Środa 23 Października 2019r. - 296 dz. roku,  Imieniny: Edwarda, Marleny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.02.09 - 13:56     Czytano: [2549]

Dział: Godne uwagi

Na kogo mają głosować Polacy?

Często zarzuca się Polakom, że wybierają na publiczne urzędy ludzi niewłaściwych. Że głosują na przebierańców sponsorowanych przez Berlin czy Tel Awiw, przez Światowy Kongres Żydów lub Fundację Eberta. Cóż jednak zrobić, gdy polskie organizacje są rozbijane lub paraliżowana jest ich działalność. Poszlaki najczęściej prowadzą do rezydentów BND i Mosadu. To ci 'patrioci' próbują wmówić Polakom, że ich państwo istnieje od 1918 roku. Niektórzy nawet twierdzą, że od 1989 roku. I , że powstało dzięki dialogowi i wspólnej walce Polaków i...Żydów.

A przecież na ziemiach polskich 3200 lat istniała wielka kultura łużycka. 1860 lat istnieje Kalisz i Droga Bursztynowa, licząc od daty napisania geografii przez Ptolemeusza. Polskie górnictwo i hutnictwo liczy 1847 lat, licząc od czasów zbudowania kopalni hematytu w Rudkach w Górach Świętokrzyskich. Polski przemysł ceramiczny liczy 1647 lat, licząc od czasów powstania słynnego zagłębia igołomskiego. 1347 lat temu wznoszono nad Wisłą pierwsze kopce władcom ziem polskich. Na Bałtyku Polska obecna jest od 1247 lat, licząc od czasów umocnienia się znaczenia Wolina. 1147 lat temu Gniezno, stało się stolicą państwa Polan.

Oczywiście aby istniało państwo, muszą istnieć co najmniej trzy jego elementy: ludność, terytorium i suwerenna władza. Na temat suwerenności władzy można długo dyskutować. Rezydenci Warszawy zbyt często składają hołdy wiernopoddańcze i wpłacają lenna obcym stolicom. Zbyt często realizują dyktaty obcych. Niegdyś m.in. i separatyzm litewski oraz żmudzki zniszczył jedność na linii Warszawa - Wilno. Dzisiaj separatyzm usiłuje się lansować jako polityczną nowość na terytorium samej Polski. To zagrożenie dla polskości Pomorza, Śląska i m.in. Wielkopolski. Nowa Piąta Kolumna chce rozbicia Rzeczypospolitej Polskiej a nie wzmocnienia jej o nowe województwa: Łużyckie, Morawskie, Pruskie, Litewskie czy np Żmudzkie.

To oczywista zdrada. Arcypolskie maski czas zedrzeć ze zdradzieckich czerepów. Aktorstwo polityczne kreuje najgorszy gatunek ludzi, człekokształtne kanalie.

Lubomir

Wersja do druku

Lubomir - 07.02.09 13:39
Re: Paweł Ziemiński. Myślę, że Mr Ganley należy do tej kategorii ludzi co Norman Davies. Z tego co wiem, z Polską łączą go również związki rodzinne. Irlandczycy to nasi ideowi pobratymcy, tacy jak Włosi, Węgrzy, Czesi czy Słowacy. Niewiele nas różni, a bardzo wiele łączy. Uważam, że suwerenność Polski jest wypadkową wielu sił składowych. Myślę, że bez wsparcia w Europie i świecie, nie poradzimy sobie sami. Trudno żeby wszyscy mieli identyczne poglądy na każdy temat. Żeby koniecznie mieścili się w naszym widzeniu państwa i świata.

Paweł Ziemiński - 07.02.09 0:04
Szanowny Lubomirze,

Dostrzegam jakąś olbrzymią niekonsekwencję w twoich poglądach. W jednych tekstach, jak ten powyższy,akcentujesz atrybuty suwerenności narodowej Polski i słusznie podkreślasz"starożytność" kultury polskiej, tak materialnej, jak i duchowej. W innych natomiast komentarzach, jak np. ten umieszczony pod tekstem informującym o pobycie Irlandczyka Ganleya w Polsce i jego zamiarze zainicjowania polskiej odnogi paneuropejskiego stowarzyszenia Libertas, wyrażasz wielką nadzieję, że idee gospodarcze z importu są zbawienne dla rozwiązania polskich problemów.Jest to sprzeczność tym większa, że jedyną szansą dla awansu cywilizacyjnego Polski i Polaków jest odzyskanie suwerenności w kwestiach ustrojowych i instytucjonalnych rozwiązań, gwarantujących swobodny rozwój krajowej produkcyjności( tak przemysłowej, jak i rolnej) oraz ukształtowanie takiej polityki gospodarczej i społecznej, która temu będzie sprzyjać za pomocą stosownych narzędzi. Najważniejszymi z nich jest własna waluta oraz w pełni kontrolowany przez rząd system finansowy z silną pozycją koniecznych do odzyskania polskich banków( w tym służącego plityce rozwojowej NBP i systemu banków komercyjnych) oraz polskich instytucji finansowych( oszczędnościowo-kredytowych,ubezpieczeniowych, asekuracyjno-gwarancyjnych,celowych towarzystw inwestycyjnych itd.). Natomiast ów "wyczekiwany" Ganley, ma zupełnie inną wizję. Jego idea, to ponadnarodowa Paneuropa, ale z ludzką twarzą. Jest to jedynie inna strategia podporządkowania państw narodowych regionalnej( bo europejskiej) idei globalistów. Nie ma tam miejsca ani na polską walutę(Ganley popiera euro), ani na polskie samostanowienie w kwestii -służącej narodowym potrzebom i ambicjom - rozwoju Polski.Zalecam zatem mniej zachwytów dla idei Libertas oraz większy krytycyzm wobec środowisk politycznych w Polsce, które tak chętnie wpisują się w europejski scenariusz Ganleya.

Wszystkich komentarzy: (2)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

23 Października 2002 roku
Terroryści czeczeńscy zajęli moskiewski teatr na Dubrowce, biorąc około 700 zakładników.


23 Października 1915 roku
Urodził się Józef Kuraś, polski żołnierz, partyzant, dowódca oddziałów podziemia antykomunistycznego (zm. 1947)


Zobacz więcej