Piątek 13 Grudnia 2019r. - 347 dz. roku,  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.10.08 - 12:11     Czytano: [2808]

Dział: Godne uwagi

Samorządność

– niezbędny warunek wolności i niezależnościWolność i niezależność
to minimum potrzebne człowiekowi do szczęścia w życiu osobistym oraz publicznym. Zamieniając w 1989 roku system „dyktatury proletariatu” na system „demokracji pluralistycznej” zrobiliśmy znaczący krok w kierunku osiągnięcia tego minimum. Niestety, jesteśmy w połowie drogi. W dalszym ciągu nie jesteśmy samorządni. Rządzą nami tzw. „elity polityczne” a te zgodnie z zasadą „bliższa koszula ciału” kierują się swoim interesem a nie naszym. Nie zapewnia nam „samorządności” prawo do udziału w sondażach popularności polityków organizowanych raz na cztery/pięć lat.

Ludzie, którzy decydują o naszych wspólnych sprawach zaspokajają przede wszystkim osobiste ambicje: władzy, wpływów, dostępu do mediów. Wyraziście potwierdza to ostatni konflikt pomiędzy naszym Prezydentem i Premierem. By minimalne warunki szczęścia miało zagwarantowane całe społeczeństwo musi mieć ono suwerenne prawo ustalania kompetencji, przywilejów, sposobów wyłaniania osób na stanowiska publiczne oraz prawo do zakwestionowania (weta) każdej ich decyzji. System polityczny który spełnia te wymagania to DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA.

Kto jest przeciwny DB?

Podstawowym przeciwnikiem DB są tzw. elity polityczne. System ten bowiem degraduje ich z roli „panów i władców” oraz „gwiazd medialnych” do roli najemnych usługodawców pełniących służebną rolę w zarządzaniu sprawami publicznymi.

Poważnym przeciwnikiem DB są także tzw. elity intelektualne. Ludzie ponadprzeciętni oraz ci, którzy się za takich uważają, sądzą, że do rozwiązywania skomplikowanych spraw publicznych „prosty, chłopski (damski także)” rozum to za mało. Boją się także, że „ciemny lud” jest mało odporny na demagogię i zbyt łatwo można nim manipulować.

Obawy przed rozstrzyganiem spraw publicznych drogą referendum mają również wszelkie mniejszości. Obawiają się bowiem, że większości nie będą tolerancyjnymi altruistami i DB zostanie wykorzystane do „ostatecznego” rozwiązania kwestii wszelakich mniejszości.

Czy wobec tego DB to tylko utopijna, nierealna mrzonka bez szans na zastosowanie w średniej wielkości kraju położonym we Wschodniej Europie? Czy rzeczywiście my „prosty lud” XXI wieku to niedojrzała „ciemna masa”, która nie potrafi rozstrzygać skomplikowanych problemów społecznych? Czy nie jesteśmy przygotowani do samodzielności, nie odporni na manipulacje demagogów i nie potrafimy podejmować rozsądnych decyzji? Czy zapis Art. 4 naszej Konstytucji gwarantujący nam prawo do decydowania o naszych sprawach bezpośrednio musi pozostać na zawsze martwym prawem?

Szwajcarzy dowodzą, że system DB to nie utopia. Od ponad 150 lat z wielkim powodzeniem go stosują. DB gwarantuje im pełną WOLNOŚC, NIEZALEŻNOŚĆ i SAMORZĄDNOŚĆ.

Dlaczego sytuacja polityczna w Szwajcarii jest wyjątkowo spokojna i stabilna? Czy tam nie ma żadnych elit politycznych, intelektualnych oraz żadnych mniejszości? Jeśli są - dlaczego nie przeszkadza im władza „prostego ludu”? Może tam dzierżąc władzę od ponad 150 lat doprowadził już do ostatecznego rozwiązania problemu „wrogów ludu” - przeciwników DB? Dlaczego zatem nie ma u nich powszechnej biedy, pustych półek w sklepach a wręcz przeciwnie?

