Sobota 7 Grudnia 2019r. - 341 dz. roku,  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.01.09 - 10:22     Czytano: [3335]

Microsoft szantażuje Irlandię

Dyrektor irlandzkiego Microsoftu Paul Rellis zagroził wycofaniem się firmy z wyspy, jeśli rząd nie przyjmie Traktatu Lizbońskiego.

Groźby wobec rządu Irlandii, skierowane przez przedstawiciela Microsoft nie mają wprawdzie żadnych formalnych podstaw, ale politycy muszą je traktować niezwykle poważnie. Firma Billa Gatesa zatrudnia w Irlandii 1700 osoób i zamierza tam zainwestować w przyszłym roku kolejne 500 mln. euro. Paul Rellis jest jednocześnie dyrektorem amerykańskiej Izby Handlowej w Irlandii i wypowiada się w imieniu 600 firm zainstalowanych na Wyspie, które zatrudniają w sumie 100 tys. osób.

Deklaracja ta nie spowodowała jednak zdecydowanej reakcji ze strony rządu irlandzkiego, wręcz przeciwnie. Premier Brian Cowen jest pod presją polityków z innych krajów Unii Europejskiej i sam szuka sposobu na to, jak przekonać swoich rodaków do ostatecznego przyjęcia traktatu.

Argument, który jest wykorzystywany na rzecz zwolenników traktatu jest taki, że w Irlandii w przeciagu miesiąca zarejestrowano o 15 800 bezrobotnych więcej.

Irlandzcy politycy źle natomiast przyjeli wybór Baracka Obamy na prezydenta USA z powodu jego wcześniejszych deklaracji, że opodatkuje amerykańskie firmy, które korzystają z udogodnień fiskalnych za granicą.

MaRo
Fronda

Wersja do druku

andruch2001 - 16.08.09 22:03
Jak nie kijem "go" to pałką ..
Długie są Macki tych z parlamentu UE zwłaszcza Pettering i Barosso dążą do ratyfikacji tego pożal się Boże spisu idiotyzmów zwanego wcześniej konstytucją ..
Ścierwa nic więcej ..Posłuchajcie co o nich i ich wspaniałym traktacie mówią niektórzy parlamentarzyści z UE zwłaszcza sir Nigel Forage z frakcji "Niepodległość i demokracja " ...
Suchej nitki na nich nie zostawił ..a co najważniejsze ci "geniusze " tacy jak Schulz , Cohn-Bendit , Petteribg , Barosso tak naprawdę nie mają rozsądnych argumentów na poparcie własnych tez dlatego też głosują am block ...większością dyktują swoje racje tak np: odrzucając referenda w poszczególnych krajach ..
To co próbują uczynić z obowiązującym wynikiem irlandzkiego referendum wystarczy za wszelkie dowody w jakim celu i dokąd zmierza ów parlament UE.
Skoro to znakomity traktat to po co sąd najwyższy Niemiec nie wyraził zgody na ratyfikację nim nie powstaną stosowne ustawy dające pierwszeństwo prawa miejscowego ( niemieckiego ) nad unijnym w sferach najważniejszych dla istnienia państwa niemieckiego ..

Jeśli teraz ten najwyższy "członek" rządu RP nie zrewiduje swojej postawy wobec takich argumentów to w sposób jak najbardziej oficjalny Naród w referendum winien zdecydować czy i aby nie rozpocząć proces Impeachmentu względem właśnie tego człowieka !
...............................................................
(z angielskiego – oskarżenie), w krajach anglosaskich procedura umożliwiająca postawienie w stan oskarżenia osób zajmujących najwyższe stanowiska w państwie (np. prezydenta, premiera, ministrów) za czyny sprzeczne z prawem. Najczęściej procedura wszczynana jest wobec osób, które dopuściły się zdrady stanu, pogwałcenia konstytucji lub popełniły przestępstwo.
................................................................

pozdrawiam

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

07 Grudnia 1925 roku
Liga Narodów przyznała Polsce prawo do utrzymania straży wojskowej na Westerplatte.


07 Grudnia 1279 roku
Zmarł Bolesław V Wstydliwy, książę krakowski i sandomierski (ur. 1226)


Zobacz więcej