Sobota 23 Stycznia 2021r. - 23 dz. roku,  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.03.09 - 18:22     Czytano: [4949]

Dział: Nasze zdrowie

Pozostała już tylko GŁODÓWKA

W obliczu rosnącego zagrożenia biologicznym skażeniem naszego kraju przez uprawy GMO, a także zanieczyszczenia dostępnej żywności przez GMO, pozbawienia nas możliwości wyboru poprzez nie egzekwowanie znakowania produktów wyprodukowanych przy udziale GMO, niemocy naszych urzędników, braku działania ze strony Rządu Polskiego i skandalicznej decyzji Komisji Europejskiej, która właśnie dopuściła do sprzedaży we wszystkich krajach wspólnoty, kolejny produkt GM- rzepak GMO - postanowiłam jako rolnik, konsument i osoba świadoma zagrożeń podjąć głodówkę w intencji Polski wolnej od GMO.

Ponieważ negocjacje, rozmowy i protesty organizowane tej pory przez KOALICJĘ POLSKA WOLNA OD GMO oraz inne organizacje nie wpłynęły na stanowisko naszego Rządu zdecydowałam się na ten desperacki krok aby uświadomić wszystkim, że już nie mamy na co czekać, musimy podjąć działanie natychmiast!

Jeśli ktoś też jest w stanie przyłączyć się do mnie to może przy nagłośnieniu tego uda nam coś zmienić. We Francji zakaz upraw GMO też był poprzedzony głodówką kilku rolników i aktywistów.

Edyta Jaroszewska
www.polska-wolna-od-gmo.org

Oto oświadczenie Edyty Jaroszewskiej nadesłane do naszej redakcji 16 marca przez Jadwigę Łopata z ICPPC, dziś otrzymaliśmy kolejną bardzo ważną informację. Głodujące rolniczki Danuta Pilarska z Edytą Jaroszewską 17 marca wzięły udział w posiedzeniu Senackiej Komisji ds Rolnictwa, protestując przeciwko ekspansji GMO w Polsce.
"Po posiedzeniu komisji i wypowiedziach przedstawicieli Ministerstw jest jasne, że nic się nie zmieni w ich postępowaniu i w tym roku będzie nie 3000 ha lecz 30000 ha kukurydzy MON810. Tak więc nie mamy wyjścia, musimy tu trwać i walczyć o wprowadzenie zakazu! Prosimy o wsparcie i pomoc". - oświadczyła Edyta Jaroszewska

Poniżej, postulaty KOALICJI POLSKA WOLNA OD GMO, jakie zostały przekazane obecnym na posiedzeniu przedstawicielom Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwa Środowiska oraz senatorom.

W naszym głębokim przekonaniu zachowanie przez Polskę statusu kraju wolnego od organizmów genetycznie zmodyfikowanych urasta do rangi obrony Polskiej Racji Stanu.

Wskazując na następujące okoliczności:

1.Nie jest możliwe współistnienie roślin genetycznie zmodyfikowanych obok upraw konwencjonalnych i ekologicznych.

2.Dopuszczenie do owego „współistnienia” roślin konwencjonalnych i modyfikowanych genetycznie doprowadzi nieuchronnie do niekontrolowanego i nieodwracalnego skażenia upraw oraz środowiska naturalnego.

3.GMO stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt, środowiska naturalnego, rolnictwa i lokalnej ekonomii.

4.Jedynym skutecznym sposobem obrony przed GMO w rolnictwie oraz żywieniu ludzi i zwierząt jest wprowadzanie całkowitego zakazu na stosowanie genetycznie zmodyfikowanych organizmów na terytorium Polski.

5.Zakaz uprawy genetycznie zmodyfikowanych roślin umożliwi wykorzystanie naturalnych walorów polskiej wsi oraz polskiego rolnictwa.

Domagamy się od Rządu Rzeczypospolitej Polskiej zdecydowanych działań dla zablokowania swoistej inwazji GMO na nasz Kraj i:

1.Wprowadzania całkowitego zakazu stosowania GMO w rolnictwie i przetwórstwie rolnym, przy czym w trybie pilnym wprowadzenie całkowitego zakazu uprawy kukurydzy MON 810.

2.Wprowadzenia bezwzględnego obowiązku znakowania żywności z GMO i systematycznego wycofywania tej żywności ze sprzedaży.

3.Wprowadzenia, jeszcze w tym roku, zakazu stosowania pasz z GMO.