Sukces DB w Szwajcarii wynika z faktu, że przez lata byli narodem nieatrakcyjnym dla wielkich i możnych sąsiadów. Byli pozostawieni sami sobie bez „opieki” jakiejkolwiek zwierzchniej władzy. Zmuszeni byli nauczyć się samorządności. Ich rozdrobienie (np. używają 4 różnych języków) nauczyło ich, że tolerancja i poszanowanie wszelkich mniejszości to niezbędny warunek pokojowego współistnienia. Wpisali to na trwale do swojej Konstytucji. W art.8 zadekretowali:
1. Wszyscy są równi wobec prawa.
2. Nikt nie może być dyskryminowany, zwłaszcza ze względu na pochodzenie, rasę, płeć, wiek, język, pozycję społeczną, sposób życia, religijne, światopoglądowe bądź polityczne przekonania albo z powodu ograniczenia jego fizycznej, umysłowej czy psychicznej sprawności.


Jakie warunki muszą być spełnione, by zmienić obecnie obowiązującą w naszej ojczyźnie demokrację „plemienną” na bezpośrednią? Kiedy MY NARÓD zastosujemy DB i wybijemy się na samodzielność? Aby to było realne i sensowne muszą być spełnione dwa warunki:

1. „Prosty lud” musi nauczyć się DB. Musi praktycznie przećwiczyć rozstrzyganie spraw publicznych drogą referendów. Przekonać się na własnej skórze, że trzeba interesować się sprawami publicznymi, że od jego TAK bądź NIE rzeczywiście zależy jak będzie w naszej „rodzinie”. że nie można ulegać demagogom, że nie można podejmować decyzji dobrych wyłącznie na „dziś” lecz także dobrych na „jutro” i „pojutrze”, że nie można patrzeć wyłącznie na „czubek swojego nosa”.

Nie przygotowanemu „prostemu ludowi” nie można odgórnie narzucić systemu DB w skali kraju. Niezbędne jest „przeszkolenie” go na najniższym poziomie administracji – w gminach. Jeśli chcemy być samodzielnymi w skali naszej Najjaśniejszej to musimy jak najszybciej zmienić przepisy dotyczące referendów gminnych tak, by były one miejscem, szkołą, samodzielności. Przede wszystkim należy wykreślić zapis, który ich ważność uzależnia od frekwencji.

2.Musi do DB być przekonane „symboliczne” 10 milionów naszych rodaków. Są dwie możliwości osiągnięcia takiego rezultatu. Albo uda nam się przeforsować powszechne nauczanie DB w gminach i w efekcie większość z nas osobiście przekona się do jej zalet. Politycy w takiej atmosferze nie będą mieli innego wyjścia i będą musieli przegłosować DB. Albo upadniemy na dno finansowe i „prostemu ludowi zacznie brakować chleba” i powie DOŚĆ.. Nie jest to niestety zbyt odległa perspektywa biorąc pod uwagę, że nasi polityczni „opiekunowie” już nas zadłużyli, w naszym imieniu, na ponad 500 miliardów i nie planują zmniejszenia jego tempa. Obecnie obserwowany globalny krach finansowy to tylko ostrzeżenie. Niestety istnieje niebezpieczeństwo, że w takich okolicznościach zamiast DB i dobrowolnego „zaciskanie pasa” „prosty lud” wybierze niehumanitarne rozwiązania znane z historii Francji, Rosji lub Niemiec(?)

...........................................................

Szanowny Czytelniku – od dwu lat usiłuję zainteresować braci rodaków systemem DB. Przekonać ich, że nie ma dla tego systemy alternatywy. Im szybciej go zastosujemy tym lepiej dla nas i naszych potomnych. Niestety z marnym rezultatem. Jedynym pozytywnym sygnałem, że dla DB nie ma konkurencji jest okoliczność, że nikt nie zanegował tego rozwiązania. Nikt spośród sporej liczby odbiorców nie poddał go konstruktywnej krytyce. Dominowały postawy niemożności. Ludzie nie wierzą, że cokolwiek mogą zmienić. Jak dotychczas znalazło się kilkoro odważnych i pisemnie zadeklarowało się do propagowania idei DB. Tworzymy stowarzyszenie DEMOKRACJA BEZPOŚREDNIA. Jeśli przekonuje Cię ta idea i zgadzasz się z nami, jeśli sprawy naszej Najjaśniejszej nie są Ci obojętne - przyłącz się do nas, przyślij pisemną deklarację przystąpienia/poparcia na adres PelnaDemokracja@onet.eu

