Środa 5 Sierpnia 2020r. - 218 dz. roku,  Imieniny: Emila, Karoliny, Kary

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.08.09 - 11:26     Czytano: [2181]

Agenturalna Bruksela?

Stolica Królestwa Belgii stała się miejscem spotkań globalnych agentur. Tych oficjalnych i tych nieformalnych. Każdy patrzy ugrać jak najwięcej dla swojego narodu i państwa.

Polska musi zacząć grać na własny rachunek. Musi zacząć zabezpieczać dyplomatycznie i wojskowo swoje interesy gospodarcze np. obecność gospodarczą na Litwie i Łotwie oraz stan realizacji ropociągu Odessa-Brody-Płock-Gdańsk i realizacji polsko-ukraińskiego przedsięwzięcia Euro-2012.

Już wypróbowane polsko-litewskie i polsko-ukraińskie oddziały szybkiego reagowania nadają się idealnie do tych celów. Sojusze partnerskie to system doskonale funkcjonujący pomiędzy narodowymi liniami lotniczymi. Mogą one również sprawdzać się w relacjach związanych z narodową obronnością. Warto podejmować próby w tym kierunku. Polska potrzebuje realnych a nie papierowych więzi.

Oczywiście tych relacji nie wykreują gadające głowy i sceniczni kuglarze, u których w obrębie głów nie stwierdzono obecności mózgów...Tu muszą włączyć się tytani myśli i ducha. Jest wiele organizacji pozarządowych i inicjatyw obywatelskich, które mają ogromną siłę intelektualnej prokreacji. Na nie można liczyć.
Jedną z nich jest z pewnością 'Wspólnota Polska'. Może nieco osłabiona po odejściu profesora Stelmachowskiego ale zawsze idąca do przodu i zawsze budująca klimat przyjazny Polsce i Polakom. Szkoda, że obumarł nieco dynamizm Kongresu Polonii Amerykańskiej i Kongresu Polonii Kanadyjskiej. Wciąż jednak mamy mężny USOPAŁ, z walecznym panem Janem Kobylańskim. Polska musi mieć własny scenariusz na wypadek rozpadu brukselskiego molocha. Losu Polski nie można powierzać miłosierdziu Berlina. Za przyszłość Polski muszą brać odpowiedzialność Polacy.

Lubomir

Wersja do druku

Agamemnon - 06.09.09 17:24
Widziałem stare zbrodnie, nowe i stare światy

Ubrane w szaty świeże, dobrze skrojone porcięta, na koszulach krawaty

Królują w brukselskim ugorze,

Miliony pseudopraw oszołom brukselski namnożył

Spisane na milionowych stronach, brukselskim papierze – jak bóstwa

Wirującym tańcem a ich koniec ten sam co przed lat tysiącem

Krew, szmal i pustka i otwarte oszustwa !


Zgrzybiali, robaczywi, pełni napoju i wszelkiego sadła

Brzuchy ich pełne piwa z duchem wylniałym

Ustąpcie młodym duchom - zgłodniałym nie jadła

Lecz siły ducha zgłodniałym!

wiarusy - 12.08.09 21:04
Polacy i Polska musza stanąć na własnych nogach ,a nie być niewolnikami molochow. Mamy wiele bogactw naturalnych ,które musimy wykorzystać.Najlepiej gdyby obcokrajowcy przestali rządzić u nas i dopuścili nas do władzy. Obietnice zamieniły się w biedę i bezrobocie ,rozbijanie rodziny,szkolenie seksualne dziatwy szkolnej,/obowiazkowe od nowego roku szkolnego/,oszczędzanie na oswiacie i zdrowiu itp.itd.STOP SAMOWOLI.Do dziela Rodacy.!.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

05 Sierpnia 1981 roku
Ronald Reagan zwolnił z pracy 11 359 strajkujących kontrolerów lotu


05 Sierpnia 1944 roku
Niemieckie oddziały SS, własowców i RONA dokonały na Woli i Ochocie w Warszawie mordu 40 000 cywilów.


Zobacz więcej