Piątek 6 Grudnia 2019r. - 340 dz. roku,  Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 28.10.09 - 14:15     Czytano: [4201]

BAJKI Artura Żukowa

Książeczka jest zbiorem satyrycznych wierszy opisujących naszą codzienność, zbiurokratyzowaną i wyzbytą podstawowych wartości. Ich autorem jest Artur Żukow, stały współpracownik Polsko - Polonijnej Gazety Internetowej "KWORUM", który swe wiersze ozdobił własnoręcznie przygotowanymi grafikami. Całość zawiera się na kilkunastu kartkach formatu A4 i jest debiutem tego niezwykle utalentowanego i obiecującego twórcy średniego pokolenia.
Autor Bajek nowych, urodzony pod pewnymi względami za późno, z wielu powodów jednak za wcześnie. Może jednak to kwestia miejsca, a nie czasu. Jako nie pogodzony z rzeczywistością grafoman-wierszokleta, zabujany w wolności, autor obrazów malarskich, rysunków często satyrycznych, projektów plastycznych i technicznych, a nawet muzyki kontemplacyjnej (internetowa płyta "Eine Klaine Nice Music", której nikt nie zauważył) - martwi się coraz bardziej - marząc o normalnym świecie. Spory potencjał twórczy, o który siebie podejrzewa zapewne niewiele przyniesie korzyści jemu samemu, jego bliskim oraz innym ludziom. Oby - po pierwsze - nie zaszkodził. Takie czasy.


Społeczna Fundacja Pamięci Narodu Polskiego, istniejąca od 1995 roku, jest organizacją społeczno-polityczną. Reprezentuje środowiska patriotyczne Polski, w tym ponad 200 wybitnych postaci z całego świata odznaczonych Orderem "Polonia Mater Nostra Est" (Polska naszą matką jest), za szczególne zasługi dla naszego Narodu. Odznaczenie nadawane jest przez kapitułę, na czele której stoi kanclerz. W ostatnich latach uroczystości odznaczeń odbywają się w Sali Kolumnowej Zamku Królewskiego w Warszawie. Kawalerowie i Damy Orderu mają swój hymn:

Polonia, Polonia, Polonia, Mater Nostra Est,
Polonia, Polonia, Polonia,
Bóg, Honor i Ojczyzna, Przesłaniem naszym jest

Polonia, Polonia, Polonia, Mater Nostra Est,
Dla Ciebie nasze serca, Dla Ciebie nasza Pieśń!


Nadrzędne zadania, jakie postawili przed sobą twórcy Fundacji można przybliżyć cytując wyjątek z jej Statutu:

Celem Fundacji jest utrwalanie pamięci o bahaterskich czynach Narodu Polskiego w walkach o wolność narodową i religijną, kultywowanie tradycji oraz dokonań narodowych, dziejów oręża polskiego, historii, kultury, oświaty, w szczególności zaś:

• opieka nad miejscami pamięci narodowej i kultu religijnego, ewentualne ich porządkowanie lub rekonstrukcja,
• zapewnianie trwałej pamięci o bohaterach narodowych, twórcach kultury, a także o ofiarach prześladowań w różnych okresach naszych dziejów,
• prowadzenie badań i studiów nad historycznym udokumentowaniem tych miejsc i bohaterów narodowych,
• prowadzenie wydawnictw literackich, audycji, odczytów, sympozjów naukowych oraz innych form przekazywania patriotycznych dokonań Narodu Polskiego,
• organizowanie imprez kulturalnych, koncertów artystycznych, okazjonalnych i dochodowych na cele Fundacji, w oparciu o działający w ramach Fundacji, jako jej agenda, Warszawski Zespół Artystyczny „Polonia” im. Ignacego Jana Paderewskiego.


Społeczna Fundacja Pamięci Narodu Polskiego wydaje periodyk „GODNOŚĆ I PAMIĘĆ”, który można kupić lub zaprenumerować listownie, albo telefonicznie.

Oficyna „Aurora”, wraz z autorem „BAJEK nowych”, apelują o wspieranie Fundacji i jej szczytnych celów, w czym pomocne będą poniższe dane:

SPOŁECZNA FUNDACJA PAMIĘCI NARODU POLSKIEGO
Stanisława Augusta 12
03-847 WARSZAWA

ING Bank Śląski
Konto nr: 08 1050 1025 1000 0023 2546 9118
+48 (22) 435 86 00
+48 (22) 409 11 99
+48 502 875 036


POLONIA MATER NOSTRA EST

Kupując tę pozycję pomagasz uchronić od zapomnienia bohaterów naszej Ojczyzny, usuwanych ze świadomości Polaków przez całe dziesięciolecia, zbrodniczymi działaniami Jej wrogów. Umacniaj narodową pamięć! Nie jest godzien przyszłości naród, który nie pamięta o przeszłości. Jedna złotówka z każdego sprzedanego egzemplarza BAJEK zasila konto Społecznej Fundacji Pamięci Narodu Polskiego.

POLSKA MATKĄ NASZĄ JEST

www.oficyna-aurora.pl

Ps. 4 listopada na łamach Serwisu Ludzi Wolnych Korespondent zamieszczono bardzo interesujący wywiad z p. Arturem Żukowem autorem "Bajek nowych". Serdecznie zapraszamy do lektury.

(oprac. ZS)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

06 Grudnia 1953 roku
Zmarł Konstanty Ildefons Gałczyński, poeta (ur. 1905)


06 Grudnia 1842 roku
Zmarł Tadeusz Mostowski, polski literat, publicysta i polityk (ur. 1766)


Zobacz więcej