Zdzisław Gromada
przedstawiciel Stowarzyszenia DB

Wersja do druku

ja - 04.11.08 17:55
Panie Gromada -Nasi pradziadowie ustanawiajac Konstytucje 3 maja wiedzieli ze nadrzedna rzecza jest Rzeczypospolita Polska i pod Polska Narodowa Idee uchwalili mozna powiedziec demokracje jakby bezposrednia w Konstytucji 3 Maja- mozliwosc demokratycznych wyborów i mozliwosc demokratycznych decyzji.
Pan Panie Gromada - rzuca bezideowe haslo, ktore w swej bezideowosci jest bardzo grozne choc na szczescie w jednym Pan ma racje - Narod Nie jest Glupi choc nazywa go Pan po PRL owsku "prostym ludem". Narod nie da sie nabrac na Pana brednie lub podstep.
Jak Pan widzi ponad 200 lat temu juz wiedziano ze po Bogu jest Ojczyzna. Dla Pana pierwsza jest idea glosowania bezposredniego dla glosowania.
Ja myslalem ze Pan proponuje glosowanie bezposrednie dla Polski i Polakow - mielem zludne nadzieje, dlatego jestem przeciw.

Nie wiem kim Pan jest ale wiem co Pan pisze. A zdanie na temat Pana pisania ufam, ze wyrazilem dosadnie.Nie jest to krytykanctwo z mojej strony jak Pan mi zarzuca, ale konkretna krytyka choc czasem wrecz wulgarna. Wulgaryzuje, bo wytazam w ten niesympatyczny sposob dramat w jakim my Polacy jestesmy.

ja - 04.11.08 15:21
Mam podac propozycje rozwiazania naszych Polskich narodowych problemow.
Otoz Pan jest w bledzie lub celowo gra. Polskich Narodowych problemow nie ma. Polak z Polakiem nie ma problemu sie dogadac w sprawach Polski i Narodu Polskiego. Problem jest, ze tacy jak Pan wmawiaja Nam ze mamy Polskie Narodowe Problemy a w rzeczywistosci sa to problemy nie polskie serwowane dla Polakow. To obcy i polskojezyczni nas okradaja, robia z nas glupa. To obcy sie zmawiaja z Koncernami, sprzedaja ustawy, przekupuja sady, zmieniaja historie dla uczniow szkol podstawowych , srednich i sudentow uniwersytetow. To obcy kpia z naszej ojczyzny wykozystujac ja materialnie i moralnie. To obcy serwuja nam liberalne prawo wbrew naszej woli i kulturze. To obcy i obcy problem na Naszej Polskiej ziemi i w Naszej Polskiej spolecznosci. To nie jest Problem Narodowy lecz wrog , ktory prowadzi z Polska Wojne. Z tym wrogiem Pan proponuje zgode na wroga warunkach czyli bezwarunkowe poddanie sie co oznacza unicestwienie. Z tym Problemem - wrogiem Pan chce zgody. Na to zgody nie ma. Pan serwuje propagande Gebelsa.

Jaka jest moja recepta na wroga? na problem krory niszczy Polske? Jak w malzenstwie, jak w rodzinie - TRWAC. Klamstwo ma krotkie nogi. Pod zlodziejem czapka gore. Narod Polski nie ma Narodowych Problemow - byl, jest i bedzie bo trwal. Przezylismy rozbiory, carske, pruskie austryjacke depolonizacje. Przezylismy wojny i komune bo trwamy w jednosci i w wierze. Polacy sie nie roznia w kwestii Polskiej chyba ze pseudo polacy lub poststalinowcy w sesie wychowania jak Pan. Z daleka to widac ze jest Pan biednym czlowiekiem, ktory przezyl stalinizm.
ja

ja - 04.11.08 14:56
Panie Zdzislawie Gromada.
Proponuje Pan bezideowa Demokracje Bezposrednia jako recepte na zgode narodowa. Raz juz byl okragly stol. Byla wyciagnieta reka.

