Piątek 6 Grudnia 2019r. - 340 dz. roku,  Imieniny: Dionizji, Leontyny, Mikołaja

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 23.02.09 - 10:38     Czytano: [3344]

Śladami Ewangelii

- nowa Książka Lusi Ogińskiej!!


Opinie Biskupów o najnowszej książce Lusi Ogińskiej "Śladami Ewangelii"

"(...) dzięki tej poezji stajemy się świadkami, jak Chrystus puka do ludzkiego serca, jak w nim gości, jak wreszcie samo to serce czyni śladem Jego obecności w nas. Ta poezja stawia pytania, skłania do modlitwy, nie pozwala się "tylko przeczytać". Skłania do modlitwy, do dialogu i z Bogiem. i z sobą, co z pewnością może przynieść głęboki pożytek duchowy wszystkim Czytelnikom."
• Ks. Abp Henryk Hoser - Biskup Warszawsko – Praski

"Z pewnością pozycja ta, która ukazuje przesłanie ewangeliczne za pośrednictwem kunsztu artystycznej poezji, nawiązującej do najlepszej tradycji literatury katolickiej w naszym kraju, poruszy czytelnika nie tylko w sferze afektywnej, ale też zachęci do podjęcia pogłębionej refleksji religijnej."
• Ks. Bp Stanisław Budzik - Sekretarz Generalny KEP

"(...) przepiękna, poetycka wersja Ewangelii. Z serca gratuluję tej pracy. Jestem przekonany, że zostanie przyjęta przez licznych czytelników, stęsknionych za czystym oddechem zbliżających ich do źródła piękna i prawdy."
• Ks. Abp Stanisław Wielgus

"(...) Życzę, aby to dzieło przybliżało Czytelnikom Słowo Boże!"
• Stanisław Kardynał Dziwisz - Arcybiskup Metropolita Krakowski

"Jest on świadectwem żywej wiary i współodpowiedzialności za więzi z Bogiem innych..."
• Ks. Bp Wacław Depo - Biskup Zamojsko - Lubaczowski

"Niech ten przekaz porusza glebę ludzkich serc, otwiera je na prawdę, miłość, niewypowiedziane Boże dary..."
• Ks. Bp Jan Styrna - Biskup Elbląski

"Poezja ma to do siebie, że porusza struny serca i pomaga myśli przeniknąć w tajemnicy wiary i życia człowieka. Za poruszenie „strun serca”, dziękuję!...”
• Ks. Bp Gerard Kusz – Biskup Pomocniczy Gliwice

„Gratuluję odkrywania poezją treści ewangelicznych, które są siłą w odkrywaniu dróg spotkania z Bogiem i człowiekiem…”
• Ks. Bp Andrzej F. Dziuba – Biskup Łowicki

„Podziwiam Talent wyrażania głębokich prawd wiary zapisanych na kartach Ewangelii, pięknym językiem...”
• Ks. Bp Alojzy Orszulik - Biskup Łowicki Senior

„Przez poetycką sztukę zbliżyła Pani Jezusa, Jego naukę i zbawcze wydarzenia bardzo mocno do życia i egzystencji współczesnego człowieka dzięki czemu, każdy z nas widzi siebie w całej prawdzie i może ocenić jakość swojej relacji z Bogiem”
• Ks. Bp Grzegorz Balcerek – Biskup Pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej

„Gratuluję wydania zbioru wierszy, które przybliżają współczesnemu człowiekowi Dobrą Nowinę Jezusa Chrystusa. Życzę, aby moc Zbawiciela swoim potężnym wpływem przenikała całe życie przyczyniając się walnie dla dobra Kościoła i rozwoju chrześcijańskiej kultury w świecie”
• Ks. Abp Władysław Źiółek – Arcybiskup Metropolita Łódzki

„Dołączam się do grona tych, którzy kochają poezję o treści religijnej i z pewnością będą bogacić swoje życie duchowe z inspiracji, jakie ta poezja nosi w sobie. Gratuluję daru Bożego do pisania tego rodzaju rozważań.”
• Ks. Abp Stanisław Nowak – Arcybiskup Metropolita Częstochowski

„Gratuluję talentu poetyckiego, którym służy Pani w doświadczaniu przez czytelników wydarzeń zbawczych Pana Jezusa”
• Ks. Bp Antoni Długosz – Biskup Pomocniczy Archidiecezji Częstochowskiej