4.Przeznaczania społecznych funduszy na wspieranie i rozwój konwencjonalnego oraz ekologicznego rolnictwa.

Rząd Rzeczypospolitej Polskiej powinien natychmiast podjąć współpracę z innymi krajami w celu rozszerzenia całkowitego zakazu upraw GMO w całej Europie.


AKCJA ORGANIZOWANA jest przez Koalicję “POLSKA WOLNA OD GMO”. Naszym celem jest ochrona Polski przed GMO oraz wspieranie konwencjonalnego i ekologicznego rolnictwa poprzez wydawanie oświadczeń, lobbing wśród władz i polityków, organizowanie wszelkich działań edukacyjnych, organizowanie akcji nieposłuszeństwa obywatelskiego (wolnych od przemocy) oraz współpraca z innymi krajami.

Do KOALICJI przystąpiło już 280 organizacji i osób - reprezentujemy tysiące polskich obywateli. www.polska-wolna-od-gmo.org

Zdjęcia z posiedzienia komisji:
http://icppc.pl/pl/gmo/index.php?id=470

Telefony kontaktowe: Edyta Jaroszewska-Nowak - 0609645386, Paweł Połanecki - 0601258789, Jadwiga Łopata - 033 8797114, Marek Kryda - 0608458011, Danuta Pilarska 0668527624

GI KWORUM - koalicjant "POLSKA WOLNA OD GMO"
(oprac. ZS)

Wersja do druku

ja - 14.04.09 11:10
... takich ludzi, ktorzy chca glodowac, krzyczec, byc razem i protestowac jest wiecej. Ten protest wpisuje sie w piekna tradycje solidarnosciowego ruchu....
Komunisci wiedzieli co robia - zlikwidowali panstwowe zaklady pracy i..... i teraz ludzi maja do wyboru praca lub strajk i brak srodkow do zycia dla rodziny- bo duzych zakladow juz nie ma - zasada dziel i rzadz - i w tym wypadku sie spelnia dla Komuchow.

Trzeba znalezc forme protestu!!! Te Dzielne Panie moga tylko umzec - to wtedy moze - zaznaczam moze Rzad bedzie reagowal - bo coz jest jedna ludzka smierc dla takiego Tuska czy Kaczynskiego...? Media milcza a ze te nieoficjalne cos tam mowia - Rzad ma media i przeinaczy wszystko...

Tylko masowe Polakow Wystapienia moga cos zrobic, az ludzi smierc cos moze zmienic. Walczmy o masowa Swiadomosc Polakow. Tak protes wazny, listy wazne ale trzeba organizowac masowe wystapienia. - trzeba zalozys Zwiazek Masowych Wystapien, ktory bedzie organizowal Ruch - finansowal a pieniadze Polacy wysla! Przyklad ? niech milion Polakow Przyjedzie na tydzien do Warszawy Protestowac - to jest do zrobienia!!

Tak trzeba walczyc - Masowe blokady , wystapienia - pojedyncza smierc czy choroba dla Gadow nic nie znaczy!!!!!!!!!!!!!!!

Ryziel - 10.04.09 20:19
Edytka na Boga nie głoduj!!! zbiżaja sie świeta wielkanocne, jaja szynka baby czekaja na konsumcje. najec sie do syta z GMO nie walcz,tak jak z cukrownie stocznie i inne zdradliwe dla Polaków rzeczy wymyslili w Uni Europejskiej żydki, którzy nienawidza Polski i Polaków i żaden Tusk czy Kaczynski na to wpływu nie maja a co dopiero Ty

