Poniedziałek 16 Września 2019r. - 259 dz. roku,  Imieniny: Kamili, Korneliusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.11.06 - 19:54     Czytano: [1651]

Rosiewicz w TVP

W swoim show Rosiewicz chce komentować to, co dzieje się w Polsce, ale, jak przystało na człowieka rozrywki, w sposób lekki - poprzez piosenki i skecze. Swój pomysł piosenkarz przedstawił już na Woronicza.

- Mamy ten projekt i zastanawiamy się nad jego realizacją. Może pojawi się na wiosnę lub jesienią przyszłego roku - mówi w rozmowie z "Dziennikiem" dyrektor TVP 1 - Maciej Wojciechowski.

- Wkrótce spotykam się z prezesem TVP Bronisławem Wildsteinem. Czytałem ostatnio jego felietony i absolutnie się zgadzam z jego poglądami. Chcę mu to powiedzieć - zdradza sam Rosiewicz. Pytany o to, czy myśli, że jego projekt zostanie zaakceptowany, odpowiada: - Jestem dobrej myśli. Wydaje mi się, że w tych nerwowych czasach ktoś taki jak ja, uśmiechający się do życia, przydałby się nam. Mogę być takim wentylem na tę naszą napompowaną, aż do bólu, polską szarą rzeczywistość.

Przez ostatnie lata piosenkarz współpracował z mediami ojca Rydzyka, brakowało go natomiast na antenie TVP, czy stacji komercyjnych. - Przychodziłem, pukałem, proponowałem - zero odzewu. Chciałem wystąpić na rocznicę 25-lecia "Solidarności" w Gdańsku, ale woleli Jean-Michel Jarre'a. Przyjechał, wziął pieniądze, parę fajerwerków było, ale czy rzucił na kolana? Teraz powiało odnową, jest nowa ekipa, więc postanowiłem znowu spróbować - opowiada piosenkarz o tym, jak próbował w ostatnich latach przekonać publiczne i prywatne stacje do współpracy.

Swoje największe triumfy Rosiewicz święcił w latach 70. i 80. Sukces i uwielbienie milionów przyniosły mu takie utwory, jak "Najwięcej witaminy", "Chłopcy radarowcy", "40 lat minęło", czy "Wieje wiosna ze wschodu". W latach 90. pojawiał się najczęściej w programach prezentujących disco polo. Potem obrał inny, bardziej polityczny kierunek, i napisał takie piosenki, jak m.in. "Miller wam da", "Uśmiechnij się, jutro będzie Lepper".

WirtualneMedia

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

16 Września 1944 roku
Zginęła w powstaniu warszawskim sanitariuszka, Lidia Daniszewska, (ur. 1923)


16 Września 1945 roku
W Japonii, na wyspie Okinawa, odnotowano rekordowo niskie ciśnienie atmosferyczne: 856 mb.


Zobacz więcej