„Widzę u Szanownej Autorki: świeżość i odwagę myślenia. Dostrzega Pani człowieka w całym kontekście realiów życia ziemskiego. Mówi Pani o Bogu, ale w tekstach pisanych można dostrzec wielkość człowieka, za którego Chrystus oddał życie”
• Henryk Kardynał Gulbinowicz

„Wiersze te świadczą o głębokim umiłowaniu Ewangelii i o życiu Autorki w przyjaźni z Mistrzem i Panem”
• Ks. Bp Kazimierz Górny – Biskup Rzeszowski

„Refleksje nad ewangelicznymi przypowieściami pobudzają do zastanowienia się nad ewangelicznym przekazem. Skojarzenia są wyrazem głębokiej wiary poetki. Nic dziwnego, że Droga Krzyżowa jest często prezentowana, gdyż naprawdę sformułowania powodują silną religijną refleksję.”
• Arcybiskup Szczepan Wesoły

„Poezja jest szczególnie dostojną formą wypowiedź więc zawsze zasługuje na uznanie. Gratuluję Pani i formy , i treści. Dzielę się tą książką z moimi alumnami w Wyższym Seminarium Duchownym.”
• Ks. Bp Jan Bernard Szlaga – Biskup Pelpliński

„Wiele bogatych myśli do refleksji nad własnym przeżywaniem Ewangelii zawierają wiersze, zawarte w elegancko wydanym tomie „Śladami Ewangelii”. Pozwalają wciągnąć każdego bez wyjątku do odpowiadania na zawarte w Dobrej Nowinie pytania.”
• Ks. Bp Jan Kopiec – Opolski Biskup Pomocniczy

„Ten rodzaj poezji – prostej i bezpośredniej – jest wyrazem duszy, która wie, że do świadczenia o spotkaniu Boga na drodze swojego życia zwykłe ludzkie słowa okazują się niewystarczające. (...) Prostota utworów z niniejszego tomiku pozwala widzieć w nich cenne uzupełnienie katechetycznego przekazu wiary dzieciom i młodzieży.”
• Ks. Bp Edward Frankowski – Diecezja Sandomierska

„Na uznanie zasługują szczególnie inicjatywy, gdzie poprzez ważne wydawnictwa, budzi się szczególnie wśród młodzieży wiarę i miłość. Ufam, że Pani wiersze, obficie czerpiące z tematyki religijnej, stworzą dla wielu czytelników okazję, by przez piękno poezji duchowo zbliżyli się do Męki Pana naszego Jezusa Chrystusa”
• Ks Abp Sławoj Leszek Głódź – Arcybiskup Metropolita Gdański

„Od strony duszpasterskiej są to teksty refleksyjne, ze zrozumiałym przesłaniem dydaktycznym. Na podkreślenie zasługuje to, że język nie odbiega od prostoty Ewangelii, a tylko treść przybliża do współczesnego życia. Niech Bóg wspiera dalsze prace.”
• Józef Kardynał Glemp - Prymas Polski

„Życzę aby słowa pisane wiarą i sercem umacniały wiarę i krzepiły serca.”
• Ks. Abp Józef Michalik – Arcybiskup Metropolita Przemyski Przewodniczący Konferencji Episkopatu PolskiZamówienia można składać drogą e-mailową lub telefonicznie
biuro@wydawnictwowpn.pl
Wydawnictwo Piśmiennictwa Nadobnego
Tel. 0663-02-63-33

Lusia Ogińska

Wersja do druku

Jadwiga - 05.03.09 21:26
Niedawno zakupiłam tę książkę - trudno wprost opisać wrażenia po lekturze, tak wiele można w niej znaleźć odniesień do własnego życia i postępowania, problemów. Droga Krzyżowa na płycie, która jest dołączona do książki, nagrana jest w tak przejmujący sposób że ma się wrażenie jakby było się naocznym świadkiem Golgoty Pana Jezusa. Polecam wszystkim czytelnikom, zwłaszcza teraz - w czasie trwania Wielkiego Postu.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

06 Grudnia 1953 roku
Zmarł Konstanty Ildefons Gałczyński, poeta (ur. 1905)


06 Grudnia 1916 roku
Powstanie Tymczasowej Rady Stanu Królestwa Polskiego.


Zobacz więcej