Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 10.09.09 - 11:03     Czytano: [2553]

Polska dla Polaków, czyli

jeden z powodów dziury w budżecie


Z jakiejkolwiek pozycji byśmy nie starali się spojrzeć na otaczający nas świat, nigdy nie zobaczymy więcej niż jest w nas samych. Więc nie ograniczajmy się, a tym bardziej nie dajmy się ograniczać przez innych.

Ci inni potrafią świetnie wykorzystać nasze lenistwo i chwilowy brak chęci do wewnętrznego, duchowego rozwoju. Mają przecież w tym swój interes, a potrzebują nas często jedynie, jako swoich sojuszników w pewnych momentach i chwilach, kiedy dążą do osiągnięcia założonego przez siebie celu.

W każdej sytuacji, więc starajmy się zmuszać do myślenia i wnikliwej oraz obiektywnej analizy sytuacji. Pamiętajmy o tym i nigdy o tym nie zapominajmy. Nie pozwólmy także, aby zawładnęła nami złość i nienawiść. Te uczucia stanowią dla nas jak gdyby filtr, który nie pozwala na obiektywizm, a jedynie na fałszywą stronniczość, wywołaną przez zewnętrzne siły i różnorakie wpływy. To one każą nam nienawidzić ludzi, zabijają w nas uczucie szacunku i miłości do innych. Nie dajmy się, a po prostu walczmy o czystość naszych serc i umysłów.

Nauczmy się także rozróżniać sfery uczuć od zwykłego pragmatyzmu. Nie wrzucajmy tego, tak jak to chcą inni do jednego worka. Pamiętajmy, człowiek to istota myśląca, myślmy, więc i nie pozwólmy, aby ktoś myślał za nas, a tym bardziej nie pozwalajmy, aby ktoś narzucał nam sposoby myślenia.

Polska dla Polaków - tak wyczytaliście w tytule, to o tym haśle chcę porozmawiać i uczulić was na zewnętrzne wpływy, nakazujące wręcz odbierać je, jako rasizm i nacjonalizm. A czy tak jest naprawdę, jak piszą niektóre gazety i mówią różni redaktorzy czy reporterzy stacji radiowych i telewizyjnych.

Pomyślcie, postarajcie się to hasło odczytać i przeanalizować z różnych „poziomów”. Dla obcokrajowca przebywającego chwilowo w Polsce jest ono obojętne, ale też myślę że jasne i zrozumiałe, rozumie on je poprzez pryzmat swojego kraju, swojej Ojczyzny.

Dla Polaka, szczególnie dla takiego, w którego sercu, choćby tylko tliła się iskierka miłości dla Ojczyzny - hasło to jest bardzo czytelne i jasne. Najczytelniej rozumieją je wszyscy ci, którzy stracili na przestrzeni wieków swoich najbliższych tych, którzy w walce o wyzwolenie Polski oddali swoje życie, i polegli po to, abyśmy my wszyscy w całej Polsce mogli swobodnie rozmawiać po polsku, a w cieniu biało-czerwonej, naszej narodowej flagi, dumnie spoglądał na nas biały orzeł, godło naszej Ojczyzny – godło, które dumnie póki co noszą sportowcy reprezentujący nas w międzynarodowych zawodach czy rozgrywkach.

Słowa Polska dla Polaków, nie oznacza nienawiści do innych nacji i narodowości zamieszkujących nasz kraj, jak piszą wrogie naszej Ojczyźnie gazety. Hasło to na pewno także nie mówi, że ci, co je głoszą żądają usunięcia wszystkich niepolaków z Polski. Tak jednak sugerują i sugerować wam będą niektóre media.

Słowa te na pewno głoszą miłość dla Ojczyzny oraz szacunek dla naszych przodków, pamięć o ich czynach i celach, o które walczyli oddając swoje życie.

