Poniedziałek 6 Lipca 2020r. - 188 dz. roku,  Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 21.04.10 - 14:03     Czytano: [2593]

Dział: Godne uwagi

I co dalej

moi kochani Rodacy?Spotkała nas wielka tragedia, zginęło tylu ludzi, przykre to, ale daj Boże żeby ta tragedia była początkiem nowej, lepszej Polski a przede wszystkim końcem wielkiego szamba w jakie nas pakowano przez lata, aby stała się końcem olbrzymiego zakłamania jakie panowało przez lata w Polsce, życzę tego sobie i wam wszystkim moi kochani Rodacy.


Ale niestety samo to się nie zmieni, szubrawcy nadal są w Polsce i na różne sposoby rządzą i zawłaszczają naszą Ojczyznę nie mając litości ani dla niej ani dla nas Narodu Polskiego. Taki maja cel i zalecenia i robią to skutecznie, bardzo skutecznie i to jest przykre, bardzo przykre dla nas.

Posprzedawali za bezcen co się dało, prawo gospodarcze w naszej Ojczyźnie dostosowali dla zagranicznych firm doprowadzając do upadku w ten sposób polskie firmy. Pozamykano duże firmy zatrudniające tysiące Polaków i czyni się to nadal. Polska chyli się ku upadkowi, ku bankructwu, coraz więcej ludzi traci pracę, domy, mieszkania, głoduje i to jest straszne ponieważ w tym samym czasie olbrzymim strumieniem jak nasza Wisła wypływają miliardy z Polski do różnych państw – to jest tragedia naszego Narodu i naszej Ojczyzny!

Nasi „władcy” zamiast dbać o Ojczyznę i Naród dbają jedynie o swoje kabzy, nas i naszą Ojczyznę mając głęboko gdzieś. To się dzieje naprawdę, przypomnieć warto Stocznię Szczecińską, to właśnie ona została światowym laureatem konkursu na statek roku 2008, szczeciński kontenerowiec właśnie został statkiem roku 2008 na Świecie, po ogłoszeniu wyników z niespotykana dotychczas łatwością rósł portfel zamówień na kontenerowce w Stoczni Szczecińskiej i nie tylko na kontenerowce i co się stało, ano stało się to co najgorsze, stał się CUD, nagle portfel zamówień zniknął, przepadł i …. Ogłoszono wielki pic na wodę – sprzedaż Stoczni Szczecińskiej, jak wszystkim obecnie wiadomo była to nieprawda, ale ten okres zakłamania wystarczył aby załamał się rynek zamówień na budowę statków w Polsce a co za tym idzie aby padło tysiące mniejszych i większych firm współpracujących ze stoczniami. Dzięki temu dziesiątki a nawet setki tysięcy ludzi straciło pracę i solidne dochody związane przecież z tą branżą.

Tak właśnie doprowadza się do upadku Polskę, polikwidowano cukrownie, sprzedano cementownie i inne wiodące polskie zakłady za bezcen a to dzisiaj wpływa właśnie na tak wysokie i coraz wyższe bezrobocie i biedę Polaków. A co najgorsze ten „mechanizm” wciąż działa i to coraz skuteczniej.

Słyszałem o pewnych „założeniach” co niektórych że Polska ma się stać „skansenem” Europy a Naród polski siłą najemną w najgorszych dziedzinach życia i pracy, tak zaplanowano i to jest realizowane bardzo skutecznie co widać, słychać i ….

Wzywam was Rodacy moi, ukochany mój Narodzie Polski weźmy się do solidnej roboty dla dobra nas i Ojczyzny, zakaszmy rękawy jak mawiał mój dziadek i do dzieła! Żeby Polska była Polska, a Naród żył godnie i dostatnio, to można zrobić z łatwością wystarczy chcieć działać dla swego dobra i Naszej Ojczyzny.

Musimy jednak zakasać te rękawy jak najszybciej dopóki jeszcze nasza Ojczyzna nie zniknęła z mapy Świata za sprawą stada sprzedawczyków garnących pod siebie a nas, Naród polski mając głęboko gdzieś!

To nie są żarty, to naprawdę się dzieje, rozejrzyjcie się wokół siebie w swoim najbliższym otoczeniu a zauważycie niejedno, coraz większą biedę i ubóstwo. Znikające polskie firmy i sklepy zastępowane poprzez zagraniczne w których interesie nie jest dobro Polski i Polaków a jedynie zyski, olbrzymie zyski wyprowadzane w miliardach z Polski. Dzięki temu nasza Ojczyzna biednieje bo mało co pozostaje w Polsce dlatego że jest tak jak jest, prawo gospodarcze daje duże ulgi zagranicznym firmom o polskich „zapominając”, czy mamy wciąż tylko na to patrzeć, przyglądać się i jedynie stękać z rozpaczy widząc „rozbiór” naszej Ojczyzny?

Nie moi drodzy, nie wolno nam tak robić, bo przecież z góry spoglądają na nas nasi rodacy, którzy przelewali krew i oddawali swoje życie po to, Żeby Polska była Polska, by Naród żył godnie i dostatnio, przecież znacie naszą historię i patriotyczne zrywy naszych rodaków ratujących nie jeden raz naszą ukochaną Ojczyznę – Polskę!

Trzeba nam zjednoczenia i „walki” o Ojczyznę, zjednoczmy się więc i pracujmy dla dobra Ojczyzny i Narodu!