ADMIN - 25.03.09 18:39
Do wszystkich Koalicjantów,

Edyta już głoduje dwa tygodnie, Stoją z Danusią i Leszkiem na chłodzie na
ulicach i przed Ministerstwem . Rozdają ulotki. Wieczorem i w nocy koczują
na materacach w użyczonych lokalach.
Wczoraj były pod Uniwersytetem, jutro być może pod biurem rzecznika Praw
Obywatelskich. Nie możemy ich pozostawiać bez naszej opieki, troski i
pomocy.
Edyta niedługo zacznie słabnąć !!
Każdy z nas powinien być tam z nimi.
Jest nas przecież tysiące, deklarujących udział w walce o Polskę Wolną od
GMO - a oni są sami.
Potrzebują wsparcia, choć są twardzi i zdecydowani trwać do końca.
Strajk głodowy został ostatnio bardzo zdeprecjonowany. W oczach mediów,
polityków to nic nie znaczy. Głodują, okupują, wrzeszczą wszyscy, którzy
chcą osiągnąć więcej kasy i w końcu ja dostają.
Oni wierzą, że ta forma protestu to szczyt determinacji. Że w naszych
kręgach kulturowych nie ma bardziej drastycznych wyrazów dezaprobaty i
uzasadnionego nacisku.
Oni walczą swoją cichą głodówką o Polskę. Taką, jaką pamiętamy jeszcze
sprzed kilkunastu lat, która zanika i zaciera się w naszej świadomości z
dnia na dzień.
Co przekażemy naszym dzieciom i wnukom ? - hamburgery na Wigilię !?
Inwazja GMO to nie tylko zatruwanie naszego pożywienia i środowiska to
postępujący syndrom totalnej destrukcji Polskich Rolnictwa.
To niszczenie tych, którym zawdzięczamy, że wciąż jesteśmy Polakami.
Edyta, Danusia, Jadwiga i Leszek to nasi bohaterowie.
Nie zostawiajmy ich samych.

Paweł

ADMIN - 24.03.09 11:20
Nowe wiadomości z 24.03.2009
Pierwszy Portal Rolny zanieścił na swych łamach artykuł:

Głodówka międzynarodowa

Polska głodówka w sprawie zakazu upraw roślin GMO i obrotu produktami zawierającymi organizmy genetycznie modyfikowane nabiera światowego rozgłosu. Listy z poparciem dla protestujących rolniczek napływają z całego świata, nawet z Australii, o czym na konferencji prasowej w NSZZ RI „Solidarność” informował Sir Julian Rose, prezes ICPPC (Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi).

NSZZ RI „Solidarność” w pełni solidaryzuje się z protestującymi przed gmachem ministerstwa rolnictwa i w tej sprawie 20 marca prezydium związku podjęło uchwałę, w której żąda od władz przestrzegania Konstytucji a szczególnie art. 39 oraz informowania rolników, którzy uprawiają lub zamierzają uprawiać rośliny genetycznie modyfikowane o zagrożeniach z tym związanymi i o ustawie o nasiennictwie, która całkowicie zakazuje obrotu nasionami roślin GMO.

Związek jest przeciwny uwalnianiu roślin genetycznie modyfikowanych do środowiska i oczekuje od rządu i służb do tego powołanych pełnej kontroli upraw.
Wczoraj, 23 marca protestujący złożyli w biurach podawczych ministerstwa rolnictwa i w kancelarii premiera pisma. W petycji skierowanej do Donalda Tuska protestujący napisali:

„Szanowny Panie Premierze, Rząd obiecuje Polskę wolną od GMO, ale nie realizuje tego w praktyce. Pozostały nam więc akcje obywatelskie, których celem jest wprowadzenie jasnego i całkowitego zakazu na GMO w Polsce podobnie jak zrobiły to inne kraje (w trybie pilnym zakazu uprawy kukurydzy MON 810).
Dlatego w pełni solidaryzujemy się z protestującymi i głodującymi od kilku dni rolniczkami: Danutą Pilarską, przewodniczącą Związku Rolników Ekologicznych im. Św. Franciszka Serce Ekoziemi i Edytą Jaroszewską, przewodniczącą Zachodniopomorskiego Oddziału Stowarzyszenia EKOLAND oraz z innymi osobami i organizacjami, które wspierają tę akcję.
W naszym głębokim przekonaniu zachowanie przez Polskę statusu kraju wolnego od organizmów genetycznie zmodyfikowanych w rolnictwie i przetwórstwie rolno-spożywczym urasta do rangi obrony Polskiej Racji Stanu.
Wskazując na następujące okoliczności:
1. Nie jest możliwe współistnienie roślin genetycznie zmodyfikowanych obok upraw konwencjonalnych i ekologicznych.

cały tekst na : http://www.ppr.pl/artykul.php?id=153386

ADMIN - 22.03.09 21:40
.......Nowe wiadomości:


NSZZ RI "Solidarność" popiera protest Koalicji "POLSKA WOLNA OD GMO"
http://icppc.pl/antygmo/pliki/glodowka-solidarnosc.pdf

Jadwiga Łopata, Laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel), CZŁOWIEK ROKU 2008 rozpoczęła głodówkę. To wyraz poparcia dla Edyty Jaroszewskiej i Danuty Pilarskiej, rolniczek głodujących i protestujących pod Ministerstwem Rolnictwa w Warszawie już od 11 dni.
"Odpowiedź Ministerstwa, którą dostałyśmy w piątek 20 marca niczego nie zmienia, musimy dalej głodować tylko, że teraz pójdziemy pod siedzibę Premiera RP" - mówią głodujące.