Polska dla Polaków to hasło - pomnik, dla wszystkich pokoleń patriotów polskich, mówiące o tym, że Polską powinni zarządzać i o Polsce decydować Polacy. Że w Polsce najważniejszą osobą, dla której pisane są wszelkie przepisy z konstytucją włącznie, jest Polak i jego rodzina. Inni - po prostu muszą się do przepisów, ustaw, uchwał i zarządzeń obowiązujących Polaków - dostosować.

Nie może i nie powinno być odrębnego, gorszego prawa dla nas a innego dla...
Nie powinno być tak jak obecnie, że Polacy są niczym. A wszyscy bez wyjątku, kto by tylko do nas przyjechał chcąc prowadzić swoją zagraniczną firmę w Polsce, zwolnieni są z podatków, ich też dotyczą niezliczone ulgi, do których my Polacy nigdy nie mieliśmy i nie mamy żadnego dostępu.

A skąd biorą się te ulgi, bo przecież nie są chyba rewanżem za podobne ulgi dla Polaków w innych krajach. Takich przecież nie zaznacie nigdzie tylko tutaj w Polsce, w naszej Ojczyźnie.

Czyżby to polscy Patrioci uchwalali takie przepisy, które biją w ich rodaków i pozwalają okradać naszą Ojczyznę, doprowadzając jej gospodarkę na skraj bankructwa.

Czy to Patrioci polscy zasiadający w Radach Miejskich podejmują uchwały dofinansowujące zagraniczne, prywatne inwestycje z budżetu miast, czyli z naszych pieniędzy.

A tak się dzieje i często kwoty te to dziesiątki milionów, a zatrudnieni u tych „dofinansowywanych” nasi rodacy zarabiają głodowe pensje. Niejednokrotnie także taki dofinansowany inwestor, nie płaci za realizację swojej, dotowanej przez nas inwestycji Polskim wykonawcom i podwykonawcom, doprowadzając ich do bankructwa. Wykorzystuje ku temu różne kruczki prawne i dające się na setki sposobów interpretować przepisy, aby obejść prawo i wyjść z uśmiechem na swoje.

Pytam więc kto, czy to Polscy Patrioci uchwalają takie właśnie prawo, czy Polskim Patriotom jest na rękę chora i wadliwa legislacja polskiego prawa i wszelkiego rodzaju przepisów. I wreszcie czy to Polscy Patrioci stanowią tę coraz większą bandę skorumpowanych urzędników. I tych, którzy lekką ręką na swoje widzimisie wydają ciężko zapracowane przez naszych rodaków pieniądze, stanowiące budżet naszej Ojczyzny.

Polska dla Polaków, powiem więcej Polska dla Patriotów Polskich. Niech oni decydują o swojej Ojczyźnie i rodakach, w kraju i za jego granicami. Niech Patrioci Polscy tworzą prawo dla swojej Ojczyzny, dla Polaków. I niech ono będzie równe dla wszystkich, dające równe szanse każdemu, zarówno naszym rodakom jak i każdemu uczciwemu obcokrajowcowi, który przyjedzie do Polski, i będzie żył, pracował, inwestował oraz rozwijał się na tych samych zasadach, co my Polacy.

Pozdrawiam wszystkich i życzę, aby spełniły się te, nakreślone przeze mnie wyżej słowa jak najszybciej. Należy się to mojej Ojczyźnie, I Wam moim rodakom. Macie żyć godnie a wasze rodziny dostatnio.

To nie jest trudne do osiągnięcia, i aby Polska była krajem bogatym, wystarczy tylko wszelkie siły ukierunkować na człowieka i jego rodzinę. Zadbać o to, aby każda rodzina w Polsce żyła godnie i zasobnie - a to wystarczy. Zasobne rodziny to bogate Państwo. Musimy jednak robić to jak najszybciej, bo może okazać się, że będzie za późno, bo Polska nie jest już Polska.

Przemysław Kudliński
źródło:www.iskry.pl

Wersja do druku

Analityk - 20.09.09 20:21
Pan Kudlinski pisze i mysli tak jak ja.

To jest moje motto - Polska dla Polakow i lojalnych Nam Polakom mniejszosci narodowych. Wszedzie to podkreslam.