Polacy wybaczyli i dali nowy kredyt zaufania. I co sie stalo? W Polsce jest gorzej niz za komuny - takie jest przekonanie i to prawda! Powiem Wszystkim dlaczego. PRL - oznaczal Polska Rzeczypospolita Ludowa. Byla wiec to namiastka Polski i w nazwie i w idei. Na jej bazie Narod Polski Mogl okrzepnac po Holokauscie Polakow jakim byla II wojna swiatowa. Doszlo do komicznej sytuacji jak Pan pamieta - Rzad Komunistyczny wyglaszl mowy i wymyslal hisorie nowa dla Polski a Polacy smieli sie i rosli w sile. Dlaczego ? bo za komuny byla idea Polski, jej namiastka w ktorej Polacy sie odnalezli i na jej bazie odbudowali to co zniszczyli najezdzcy i stalinizm. W dzisiejszej Polsce Postkomunisci i okraglostolowcy zaserwowali nam zamiast Polskiej idei - idee pieniadza, rzady pieniadza - rzady Globalistow bezideowych bezpanstwowcow, beznarodowcow kupujacych wszystko i dajacych na sprzedaz wszystko: Honor , Slowo, Rodzine, Ojczyzne etc, etc dla ktorych swietosci niema, nie ma autorytetu... NA TA IDEE ZGODY NIE MA! Miara ustepstw sie przebrala.
Czy Pan jest patriota? W jakims sesie moge widziec chory patryiotyzm u zdrajcy Jaruzelskiego, ktory powiedzmy z przekasem -bronil idei Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej a wiec Polski jakiejs. Pan proponuje jak sam Pan napisal "idee bez granic", kosmopolityczna, globalistyczna - Pan Nie jest Patiota. Pan jet Kosmopolita, Globalista. Na dodatek klamca i hipokryta. Klamca - bo sa przeciwni Pana idei w Stowarzyszeniu DB a hipokryta jak nizej.

Zdzisław Gromada - 02.11.08 21:58
Szanowny "ja"

Czy się nam to podoba czy nie to my wszyscy obywatele RP różnimy sę w wielu sprawach między sobą. Pochodzeniem, stosunkiem do religii, swoimi orientacjami politycznymi, swoją przeszłością, zamożnością, wykształceniem etc. Możemy się w imię naszych realnych bądź urojonych przekonań i interesów zwalczać tak jak to było prawie zawsze w naszej historii, jak to również Pan proponuje. Niestety TYLKO ZGODA BUDUJE. Wg mojego rozeznania tylko demokracja bezpośrednia jest jedyną szansą na wyłonienie zgodnych większości w najważniejszych kwestiach narodowych! Nie ma dla niej alternatywy!

Nie mam szans przekonać Pana, że błednie Pan rozumie moie intencję oraz ideę DB. Pańskie dotychczasowe wpisy to nie krytyka konstruktywna a wyłącznie KRYTYKANCTWO. W tej sytuacji nie będę odpowiadał na Pana "uwagi" ale... chętnie zapoznałbym się z Pana konkretną receptą/propozycją sposobu rozwiązywania naszych Polskich narodowych problemów.

