Niedziela 21 Stycznia 2018r. - 21 dz. roku,  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 30.03.10 - 13:51     Czytano: [2524]

Pamiętamy o Katyniu!

W kwietniu 1940 roku komunistyczni oprawcy rozpoczęli masową eksterminację polskich jeńców wojennych: żołnierzy, oficerów oraz więźniów politycznych. Na skutek decyzji władz sowieckich z 5 marca 1940 r. wymordowano ponad 26 tysięcy polskich obywateli.

W 70. rocznicę tamtych wydarzeń pragniemy przypomnieć o zbrodni, która nigdy nie została potępiona przez społeczność międzynarodową, a rodziny pomordowanych wciąż bezskutecznie domagają się sprawiedliwości.
Żenująca jest postawa rządu polskiego w kwestii obrony godności i tożsamości narodowej, który toleruje wypowiedzi S. Niesiołowskiego w sprawie zbrodni katyńskiej, dopuszcza do relatywizowania prawdy historycznej i rozmycia jasnych definicji określających ofiarę agresji i agresora podczas spotkania D. Tuska z oficerem KGB W. Putinem na Westerplatte w 2009 r. Wymowny jest również fakt braku stanowczych reakcji rządu RP na działania A. Łukaszenki skierowane przeciwko Polakom mieszkającym na Białorusi. W tym kontekście jesteśmy przekonani, iż pojęcie godności i honoru jest obce ekipie D. Tuska.

Pragnąc oddać hołd pomordowanym i przypomnieć światu o ludobójstwie dokonanym przez Sowietów, przygotowaliśmy w kilku wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, estońskiej, litewskiej specjalne wydanie ,,Alternatywy''. Przesłaliśmy je do wszystkich europosłów UE (albo bezpośrednio w ich narodowej wersji językowej albo wersję angielską z podanymi linkami do innych tłumaczeń), do kilkudziesięciu gazet zagranicznych, serwisów internetowych oraz gazet polonijnych na całym świecie. Przesłaliśmy również do wybranych instytucji i parlamentów krajów należących do UE. 29 marca 2010 r. rozpoczęliśmy także wysyłkę do kilku tysięcy odbiorców w Polsce. Wysyłka potrwa kilka dni.

Jeśli masz przyjaciół w kraju lub za granicą, osoby którym możesz wysłać "Alternatywę" - nie pytaj nas o zgodę! Pobierz i wyślij!

Całość na: Alternatywa – Solidarność Walcząca

Wersja do druku

Toronto, Kanada - 11.06.10 17:41
W kwietniu 1940r... ZYDOWSCY OPRAWCY z NKWD rozpoczeli masowa eksterminacje polskich jencow wojennych, ale nie tylko to, poniewaz w srodku zimy tego samego roku ZYDOWSCY OPRAWCY z NKWD rozpoczeli masowa wywozke polskiej ludnosci cywilnej w BYDLECYCH WAGONACH, bez okien i swiezego powietrza, bez wody, jedzenia i srodkow sanitarnych, zamknietych jak bydlo, przy 40-stopniowym mrozie, w glab ZSRR - mieli 15 minut na spakowanie sie i pozostawili caly dorobek swojego zycia tam gdzie zamieszkiwali.
Autor powyzszego artykulu pt. "Pamietamy o Katyniu" powinien dolozyc wszelkich staran, aby wyjasnic i przedstawic FAKTY, zamiast uprawiac PROPAGANDE i FALSZOWAC HISTORIE - na nauke nigdy nie jest za pozno !

Jews and Communism (Zydzi i Komunizm) na stronie:
http://www.wake-up-america.net/jews_and_communism.htm

Katynskie ludobojstwo na stronie:
http://www.polonica.net/KATYN_zbrodnia_ludobojstwa.htm

ZYDOBOLSZEWICKIE ZBRODNIE
http://engforum.pravda.ru/showthread.php?259307-Jews-Murdered-The-Russian-Royal-Family

bocian - 15.04.10 15:49
Trzeba pamiętać o Katyniu i o bestialsko pomordowanych Polakach na Ukrainie przez baderowców o Sybirakach i o ofiarach niemieckiej machiny śmierci.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21 Stycznia 1832 roku
Urodził się Augustyn Szamarzewski, polski ksiądz, wielkopolski działacz społeczny (zm. 1891)


21 Stycznia 1976 roku
Pierwszy lot francuskiego Concorde z pasażerami na pokładzie.


Zobacz więcej