Innymi slowy w Polsce wylacznie Polacy maja prawo do zatrudnienia we wszystkich instytucjach Panstwa Polskiego, a inni wylacznie w liczbie jakiej ich procent stanowi ogolnej liczby obywateli Polski i to pod warunkiem, ze sa calkowicie Nam Polakom lojalni. Mniejszosci narodowe maja obowiazek dzialania dla dobra Narodu Polskiego. Jesli ich obywatele tego nie czynia to niech jada do swoich krajow pochodzenia z odebraniem polskiego obywatelstwa - jako jego wrogowie.

Nie moze byc tak, ze inni tworza przywileje dla rozwoju rodzin swoich narodow w Polsce, a Polakow traktuja jak chwasty w ogrodzie. Niestety to ma miejsce obecnie, gdyz wiekszosc dzialan w Polsce jest skierowana przeciw Nam Polakom a sluzy rozwojowi innych i dominacji ich czesto calkowicie antychrzescijanskim pryncypiom wlasnej kultury a przez to antyhumanitarnym dzialaniom przeciw Nam Polakom i innym.

My Polacy MUSIMY utworzyc reprezentacje Patriotow Polskich przed zblizajacymi sie wyborami - najprawdopodobniej przedterminowych - do Sejmu. Wrogowie wiedza, ze nie jestesmy gotowi i chca te wybory jak najszybciej przeprowadzic aby dalej Nami rzadzic i tworzyc jak najlepsze warunki dla rozwoju swoich pasozytniczych rodzin na ciele Narodu Polskiego. Obecnie wiekszosc dzialan politykow w Polsce skierowana jest przeciw Nam Polakom podcinajac podstawy egzystencji naszych rodzin - jest to pelzajace ludobojstwo Polakow.

Jestem przekonany, ze jesli bedziemy chcieli przywrocic wszystko do normalnosci np. aby obcy placili takie same podatki jak Polacy - to podniesie sie klangor wrogow Polski o braku demokracji w Polsce i antysemityzmie.
Jednakze bez przejecia wladzy w Polsce przez Polskich Patriotow Nam Polakom grozi ZAGLADA.

warszawiacy - 15.09.09 22:59
POLSKA DLA POLAKOW POWINNA BYC.A NIE JEST.POLACY SA TRAKTOWANI JAK MNIEJSZOSC BEZ PRAW.NA PROCESIE W SADZIE ,W SPRAWIE P KOBYLANSKIEGO,OSKARZONY SCHNEPF /AMBASADOR POLSKI W HISZPANII/ PIENIL SIE NA POLAKOW I P KOBYLANSKIEGO NAZYWAJAC ICH NIEPARLAMENTARNYMI SLOWAMI.SEDZIA P ZAK SLUCHAL WYZWISK OSKARZONEGO,A KIEDY LUDZIE NA SALI NIE WYTRZYMALI NERWOWO PO 1 SLOWIE WEZWAL POLICJE I WYRZUCIL WSZYSTKICH Z SALI.CZYLI P SEDZIA I PRAWO BRONI OSKARZONYCH ZYDOW,A KARZE POLAKOW.DRZWI SALI ZAMKNIETO, SPRAWA SIE TOCZYLA ,POLICJA PILNOWALA ZAMKNIETYCH DRZWI.GDZIE PRAWO IGDZIE SPRAWIEDLIWOSC PYTAMY?.RYBA PSUJE SIE OD GLOWY ,TAK JEST OBECNIE.R A T U J M Y P O L S K E O J C Z Y Z N E .

krakowianka - 14.09.09 20:48
Pytam dlaczego w naszej polityce nie ma takich ludzi jak autor tego artykułu i innych zresztą?
Obecnie mamy w polityce jedynie szambo nie ludzi, sprzedawczyków i nieudaczników, marionetki bolszewickie...

gitarka - 12.09.09 10:34
Tak to porządny człowiek, on uratował nasz szpital powiatowy w Chodzieży przed bankructwem a Bukiel i ministerstwo zdrowia nas olało

Jadwiga Police - 12.09.09 6:45
Pan Przemysław to solidny człowiek jeszcze za komuny obalił przetargi za łapówki na sklepy na największym naszym osiedlu w Policach. To czlowiek w pełnym tego słowa znaczeniu i patriota. Miał z tego tytułu wiele nieprzyjemności, grożono mu za to śmiercią a gdy później prowadził firmę podstawiono mu świnie i stracił bardzo dużo.