PS
Z Pańskich wpisów wynika, że jest Pan wielkim patriotą a ja wręcz przeciwnie(?). Nie wiem tylko dlaczego, jak wynika z braku w Pańskich wpisach polskich liter, "urzęduje" Pan poza Polską (co w żadnym wypadku nie przeszkadza/zabrania Panu JEJ kochać) gdy tymczasem ja i moja cała liczna rodzina jest "chora" na Polskę. Była, jest i nie ma zamiaru wyjeżdżać na stałe poza jej granice. Z wyjazdów turystycznych zawsze wracam(-y) do domu z "łezką w oku".

ja - 02.11.08 17:17
Sumujac wysilki DB Pana Gromady - Zawady - Ten Pan dazy do unicestwienia Panstwa Polskiego. Latwo sobie wyobrazic ze po wdrozeniu bezideowej Idei Gromady-Zawady, z Polskich wojewodztw powstana ala republiki - czy Landy czy z rosyjska oblasti , w ktorych oficjalnym jezykiem bedzie niemiecki, rosyjski, ukrainski czeski i moze polski. Po tym etapie Panstwo Polskie jak latwo przewidziec rozplynie sie wsrod Panstw Narodowych Niemiec, Ukrainy, Bialorusi, zapewne Czech i Rzeczpospolita Polska zniknie z map Swiata.
Czemu w Niemieckiej Konstytucji Zapisy o narodzie niemieckim i jego ziemi po Niemen sa do dnia dzisiejszego aktualne i nikt tam nie proponuje Demokracji Bezposredniej bez Idei wielkich Niemiec? Czemu w Izraelu jak czytamy w encyklopedii internetowej Panstwo Izrael jest nierozerwalnie, powtarzam nierozerwalnie zwiazane z religia judaistyczna?
Czemu w Polsce proponuje sie i zmienia i likwiduje to co stanowi o Polsce - jej religie i kulture a proponuje sie idee bez idei?
Jak pisze konstytucja, Panstwo musi byc bronione przez nia prawnie. Polskie Panstwo - instytucja - z urzedu musi dawac pierwszenstwo kulturze Polskiej i Polakom w calym tego slowa znaczeniu. Polakom a wiec ludziom oddanym idei Polskosci.
Dzis polskomowiacy politycy i dzialacze "stowarzyszeniowi" antypolscy nieoficjalnie, propolscy oficjalnie - proponuja zmienic nam konstytucje, zmieniaja ja, lamia ja, niszcza Polske wbrew prawu, prawem silniejszego, prawem bogatrzego, prawem szatanskim.
Ja wierze ze to sie wam nie uda. Nie, ja wiem ze to sie wam nie uda.

ja - 28.10.08 23:45
p.s.

... uzycie nazwiska Zawada jest spowodowane celem mojego bezpieczenstwa, ufam ze czytelnik rozumie wlasciwie.

ja - 28.10.08 23:36
Lubomir
Na Mazurach i tzw - Ziemiach odzyskanych mieszkaja Polacy czasem bardzo przez przeszlosc pokaleczeni fizycznie i duchowo. Tym Polakom nalezy sie pomoc i przyjazna dlon bo w wiekszosci na tych ziemiach zamieszkuja pokolenia Kresowiakow, Rusinow i Litwinow , ktorych niegdys przodkowie budowali Wspolczesny Narod Polski.
Co do konfidentow im nalezy sie kara ale i wybaczenie, nigdy zaomnienie krzywd jako przestroga na przyszlosc.

ja - 28.10.08 23:30
Lubomir - wzywasz pieknie "oby oby", gdzies tam slowa przechodza twoje o narodzie o kraju ale pojecia zielonego nie masz o tym co piszesz. Masz dobre intencje ale nieprzemyslane wypowiedzi. Powtarzam DB Pana Zawady jest utopia! Ten Pan nie odwoluje sie do zadnego narodu czy kraju chyba ze klamiac w odezwach umieszczonych w KWORUM by pozyskac tzw - czlonkow. DB bylo by dobre gyby odwolywalo sie do filozofii zycia okreslonej - ja mam na mysli chrzescijanskiej-chociaz cywilizacji lacinskiej, bylo by dobre by mowilo o narodzie - ja mam na mysli Polskim narodzie. Pan Zawada nie ujmuje tego w swoim programie a posiadam jego meile, ktore calkowicie neguja istnienie panstwa Polskiego oto jeden z nich- Poprosilem by Pan Zawada Uzyl chociaz nazwy Polska Demokracja Bezposrednia by utozsamic sie z Nasza Polska - odpowiedz Pana Zawady:
Moje zdanie:
Nie ma co przełużać nazwy.
A to, że nazwą ma być "Demokracje Bezpośrednia" Z racji uzytego języka polskiego, samo domyslnie wskazuje, ze chodzi o polską demokrację.

