Wtorek 21 Sierpnia 2018r. - 233 dz. roku,  Imieniny: Franciszka, Kazimiery

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 30.03.10 - 13:51     Czytano: [2587]

Pamiętamy o Katyniu!

W kwietniu 1940 roku komunistyczni oprawcy rozpoczęli masową eksterminację polskich jeńców wojennych: żołnierzy, oficerów oraz więźniów politycznych. Na skutek decyzji władz sowieckich z 5 marca 1940 r. wymordowano ponad 26 tysięcy polskich obywateli.

W 70. rocznicę tamtych wydarzeń pragniemy przypomnieć o zbrodni, która nigdy nie została potępiona przez społeczność międzynarodową, a rodziny pomordowanych wciąż bezskutecznie domagają się sprawiedliwości.
Żenująca jest postawa rządu polskiego w kwestii obrony godności i tożsamości narodowej, który toleruje wypowiedzi S. Niesiołowskiego w sprawie zbrodni katyńskiej, dopuszcza do relatywizowania prawdy historycznej i rozmycia jasnych definicji określających ofiarę agresji i agresora podczas spotkania D. Tuska z oficerem KGB W. Putinem na Westerplatte w 2009 r. Wymowny jest również fakt braku stanowczych reakcji rządu RP na działania A. Łukaszenki skierowane przeciwko Polakom mieszkającym na Białorusi. W tym kontekście jesteśmy przekonani, iż pojęcie godności i honoru jest obce ekipie D. Tuska.

Pragnąc oddać hołd pomordowanym i przypomnieć światu o ludobójstwie dokonanym przez Sowietów, przygotowaliśmy w kilku wersjach językowych: polskiej, angielskiej, niemieckiej, francuskiej, estońskiej, litewskiej specjalne wydanie ,,Alternatywy''. Przesłaliśmy je do wszystkich europosłów UE (albo bezpośrednio w ich narodowej wersji językowej albo wersję angielską z podanymi linkami do innych tłumaczeń), do kilkudziesięciu gazet zagranicznych, serwisów internetowych oraz gazet polonijnych na całym świecie. Przesłaliśmy również do wybranych instytucji i parlamentów krajów należących do UE. 29 marca 2010 r. rozpoczęliśmy także wysyłkę do kilku tysięcy odbiorców w Polsce. Wysyłka potrwa kilka dni.

Jeśli masz przyjaciół w kraju lub za granicą, osoby którym możesz wysłać "Alternatywę" - nie pytaj nas o zgodę! Pobierz i wyślij!

Całość na: Alternatywa – Solidarność Walcząca

Wersja do druku

Toronto, Kanada - 11.06.10 17:41
W kwietniu 1940r... ZYDOWSCY OPRAWCY z NKWD rozpoczeli masowa eksterminacje polskich jencow wojennych, ale nie tylko to, poniewaz w srodku zimy tego samego roku ZYDOWSCY OPRAWCY z NKWD rozpoczeli masowa wywozke polskiej ludnosci cywilnej w BYDLECYCH WAGONACH, bez okien i swiezego powietrza, bez wody, jedzenia i srodkow sanitarnych, zamknietych jak bydlo, przy 40-stopniowym mrozie, w glab ZSRR - mieli 15 minut na spakowanie sie i pozostawili caly dorobek swojego zycia tam gdzie zamieszkiwali.
Autor powyzszego artykulu pt. "Pamietamy o Katyniu" powinien dolozyc wszelkich staran, aby wyjasnic i przedstawic FAKTY, zamiast uprawiac PROPAGANDE i FALSZOWAC HISTORIE - na nauke nigdy nie jest za pozno !

Jews and Communism (Zydzi i Komunizm) na stronie:
http://www.wake-up-america.net/jews_and_communism.htm

Katynskie ludobojstwo na stronie:
http://www.polonica.net/KATYN_zbrodnia_ludobojstwa.htm

ZYDOBOLSZEWICKIE ZBRODNIE
http://engforum.pravda.ru/showthread.php?259307-Jews-Murdered-The-Russian-Royal-Family

bocian - 15.04.10 15:49
Trzeba pamiętać o Katyniu i o bestialsko pomordowanych Polakach na Ukrainie przez baderowców o Sybirakach i o ofiarach niemieckiej machiny śmierci.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

21 Sierpnia 1975 roku
Zmarł Adolf Dymsza, polski aktor filmowy i teatralny (ur. 1900)


21 Sierpnia 1999 roku
Zmarł Jerzy Harasymowicz, poeta polski, zostawił po sobie 56 tomów wierszy (ur. 1933)


Zobacz więcej