Panie Zbyszku jak mogłam tak go wsparłam.

Zbyszek Koreywo - 11.09.09 8:15
Drodzy Rodacy.

Właśnie ten nasz przyjaciel, Przemysław Kudliński, założyciel i twórca projektu ruchu Kluby Patriotyczne Orle Gniazdo www.kpog.org znajduje się obecnie w potrzebie.

Jak zwykle, ręce sił Zła, wrogów Polski i Polskości są długie i dosięgły także i Przemka. To jest zresztą najlepszą rękojmią, iż jest on jednym z lepszych synów naszej Matki - Polski. Ja osobiście znam Przemka od wielu lat i zawsze imponował mi jako pretorianin Polski i Polskości, nieugięty patriota w ten specjalny, poznański sposób, gdzie służba Ojczyźnie zaczyna się od podniesienia śmiecia na ulicy.

Teraz stało się tak, że jeśli nie podamy mu pomocnej dłoni, za kilka dni Przemek wraz z żoną i dziećmi znajdzie się na ulicy. Gdyby tak się stało będzie to triumf sił Zła i nasza porażka. Zniknie witryna „Orlich Gniazd” i jeszcze jeden Polski patriota zostanie wdeptany w ziemię. Dlatego wołam do Was, prawych Polaków: na ile to możliwe, pomóżcie mu. Nawet niewielkie sumy od wielu ludzi będą w stanie postawić go na nogi. Gdyby ktoś wiedział coś o pracy w Poznaniu dla Przemka, dajcie mu znać. Jak sam mówi, oprócz gry na instrumentach i śpiewu, może robić wszystko a zajmuje się także budowaniem stron internetowych.

A oto adres elektroniczny do Przemka Kudlińskiego, połączony z PayPal, to dla osób które maja założone konta PayPal (przesyłka kosztuje grosze) bud@icpnet.pl

Pamiętajcie Rodacy, dziś przyszli po Przemka, jutro mogą przyjść po Was. I tylko solidarność wobec sił potężnych aczkolwiek totalnie amoralnych może każdego z nas uratować.

Ps.
Jeżeli ktoś zechce go wesprzeć napiszcie do mnie prześlę wam nr jego konta.

Zbyszek Koreywo
Zachodnia Australia
Bouvard 6210
6 Yalgorup Dr
Koreywo2@dodo.com.au

Gabriela Cholewińska - 11.09.09 8:08
Gdyby zrobiono tak jak pisze autor naprawdę Polska by kwitła a naród żył dostatnio ale zrobiono tak jak im nakazano bo założenia są proste Polska ma być skansenem a Polscy siła najemną !

Lubomir - 10.09.09 16:44
Za większością prywatyzatorów- łapówkarzy już powinny być rozesłane po świecie listy gończe. Polacy pytają np gdzie jest Szarawarski, który po cenie złomu przefrymarczył polskie huty?. Może za gigantyczne łapówy kupił posiadłość na Wyspach Kanaryjskich albo na Majorce?. Może świat powinien oglądać zza więziennych krat, jak każdy kryminalista?.

Wszystkich komentarzy: (8)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 1772 roku
I rozbiór Polski - Podpisanie w Petersburgu trzech traktatów rozbiorowych, ustalających granice zaborów.


05 Sierpnia 1900 roku
Urodził się Leonard Buczkowski, polski reżyser i scenarzysta filmowy ("Zakazane piosenki", "Skarb") (zm. 1967)


Zobacz więcej