Poniedziałek 16 Września 2019r. - 259 dz. roku,  Imieniny: Kamili, Korneliusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 03.05.09 - 18:18     Czytano: [2742]

Dział: Nasze zdrowie

Pozytywnie, o lekarzach

Wpis osobisty - o mnie i ostatnich dniach nie o polityce – dedykacja

Wpis ten powstał z potrzeby podzielenia się z Wami moimi (ostatnimi) przeżyciami i obserwacjami . W ostatnich 2 miesiącach zaniedbałem także mój blog na Blogmedia24.pl i komentarze . Spowodowane to było pracami (licznymi) nad złożeniem wniosków do Ministerstwa Zdrowia i do Marszałka (Dotacja Unijna). Do Ministerstwa dwa wnioski

1. Program badań przesiewowych dla wczesnego wykrywania raka jelita grubego, w zakresie realizacji szkoleń lekarzy kolonoskopistów i histopatologów dla potrzeb wykorzystania w realizacji programu badań przesiewowych w 2009 roku. http://tiny.pl/zfp6

2. Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów http://tiny.pl/zfpb

Pierwszy to badania drugi zakup Rezonansu Magnetycznego. Jeżeli otrzymamy zgodę będziemy mogli sprawniej i nowocześniej leczyć choć i tak mamy już znakomitą bazę.
Do Urzędu Marszałka złożyliśmy wnioski na zakup USG oraz poprawę warunków Chemioterapii
Dzisiaj właśnie finiszowaliśmy.

Ostatnie dni uświadomiły mi co powinienem w życiu potraktować jako najważniejsze. Otóż praca dla ludzi (głównie chorych) jest najwspanialszym dla mnie doświadczeniem. Cieszę się ze mogę pracować z lekarzami. To są wspaniali ludzie. Kiedy wieczorami wychodziliśmy z pracy widziałem na ich twarzach olbrzymie zmęczenie ale w oczach mieli zawsze "błysk" - radość z dobrze wykonanej pracy. Jeszcze większą radość sprawia patrzenie na wyleczonych ludzi i ich rodziny . Dla mnie to cudowne doświadczeni. Dlatego uważam że lekarzom należy się wielki szacunek.
Zastanawiałem się dlaczego po 10 latach pracy w służbie zdrowia odszedłem. Musiałem także wtedy czuć to co teraz. I już wiem byłem wtedy zmęczony .
Cieszę się że wróciłem. Odzyskałem radość w pracy. Na dodatek mamy rozumiejących w NFZ potrzeby (specyficzne) "naszych" pacjentów.

Zauważyliśmy że w populacji naszej (na szczęście ) nie ma wzrostu zachorowań na nowotwory ale technologie leczenia są coraz droższe ale coraz skuteczniejsze . I to jest bardzo ważne.

Utworzyliśmy także Stowarzyszenie - Warmińsko Mazurskie Stowarzyszenie Onkologia po to by realizować kompleksową opiekę nad chorymi . Jestem w Stowarzyszeniu wiceprezesem (jak u nas) mam kolejną pracę - ale jako człowiek renesansu - postaram się zrobić wszystko dla dobra sprawy (tak chcą ludzie). Może przez to miałem mniej czasu dla nas - poprawię się .

Na szczęście mamy wielką pracę za sobą . Teraz czekają nas nowe wyzwania . Za kilka miesięcy jak zdobędziemy status Stowarzyszenia "Organizacja Pożytku Publicznego" poszukam wsparcia także tu gdzie jest wielu wspaniałych ludzi.

Kiedy patrzę na wyleczonych ludzi odczuwam wielką radość . Nie myślę wtedy o sobie (choć jest mi smutno bo - znający mnie wiedzą........) - myślę o nich o ich rodzinach , o ich radości.
Sam cieszę się tym co mam (nie można mieć wszystkiego) . Mam wspaniałą żonę cudowne dzieci, szacunek w pracy brak tylko pełnego zdrowia - ale nie skarżę się. Kto mnie zna wie że radzę sobie z tym.

Ten wpis dedykuję wszystkim lekarzom - jesteście wspaniałymi ludźmi . Widzę radość Waszych pacjentów . Wiem ile poświęcacie innym. To najlepszy sposób na wypełnianie woli Boga . Pomagać innym.
Nam wszystkim życzę przede wszystkim zdrowia - a jak już zachorujemy możemy być pewni - są ludzie gotowi nam pomagać.

Wiem że jest wokół nas mnóstwo wydarzeń wiele nas przytłacza - ale ja chcę napisać o tym co cieszy

PS Szczególna dedykacja dla Selki

Franciszek Gajek

Wersja do druku

Lubomir - 03.05.09 19:27
Pewnie, że są znakomici lekarze w Polsce. Oby tylko nikt nie serwował im w pracy - permanentnej rewolucji i nie uszczuplał ich budżetów. Lekarz nie może być ani księgowym, ani kreatorem biznesu. Jego praca musi nosić znamiona misji i służby. Oczywiście godna zapłata to jeden z podstawowych warunków dobrej pracy lekarza. Lekarz nie może być wciąż prowokowany do strajków o swój materialny status. Ten zawód wymaga wyjątkowego spokoju i wyjątkowej koncentracji.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

16 Września 1943 roku
Operacja "Neon 1", zrzucenie do Polski Cichociemnych m.in. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora"


16 Września 1944 roku
47. d. Powst. Warszaw.: Śródmieście pod ciężkim ogniem artyleryjskim. Niemcy mordują rannych w szpitalu powstańczym Zagórna 9


Zobacz więcej