Z drugiej jednak strony.

Czy celem stowarzyszenia jest wprowadzanie demokracji bezpośredniej w polsce, czy szerzenie idei demokracji bezpośredniej?

Ja rozumiem to jako ideę, a tej granice państwa nie obowiązują.

Z. Zawada

----- Original Message -----
to: ecobiol
from: fooky
Sent: Friday, October 10, 2008 8:40 AM
Subject: Re: Re: Pełno prawne stowarzyszenie DB
...A ja muslalem ze Panu Zawadzie chodzi o DB w Polsce i dla Polski - ja

ja - 28.10.08 22:53
2. Jest takie przyslowie - nie zagladaj do cudzej kieszeni. W jakims sesie Pan Zawada zaglada do cudzej Szwajcarskiej kieszeni. Stawianie pytania dlaczego oni sa bogatsi jest nie z cywilizacji lacinskiej wziete. Lepiej sie spytac dlaczego Polacy sa biedni w kraju ktory ma wielkie bogactwa naturalne? Dlaczego biedak z zachodu ma wiekrze prawa w Polsce niz Obywatele Polscy? Czemu nie rzadzimy sie sami a rzadza nami koncerny i grupy finansowe? Zadajcie pytanie kto nas oszukuje i jak sie go pozbyc? Pan Zawada wie dobrze ze przez bezideowe DB, ktore proponuje nigdzie sie nie dojdzie, bedzie tak samo czyli wygra ten kto ma pieniadze a przeciez nie o to chyba wam chodzi? Mowicie, piszecie w KWORUM o Polsce - o wielkiej idei - ktora Polska przedstawia! Jakie mam propozycje? Ano takie , ktore podobno sami w e KWORUM piszecie! Jezeli za Polske uznajecie ludzi o filozofii zycia chrzescijanskiej, mowiacych po Polsku i utorzsamiajacych sie z historia i tradycja Rzeczypospolitej Polskiej to taka Polske promujcie, budujcie takie Stowarzyszenia, Partie, Trzymajcie z Takimi ludzmi. Schemat jest prosty. Spisac co stanowi Polske i Polaka a kto sie wylamuje niech idzie gdzie indziej. Jaki jest schemat Polaka i Polski? Przykladow na tej stronie jest tysiace. Jak widac co innego piszecie na stronie a co innego robicie.Ciekawe czyja to zasada co innego myslec co innego mowic a co innego robic? Jestescie albo glupi albo cynicznie wyrafinowani.

ja - 28.10.08 20:50
1. Panie Zawada - nie odniosl sie Pan do zarzutow moich brzytko je ignorujac a wysuna Pan pytania jak mantre powtarzana w Pana artykulach. Odnoszac sie do tej mantry - szwajcaria nigdy nie byla jednolitym narodem jak Polacy dzis i w przeszlosci. Nigdy nie tworzyla jednolitego Panstwa a jedynie federacyjne republiki. W tym kraju mowi sie oficjalnie 4 jezykami panstw osciennych a najmniej dialektem tamtejszych "gorali". Szwajcaria - ta federacja malutkich republik jest 10 razy mniejsza niz Polska i ma o 3/4 mniej ludnosci. Historycznie oraz geopolitycznie i kulturowo jest totalnie inna. Porownujac i dajac ja na przyklad trzeba byc nieukiem lub wielkom cwaniakiem wyrafinowanym.

