Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 01.09.10 - 22:16     Czytano: [2720]

Niemieckie veto dla polskiego gazoportu

Sytuacja z końca XVIII wieku powtarza się na naszych oczach, trwa likwidacja państwa polskiego. Wtedy istnienie Rzeczypospolitej zakończyło się efektownymi rozbiorami, ale poprzedziło je wieloletnie ingerowanie w sprawy wewnętrzne naszego państwa mocarstw ościennych. Nie wiem jakie wydarzenie historycy kiedyś, w przyszłości, uznają za kres istnienia niepodległej Polski na początku XXI wieku, czy będzie to przyjęcie przez III RP traktatu lizbońskiego, czy jakieś inne wydarzenie, które było, albo takie, które dopiero będzie. Pozostaje obserwować ingerowanie z zewnątrz w wewnętrzne sprawy Polski i, niestety, śmiać się z polityków, którzy puszą się udając samodzielnych graczy na scenie politycznej, podczas gdy tak naprawdę są tylko kukłami za pośrednictwem których ci z zewnątrz rządzą Polską.

Wirtualna Polska za „Dziennikiem Gazetą Prawną” podała, że Niemcy nie chcą, aby Polska dostała 80 milionów euro, czyli 320 milionów złotych, dotacji z Unii Europejskiej na budowę gazoportu w Świnoujściu. Oficjalnie chodzi o zastrzeżenia ekologiczne, nieoficjalnie o to, że nasz terminal będzie konkurencją dla gazociągu Nord Stream. Niemcy domagają się, żeby Polska przeprowadziła wyjątkowo drobiazgowe analizy oddziaływania terminalu na środowisko po ich stronie granicy. Opóźniłoby to zaplanowane na połowę września rozpoczęcie budowy gazoportu. Mikołaj Budzanowski, wiceminister skarbu w rządzie Donalda Tuska, powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej”, że skutkowałoby to też unieważnieniem decyzji środowiskowej oraz pozwolenia na budowę. Według niego gazoport zostałby uruchomiony nie w połowie 2014 roku, ale co najmniej dwa, trzy lata później. Resort zapewnia, że Polacy odpowiedzieli na wszystkie pytania w kwestiach ekologicznych.

Wirtualna Polska podaje też, że eksperci rynku gazu, na których powołuje się „Dziennik Gazeta Prawna” uważają, że Berlin dobrze wie, iż gazoport to kluczowa inwestycja z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego Polski. Ma to związek z budową rosyjsko-niemieckiego gazociągu Nord Stream. Niemieckie firmy gazowe liczyły bowiem, że za pośrednictwem Nord Streamu będą sprzedawać nam rosyjski surowiec.

I czemu tu się dziwić? Chyba tylko tytułowi jaki Wirtualna Polska dała artykulikowi na ten temat: „Niemcy blokują dotacje na nasz gazoport. Będzie wojna?” Przyznają państwo, że pytanie, czy będzie wojna jest idiotyczne. Normalne jest bowiem, że ważniejsze są interesy suwerena, niż państwa uzależnionego, że suweren wykorzystuje państwo przez siebie uzależnione, aby bogacić się, że państwo podporządkowane pokornie słucha, co suweren zdecyduje w jego sprawie. Berlin za pośrednictwem struktur Unii Europejskiej, a pewnie i swojej agentury, tchórzliwych polityków, którzy myślą, że sukces Polska odnosi wtedy, gdy jakiś unijny dygnitarz, Aniela Merkel czy Włodzimierz Putin poklepie ich po plecach, a jakaś gazeta we Francji lub Niemczech pochwali ich za „europejską postawę”, łapówek dla różnych organizacji itd. podporządkował sobie Polskę i teraz może z tego faktu korzystać. Trzeba było nie przyjmować traktatu lizbońskiego, wtedy Polska mogłaby prowadzić w miarę samodzielne działania na arenie międzynarodowej. A teraz pozostaje tym wszystkim wiceministrom, ministrom, premierom, prezydentom, posłom, senatorom udawać, że jeszcze coś od nich zależy i przyjmować w podskokach to, co Unia rozkaże. Jak dzieci chcą mieć ciastko i zjeść ciastko.