Jadwiga Łopata razem z Sir Julianem Rose, prezesem ICPPC (Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi) zabrali listy, które przyszły do ich biura w Stryszowie (małopolskie) i jadą do Warszawy.
"...To całe sterty...nawet nie jesteśmy w stanie wszystkiego zabrać. Są skierowane do rządu Premiera Donalda Tuska...ludzie wysyłają nam kopie. Te, które przyszły w ciągu ostatnich dni są najbardziej dramatyczne. Wrażają bezpośrednie poparcie dla głodujących oraz ich postulatów..." - mówi Jadwiga Łopata (zdjęcia na http://icppc.pl/galerie/glodowka/)

"...Przychodzą z całego świata od profesorów, organizacji czy też po prostu od zatroskanych ludzi. Wszyscy mówią jednym głosem NIE DLA GMO. Podają kolejne fakty i dowody zagrożeń GMO. Wskazują na Austrię, Węgry, Francję i Grecję, które wprowadziły zakazy dla GMO..." dodaje Julian Rose

ADMIN - 22.03.09 21:38
!!!ZAPROSZENIE NA KONFERECJĘ PRASOWĄ ZORGANIZOWANĄ PRZEZ KOALICJĘ POLSKA WOLNA OD GMO

W dniu 23 marca (poniedziałek) o godz. 11:00 w siedzibie Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Rolników Indywidualnych "Solidarność" w Warszawie przy ulicy Marszałkowskiej 84/92 lok.119 (wejście od ul. Nowogrodzkiej) lokal 119 (7 piętro), odbędzie się konferencja prasowa, podczas której przedstawimy:
1. informacje o kolejnych osobach, które przyłączyły się do akcji obywatelskiej 'KROCZĄCA GŁODÓWKA DLA POLSKI WOLNEJ OD GMO',
2. stanowisko KOALICJI POLSKA WOLNA OD GMO w odpowiedzi na list Ministerstwa Rolnictwa, który otrzymaliśmy w piątek 20 marca,
3. listy popierające głodujących do PREMIERA Donalda Tuska i jego Rządu. Po konferencji sterty listów przekażemy Panu Premierowi.
4. Postulaty głodujących i KOALICJI

UWAGA!!!
PO KONFERENCJI DELEGACJA KOALICJI PRZEJEDZIE Z LISTAMI DO PANA PREMIARA DONALDA TUSKA (możliwość robienia zdjęć przed wejściem)
(list do premiera w tej sprawie dostępny na
http://www.icppc.pl/antygmo/pliki/glodowka-listdopremiera.pdf)

Dziękujemy Solidarności RI za gościnne użyczenie swojej siedziby w celu zwołania konferencji.

Wszelkie pytania prosimy kierować do:
Edyta Jaroszewska-Nowak - 0609645386, Leszek Sobczyński -665374902, Danuta Pilarska - 0668527624

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

w imieniu członków Komisji Sterującej KOALICJI POLSKI WOLNEJ OD GMO
Sir Julian Rose

Ryziel - 20.03.09 16:42
Klub Rzymski stwierdził że na terenie Polski ma powstac strefa buferowa miedzy wojskami NATO a wojskami armi Azjatyckich i ma nas byc 15.mil dlatego rząd zdrady narodowej Tuska likwiduje szpitale w zamian za zakażoną zywnosc.Młodzież ma uciekac zagranicę za pracą dlatego likwiduje sie uczelnie ,stocznie i zakłady pracy.Proponuje paniom które góduja by sie najadły zdrowej zywnosci z supermarketu to bedzie się Tusk i Kaczyński cieszył że szybciej od korkują .Tylko bojkot wyborów przez Polaków mże spowodować ze niska frekwencja nie upoważni rządzacych że są reprezentami narodu polskiego.Bedziemy wiedzieć jakiego narodu

ADMIN - 20.03.09 9:38
Są nowe wiadomości:

Razem z moimi pracownikami i studentami z ochrony środowiska rolniczego
modlimy się w intencji głodujących rolniczek. Jesteśmy z Wami drogie rolniczki, zdeterminowane do obrony swej ziemi !!!Swiat nauki złozył protesty w Min.Ochrony Srodowiska USA, od społeczności lokalnych zalezy
czy przyjmą ten "dar nauk biotechnologicznych" do swych środowisk. Przykład Austrii i Węgier świadczy o tym, ze UE musi zgodzić się na narodowe protesty.. Niestety u nas nie ma jednomyślności, rzekome korzyści przysłaniają logiczne myślenie.
prof. zw.dr hab. inż. Magdalena Jaworska

..................

