Środa 21 Października 2020r. - 294 dz. roku,  Imieniny: Celiny, Janusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.10.10 - 9:56     Czytano: [2241]

Dział: Nasze zdrowie

Święto ziemniaka bez GMO

W dniach 9 i 10 października 2010 r. w całej Polsce organizowane będzie "ŚWIĘTO ZIEMNIAKA BEZ GMO". Po "wykopkach" czas na refleksję i edukację bo trudno sobie wyobrazić polską spiżarnię bez ziemniaka.
Tymczasem dopuszczony do uprawy w Unii Europejskiej genetycznie zmodyfikowany ziemniak AMFLORA zawiera gen wywołujący oporność na niektóre antybiotyki. Oznacza to wystawienie na niebezpieczeństwo zdrowia ludzi i zwierząt. Ziemniak ten jest przeznaczony do celów przemysłowych, jednak nie da się kontrolować jego uprawy i zastosowania skoro wyglądem nie różni się od innych ziemniaków.

ŚWIĘTOWAĆ BĘDZIE CAŁA POLSKA WSPIERANA PRZEZ POLONIĘ.

Będą organizowane ogniska, pieczenie ziemniaków, festyny, drzwi otwarte, poczęstunki potrawami z ziemniaków, konkursy, happeningi i inne wydarzenia edukacyjno-informacyjne. Chcemy pokazać jeszcze raz, że nie ma miejsca w Polsce i w Europie na uprawy GMO takie jak: ziemniak AMFLORA czy genetycznie zmodyfikowana kukurydza MON810. Już 8 krajów należących do Unii Europejskiej wprowadziło zakazy na uprawy GMO a Rząd RP ciągle udaje, że nie może tego zrobić bo podobno zabraniają tego przepisy unijne. WIĘCEJ na temat ŚWIĘTA ZIEMNIAKA BEZ GMO

KONFERENCJA PRASOWA PT. "DLACZEGO ŚWIĘTO ZIEMNIAKA BEZ GMO?", będzie okazją do ZROBIENIA ZDJĘĆ genetycznie zmodyfikowanego ZIEMNIAKA OLBRZYMA.

Konferencja odbędzie się w Warszawie, w dniu 8 października 2010.
ZAPRASZAMY!


Genetycznie zmodyfikowane ziemniaki u Twoich drzwi...dzięki uprzejmości Komisji Europejskiej i Rządu RP →

Kontakt:

Jadwiga Łopata, laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel)
Sir Julian Rose, prezes
==========================
ICPPC - International Coalition to Protect the Polish Countryside, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi 34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl w.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl
.

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

21 Października 2007 roku
Odbyły się przedterminowe wybory parlamentarne, które wygrała Platforma Obywatelska


21 Października 1963 roku
Józef Franczak ps. "Lalek", ostatni żołnierz podziemia antykomunistycznego, zginął w obławie SB i MO


Zobacz więcej