
Zmarł Karol Kurpiński, polski kompozytor i dyrygent, twórca "Warszawianki" (ur. 1785)


18 Września 1620 roku
Polskie wojska poniosły klęskę w bitwie z Turkami pod Cecorą.


Zobacz więcej