Piątek 18 Września 2020r. - 262 dz. roku,  Imieniny: Irminy, Stanisława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.06.10 - 20:42     Czytano: [2250]

Dział: Nasze zdrowie

Sposób na zniewolenie rolników!

Kapitalizm nieszanujący prawa jest kapitalizmem wspierającym machloje. Dzisiejszy kapitalizm nie dość, że nie szanuje prawa, to w dodatku został podziurawiony socjalizmem, który bezmyślnie trwoni pracę milionów ludzi.

Mówi się, że żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, jednak główne kanały informacyjne nie spełniają w właściwy sposób swojej funkcji. Informacje są starannie selekcjonowane i jeśli jakaś informacja szkodzi pewnym grupom interesu, to nie pokazuje się jej na eksponowanej pozycji. Miejsce, jakie winno być przeznaczone dla wartościowych informacji, jest zagospodarowywane przez rozrywkę, a więc ludzie stale oglądają igrzyska, które przysłaniają im zdrową dla wszystkich prawdę.

W ostatnim czasie Unia Europejska otwiera się na kwestie żywności modyfikowanej genetycznie (GMO). Jest to sprawa niezwykle istotna dla interesu rolników i nas wszystkich, jednak nie mówi się o niej wiele, gdyż w grę wchodzą naprawdę ogromne pieniądze i to nie leży w interesie wielu rządów, a przede wszystkim wpływowych firm, które zajmują się produkcją nasion GMO.

W Stanach Zjednoczonych wielu rolników zostało już ubezwłasnowolnionych przez firmy zajmujące się handlem zmodyfikowanymi genetycznie nasionami. Jak to się dzieje? Otóż firmy, zajmujące się handlem GMO, posiadają prawo patentowe do wyprodukowanych przez nich nasion, którym mogą rozporządzać wedle własnego uznania. Zatem farmer, który podpisze z taką firmą umowę, de facto godzi się na to, że zasiane przez niego rośliny nie będą jego własnością. Firma zabrania składowania ziarna i farmer jest na nią skazany.

Ponadto jeśli nawet kilku farmerów zdecyduje się nie uprawiać GMO, a ktoś obok zacznie prowadzić taką uprawę, to pola obok zostaną skażone pyłkami z roślin GMO. Wielu farmerów w USA przeszło i przechodzi prawdziwy horror w związku z wprowadzaniem GMO. Firmy zajmujące się dystrybucją roślin GMO nie wahają się pozywać ludzi do sądów, a prawo i sądy niestety nie stoją po stronie zwykłego człowieka, lecz po stronie korporacji.

Coraz bardziej poważna robi się również kwestia wpływu roślin GMO na zdrowie i życie pszczół, które giną po tym, jak odwiedzą kwiaty roślin zmodyfikowanych genetycznie. To wyraźnie pokazuje, że GMO jest szkodliwa i poważnie zagraża naszemu zdrowiu.

Apeluję więc do każdego, do czytelników i do wszystkich blogerów. Zachęcam was do aktywnej walki z próbą skażenia naturalnej żywności poprzez wprowadzenie żywności modyfikowanej genetycznie. Domagajmy się oznaczania produktów, w których skład wchodzi GMO, jeśli nawet udział GMO jest szczątkowy. Mówmy o tym często! Nie gódźmy się na wprowadzenie tej żywności. Tu chodzi o nasze zdrowie i życie! Nie pozwólmy, aby jakieś świnie zarabiały pieniądze, gardząc przy tym naszym zdrowiem i zdrowiem naszych dzieci. Żywność GMO nie została prawidłowo przebadana, a jej wpływ na nasze zdrowie pozostaje nieznany, ze wskazaniem na szkodliwość.

Wszystkich zapraszam na stronę Kampanii "STOP DLA GMO W POLSCE":
http://www.icppc.pl/antygmo
http://stop-gmo.info

PPS Czy wiesz co znajduje się w jedzeniu? Jeśli nie, to zapraszam również do obejrzenia filmu pt.: "Food Inc":
http://www.youtube.com/watch?v=EyQ4b7fkR1w

Spitfire

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

18 Września 1939 roku
Okręt podwodny ORP Orzeł uciekł z Tallina.


18 Września 1905 roku
Urodziła się Greta Garbo, szwedzka aktorka, również gwiazda kina niemego (zm. 1990)


Zobacz więcej