Nadzieje na rozwiązanie problemu polskiego gazoportu przynosi kolejna informacja jaką znalazłam na Wirtualnej Polsce. Otóż Aniela Merkel powiedziała, że jest „bardzo niechętna” aby zaakceptować zmianę sposobu liczenia długu publicznego w Unii Europejskiej. „O zmianę metodologii w liście do Komisji wystąpiło 9 państw Unii Europejskiej na czele z Polską. Proponowane zmiany zakładają taką kalkulację długu publicznego, która uwzględniałaby koszty wprowadzonej reformy emerytalnej. W przypadku Polski oznaczałoby to niedoliczanie do długu transferów do Otartych Funduszy Emerytalnych” – czytamy na portalu. Może wystarczy, że Polska zrezygnuje z budowy gazoportu, a wówczas Aniela Merkel łaskawie zgodzi się na taką żonglerkę liczbami, żeby nawet wtedy, gdy dług publiczny będzie nad Wisłą rósł, to na papierze wyjdzie, że spada. Co jej zależy? A w dodatku jej protegowany premier Donald Tusk będzie miał na koncie kolejny sukces! To co z tego, że oszukany? Na inny go nie stać. (konfederata.bloog.pl)

MICHAŁ PLUTA

Wersja do druku

Lubomir - 06.09.10 20:56
Niemcy wciąż przejawiają hegemonistyczne i dyktatorskie zapędy. Niekiedy przychodzi chęć odebrania im piastowskiej wyspy Rugia i piastowskich Łużyc za ten tupet. Dwie rozpętane przez nich wojny światowe i dwie porażki jakie zadały im państwa sojusznicze wciąż nie nauczyły ich szacunku do sąsiadów. Szkoda, że Stalin nie zaproponował im Madagaskaru...

ZJ - 06.09.10 16:15
To nie jedyna taka sprawa w tym rejonie. Proszę przeczytajcie :

http://www.polskieradio.pl/wiadomosci/prasakrajowa/default.aspx?id=164575

Dorota - 05.09.10 8:29
Gorąco polecam artykuł Aleksandra Ściosa na googlach: "Zakładnicy czy wasale".... poczytajcie w jaka sytuację wmanewrował Polaków rzad słuzlaczych nieudaczników. Dla mocnych ludzi.....

MariaN - 04.09.10 10:36
ZOFIJKA, wstyd mi za "rodaków" - motłoch, co wybrał towariszczenke. Ale co zrobić, znów nie wszyscy Polacy poszli do wyborów. Płacz i zgrzytanie zębów. Jestem jednak, mimo to optymistą - musi się jeszcze więcej w uszy nalać, wtedy ten sam motłoch zwali go ze stolca. Jedyna nadzieja w tym, że zacznie im ubywać z potfela a to przy takiej gospodarce już niedługo nastąpi.

ZOFIJKA - 04.09.10 8:36
Były pracownik placówki dyplomatycznej ujawnił,że usuwane sa godła państwowe Polski z pomieszczeń polskich placówk, by zrobić MIEJSCE NA PORTRETY KOMOROWSKIEGO. W Rosji one juz wszędzie wiszą, ich rodak dostał należne miejsce i pewnie za zycia mu tam pomniki wystawią. Ogłupiałe polactwo wybrało nam Szczynukow z polskim nazwiskiem Komorowski po zamordowanej polskiej szlachcie właśnie Komorowscy. Jak wy, polactwo sie czujecie????

M. - 03.09.10 14:27
na googlach jest film, przedstawia dziwnym samochód rosyjski na miejscu katastrofy.... wpisz: samochód rosyjski na miejscu katastrofy

Lubomir - 02.09.10 19:46
Nazwisko 'Merkel' jest tak wszechobecne na polskim Pomorzu, jak i w Berlinie czy Saksonii. Ci ziomale bardzo szybko dogadują się ze sobą. 'Thuzk' to też nazwisko obecne po obu stronach Odry. Wygląda na to, że 'nadludzie' dogadali się między sobą i ogrywają Polaków.

Alicja - 02.09.10 16:36
Mądrzy Polacy? jeszcze raz zagłosuja na PO w wyborach parlamentarnych i bedzie po Polsce...... M.Dabrowska pisała: Polska nie może byc normalnym krajem, bo normalni Polacy sa w mniejszości, a reszta to.... hołota bez czci, wiary honoru i rozumu. Najlepiej ich widac na forum TVN24.... popis idiotów kompletnych.

MariaN - 02.09.10 15:33
Założę się, że Donald wiedział o zamiarach Merkel, w końcu to jego przyjaciółka. Są w ciągłym kontakcie.
Ma trochę racji "jotbeka". To wszystko to jedna wielka paranoja. Gdzie się podziali mądrzy Polacy, czy to już w naszym kraju wiecznie ma rządzić zdrajca, opłacany z kasy wroga?
Mądrzy Polacy prawdopodobnie są, ale są pochowani po internetach, oskarżają, mądrzą się, bawią się w petycje, których nikt nie czyta, apelują... do takich jak oni, przycupniętych, czekających na właściwy moment, który może nigdy nie nadajść.