Moja propozycja jest taka: Jestem w trakcie prac nas nowym ruchem i partią polityczną – Kluby Patriotyczne Orle Gniazdo, tak ma się ona nazywać, dopracowujemy statut i chcemy zarejestrować tę partię i zacząć działać na każdym polu.

Przygotowujemy także nowelizację ustawy o partiach politycznych jako polską, narodową inicjatywę społeczną, z grubsza ma ona wyglądać tak że partie polityczne finansowane będą jedynie z własnych składek, a górna granica tej składki to 100 złoty!

Taka nowelizacja ustawy wpłynie pozytywnie na Polskę i Naród bo przecież partie polityczne aby zdobyć poparcie społeczeństwa będą musiały zacząć działać wśród ludzi i dla ludzi i wówczas, jeśli zaczną szanować społeczeństwo i traktować Naród po ludzku zdobędą szacunek i poparcie tego społeczeństwa, tak jak dobra firma zdobywa szacunek swoich klientów, nie poprzez medialną propagandę a jedynie poprzez wysoką jakość swoich usług.

Tak powinno być, bo przecież to my Naród wybieramy polityków po to by nam służyli i naszej Ojczyźnie, a co mamy obecnie? Po wyborach politycy zapominają szybko co jest ich obowiązkiem i robią to co daje im olbrzymie korzyści. Zapominają że ich wynagrodzenie to pieniądze Narodu, Polski naszej ukochanej Ojczyzny.

Wzywam więc wszystkich którzy chcą się przyłączyć i działać dla dobra Polski i Narodu – zgłaszajcie się, piszcie na adres biuro@kpog.org Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć i nie czekajcie licząc że ktoś za nas dla nas coś zrobi. Aby żyć godnie i dostatnio w Polsce naszej Ojczyźnie musimy zakasać rękawy i działać, pracować dla dobra Polski i Narodu.
Żeby Polska Nie Zginęła!

Przemysław Tadeusz Kudliński

Iskry Polskości

Wersja do druku

Dobro - 10.05.10 10:22
Panie Kudliński, zginął mądry człowiek i wszystkie hasła już były, nic nie pomogły Polsce wykorzystywanej od setek lat. Czas na działanie oddolne jak mawiał św. Pamięci Zbigniew Wassermann. Konfederacja Polska i Niebieska Polska Armia jest potrzebna w związku z niemożliwością samooczyszczenia się centrum. Serdecznie pozdrawiam.

Lubomir - 01.05.10 13:00
Może idea Konfederacji zmobilizowalaby nas Polaków do działania. Może bardziej otworzyłaby nas na ościenne nacje. Nasi politycy nie musieliby ubierać ani jarmułek ani pikielhaub z okazji narodowych świąt, bo mieliby w zanadrzu arcypolskie konfederatki, wylansowane przez wspanialych rodaków - Konfederatów Barskich. Rządy obywatelskie z jakich słynie Konfederacja Szwajcarska mogłyby być znakomitą propozycją nie tylko dla Polaków, ale również dla Czechów, Slowaków, Węgrów i m.in. Litwinów. Przecież plany regionalnej konfederacji snuli już generał Wladysław Sikorski i Eduard Beneś, Józef Piłsudski i m.in. Semen Petlura. W obszarze rynku pracy i obronności Konfederacja mogłaby mieć kapitalne znaczenie.

Jan Orawicz - 22.04.10 2:10
Wielce Szanowny Panie Kudlinski
Zapewne autentyczni Polacy podzielaja Panskie zaklopotanie przykrym stanem
naszej Ojczyzny i potrzeba natychmiastowych dzialan w celu,by Polska stala sie
Polska, a zarazem Matka wszystkich Polakow. Ale tego nie da sie uczynić bez
silnego narodowego frontu. A przeciez czas nagli !! A zatem w obecnych tru-
dnych polskich chwilach nie wolno nam tracic czasu na sklecanie splachetek
prawicowych,bo to jedynie rozdrabnia nasze sily. Kto ma zdolnosci organiza -
cyjne i patriotyczny zapał niechaj wstapi w szeregi naszego dosc silnego zgromadzenia polskiego o nazwie PiS. Innego wyboru dzialania nie widze w obecnej
sytuacji politycznej i spolecznej Polski. W czerwcu mamy wybory Prezydenta!
A tu ten i ow chce dopiero budować partie. A co dalej nas czeka nie musze
wyjasniac. Drogi Panie Kudlinski pragne Panu zaproponować przeczytanie mej
fraszki pt "O prawicowych splachetkach" w Dziale Fraszki - Migawki polskie.
W tym drobnym utworze, krotko i zwiezlo wyrysowalem obraz zywota prawicowych splachetek. A niech mi Pan wierzy,ze mam duze doswiadczenie w
zakresie organizowania ludzi do wykonywania waznych celow politycznych itp.
Taka szkole dala mi Solidarnosc w tamtych warunkach okupacji sowieckiej.
Oczywiście jest piękna sprawa organizowanie Polakow do tak koniecznych
celow natury patriotycznej! To jest wspaniała robota! Ale cały ten wysiłek należy skierować tam,gdzie pomnoży naszą siłę (...)

Lacze dla Pana serdeczny
uscisk dloni i zycze Panu
powodzenia w tej pieknej
pracy dla naszej Ukochanej
Ojczyzny.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Lipca 1253 roku
Książę Mendog został koronowany na władcę państwa litewskiego.


06 Lipca 1848 roku
Zmarł Karol Godula, wybitny śląski przedsiębiorca - właściciel hut (3) i kopalń (59), zasłużony dla Rudy Śląskiej (ur. 1781).


Zobacz więcej