Pierwszy Portal Rolny zamieścił informację na temat protestu http://www.ppr.pl/artykul.php?id=153360

Tak jak wczoraj informowaliśmy dwie rolniczki -działaczki Koalicji Polskiej Wolnej od GMO podjęły 18 marca br. głodówkę przed budynkiem ministerstwa rolnictwa. Powodem jest niewprowadzanie natychmiastowego zakazu upraw kukurydzy MON 810.

W głodówce uczestniczą: Danuta Pilarska, prowadząca z mężem 60 -hektarowe gospodarstwo ekologiczne w Retkowie, gmina Szubin w woj. kujawsko-pomorskim, prezeska Związku Rolników Ekologicznych im. Św. Franciszka Serce Ekoziemi oraz Edyta Jaroszewska -Nowak, rolniczka prowadząca z mężem 12 - hektarowe gospodarstwo ekologiczne w Kluczkowie, gmina Świdin w woj. zachodniopomorskim, wiceprzewodnicząca zachodniopomorskiego "Ekolandu", która prowadzi głodówkę już od ośmiu dni. Do głodówki Edyty Jaroszewskiej i Danuty Pilarskiej, przewodniczących organizacji rolniczych, dołączyły kolejne osoby: Vlastik Karlik, Magda Piechno i Sthaman Prejzner. Protest ma na celu doprowadzenie do całkowitego zakazu uprawy kukurydzy MON 810 w Polsce. Głodujący domagają się od rządu także zapowiedzi realizacji pozostałych postulatów. Akcja organizowana jest przez Koalicję "Polska wolna od GMO". Celem organizacji jest wspieranie konwencjonalnego i ekologicznego rolnictwa poprzez wydawanie oświadczeń, lobbing wśród władz i polityków, organizowanie wszelkich działań edukacyjnych, a także organizowanie akcji nieposłuszeństwa obywatelskiego.

........

Marian - 19.03.09 16:46
Znamienna jest ta cisza w dyżurnych mediach o sprawach GMO.
Dziewczyny, trzymajcie się, róbcie dużo szumu, niech ślepy i głuchy rząd wreszcie usłyszy prawdę o sobie.
Już pachnie wiosną i...prochem. Jeszcze w tym roku mogą być wybory do sejmu. No, w końcu obowiązuje 2 lata kadencji.

Adam - 19.03.09 11:49
A co robi koalicjant czyli PSL.
Oczywiscie nalezy sie modlic za te Panie.Ale gdzie sa pozostali rolnicy i mieszkancy miast.To o nich idzie tez walka.
Gdzie ta SOLIDARNOSC.

ADMIN - 19.03.09 10:14
Otrzymałem najnowsze informacje z miejsca protestu - Ministerstwa Rolnictwa, z godziny 8.24, cutuję:

...kochani to My Danuta i Edyta sprawa jest bardzo poważna zablokowali mi komórkę mam tylko połączenie do domu a inne połączenia operator mówi że połączenie jest nie możliwe do zrealizowania nie z winy operatora w tej chwili napewno nasze funkconowanie jest zagrożone ale my się nie poddamy prosimy o pomoc u władz krajowych bo ta zabawa się skończyła i napewno uruchomili plan 2 prosimy wszystkich o interwencję Rządu jeżeli taki jest...
Danuta Edyta

Marek - 19.03.09 7:57
WESPRZYJMY PROTESTUJĄCE SMSEM, DOBRYM SŁOWEM!

ja - 18.03.09 20:35
Boze Blogoslaw Takich ludz, takich Polakow i miej ich w Swojej opece Amen. Przesylam wyrazy podziwu i wdziecznosci za Postawe godna Naszych przodkow, za Walke !
Przylaczam sie duchowo i Modlitewnie do protestu.

Wszystkich komentarzy: (13)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Stycznia 1905 roku
Urodził się Konstanty Ildefons Gałczyński, poeta (zm. 1953)


23 Stycznia 2008 roku
Katastrofa wojskowego samolotu CASA C-295 pod Mirosławcem. Zginęło 20 lotników – czteroosobowa załoga i 16 oficerów


Zobacz więcej