Lubomir - 02.09.10 15:17
Dzisiaj wojna toczy się na płaszczyżnie finansowej i propagandowej. Polscy ekonomiści i propagandyści muszą być na linii frontu. Nie możemy wszyscy zajmować się roztrząsaniem historii. Wywiad niemiecki co prawda podrzuca nam coraz to nowe scenariusze wojen polsko-rosyjskich i polsko-polskich o historię. Trzeba jednak włączać swój rozum.

Aga - 02.09.10 13:25
to jest wszystko straszne, a my nic nie możemy zrobić, bo polactwo i polskojezyczni wybrali nam Szczynukowa vel Komorowskiego na prezydenta, a Rosjanin po dziadach nie bedzie vetowac tego co chce Aniela i Tusk czy Putin.....

Polka - 02.09.10 12:11
do Rodaków! Podpisujcie petycje o pomnik dla Prezydenta Lecha Kaczyńskiego www.pomnikdlaprezydenta.pl....
MAM NADZIEJĘ, JAK I MOI ZNAJOMI,ŻE PO NIE WYGRA WYBORÓW PARLAMENTARNYCH, ZALEZY TO OD NAS POLAKÓW, BO POLACTWO JUZ NAM WYBRAŁO PREZYDENTA HAŃBĘ KOMOROWSKIEGO VEL SZCZYNUKOWA, ROSJANINA, KTORY NIE BEDZIE DBAC O POLSKE JAK TO ROBIŁ L.KACZYŃSKI.... oby te polactwo poszło po rozum do głowy i nie pozwoliło na dalsze rządy tej hydry czerwonej PO.

solotu - 02.09.10 11:28
I na takim żołdzie są dalej nasi posłowie i senatorowie.
A na czele potomek volksdeutscha premier, potomek ruskich hrabiów prezydent. Oraz z otumanionym elektoratem, któremu się bardziej podoba co zagraniczne a nie co Polskie. Czyli sami dalej dajemy powody do rozbioru Polski.

Pozdrawiam

Lubomir - 02.09.10 10:03
Aniela Merkel, BND i Bundesregierung najwyrażniej dążą by Traktat Lizboński zastąpił Traktat Jałtański. Potem niemiaszki mieliby już 'z górki'. Mapy niemieckiej Europy przecież wciąż mają gotowe do rozwinięcia. Narazie przygotowali niemiecki hymn Europy, jedną flagę i jedną walutę, z siedzibą w niemieckim Franfurcie nad Menem...Z mapami mogą poczekać jak z przysłowiową kropką nad 'i'. Oby państwa europejskie w porę przejrzały grę rodaków Hitlera i rozpoczęły promocję Europy Wolnych Ojczyzn.

jotbeka - 02.09.10 8:24
"Uprzejmie donoszę": 1. to Rzeczpospolita sam się rozbierała. 30 września 1773 r. posłowie polscy uchwalili I rozbiór Polski. I nie za darmo. Na żołdzie państw ościennych byli różni, nawet król Stanisław August, a także niejaki Adam Narutowicz ( i za to ma ulicę w Warszawie imieniem Narutowicza, ha, ha, haaa!). Było to tzw. jurgieltnictwo, czyli zinstytucjonalizowana forma korupcji urzędników I Rzeczypospolitej przez państwa ościenne. 2. Obecnie, "historia powtarza się" w III Rzeczypospolitej. Rozkradli, zniszczyli fabryki, stocznie, itp, itd., i cały czas mordy drą, że to żydzi, Unia Europejska, Putin, a także ufoludzki. A polska świnia jest wspaniała, najmądrzejsza, i zawsze ma rację. 3. Świnoujście należy do Polski dzięki osobistej(!) interwencji J.W. Stalina, który osobiście odkreślił Świnoujście na stronę Polską, przedtem ten sam osobnik ustalił zachodnią granicę na Odrze i Nysie, za co polskie świnie go nienawidzą. I słusznie. Natomiast anglicy odcięli Lwów od Polsi, za co poskie świnie liżą im dupę. 4. Tylko idiota z nad Wisły opowiada (z całym przekonaiem! tak!), że Niemcy boją się i srają w majtki przed Polakami, i dlatego nie chcą gazoportu w Świnoujściu. Tak trzymać! P.S.: w jakże wspaniałej, sprawiedliwej, bogatej (w idiotów!), niezależnej, wolnej (od rozumu i uczciwości) III Rzeczypospolitej przeprowadzane są wybory do Sejmu i wybory samorządowe rażąco niezgodnie z Konstytucją, a co uchwalili wspaniali, uczciwi, mądrzy i szlachetni posłowie polscy. I wracamy do I rozbioru. Tak trzymać!

Wszystkich komentarzy: (15)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

18 Września 1993 roku
Ostatni transport żołnierzy z byłego ZSRR opuścił Polskę.


18 Września 1620 roku
Polskie wojska poniosły klęskę w bitwie z Turkami pod Cecorą.


Zobacz więcej