Lubomir - 28.10.08 14:15
Do 'Ja'. Kto nie uznaje twoich poglądów, poglądów ograniczonego umysłowo fornala, zasługuje od razu na arsenał twoich epitetów. Tak mi się kojarzy, że chyba na innym forum podobnie się zachowujesz i nie wzbudzasz tym bynajmniej uznania innych. Oby wreszcie nasi politycy zaczęli wzorować się na osiągnięciach Konfederacji Szwajcarskiej. Oby polscy urzędnicy państwowi nie cierpieli na wstręt do państwa i manię wielkości, ale stawali się urzędnikami w służbie państwa i narodu, jak ma to miejsce w Szwajcarii. Oby czuli się obywatelami RP podlegającymi takim samym narzędziom demokracji bezpośredniej, jak wszyscy pozostali obywatele. Oczywiście jakość polskości wielu obywateli RP pozostawia wiele do życzenia. Potomek folksdojczów, NKWD-isty czy upowców, przesiedlonych na Mazury lub Pomorze, może 'kochać Polskę inaczej'. Ty chyba jesteś dowodem na to. Zawsze szukasz okazji by dowalić Polsce i Polakom.

Zdzisław Gromada - 28.10.08 9:03
Szanowny "ja" - mógłbyś mi wyjaśnić:

1. Dlaczego Szwajcarzy pomimo 150 lat DB i usilnych zaproszeń nie chcą do UE? Znajdują się wszak w samym jej centrum.
2. Dlaczego nie wysyłają ŻADNEGO swojego syna na żadne "misje międzynarodowe"?
3. Dlaczego 70% Szwajcarów jest CAŁY CZAS dumna z tego, że są Szwajcarami i stosują system DB?
4. Dlaczego Szwajcarzy są bogaci i i mają wyjątkowo czyste środowisko naturalne?

Drogi "ja" - może masz inny pomysł niż DB na to byśmy mieli nadzieję i żyło nam się tak jak Szwajcarom? Jeśli masz(?) to nie trzymaj go w tajemnicy - podziel się z nami.

ja - 27.10.08 22:55
Pan Panie Zawada - jestes Hipokryta. Necisz Pan ludzi slowami patriotycznymi jak Najjasnijsza Rzeczpospolita..., kraj a w programie DB nie ma nic z Narodowych Najasnijszej Rzeczypospolitej odnosnikow czy nawet o jaki kraj Panu chodzi. Uzywasz Pan slow "prosty lud" iscie z PRL.Jestes Pan oszust, obludnik i klamca - przeciwnikow Pana DB jest wielu z konkretnymi zarzutami nawet wsrod zdeklarowanych czlonkow DB! Oszuscie!

ja - 27.10.08 21:44
Witam raz jeszcze..
Co do Kworum - uwazam , ze publikujac material Pana Zawady i utrzymujac na forum tak dlugo ten temat - Kworum daje mu poparcie. Jako Strona Bardzo Patriotyczna i Pronarodowa - jak powierzchownie oceniajac by sie wydawalo- Kworum nie powinno dopuscic do publikacji idei Pana Zawady. Kworum odmawia publikacji kontrowersyjnych artykulow jak widac utrzymuje te kontrowersyjne , ktore sa po linii Tworcow Kworum. Jezeli wiec Publikacja Pana Zawady, jak kazdy wydaje mi sie - rozsadny - widzi jest anty Polska nie mowiac juz narodowa, to KWORUM jest kryptokomuna.

ja - 27.10.08 21:40
Witam, ja to kryptonim jak lubomir, marian - czy ty kolego podajesz jak sie nazywasz? Nie pytaj wiec udajac glupiego...Co do opluwania to naucz sie odrozniac opluwanie od zajecia stanowiska w sprawie. Dalej podtrzmuje ze DB to kryptokomuna i jak widac to nie tylko moja obawa. Ponizej komentator uja to slowami, "a co bedzie jesli w Polsce wiekszosc bedzie chinczykow? "Stowarzyszenie Demokracja Bezposrednia Nie jest Stowarzyszeniem Pro panstwowym czy pro narodowym. Wystarczy poczytac uwaznie lektore Pana Zdzislawa Zawady, ktory chce Demokracji Bezposredniej dla bezosobowej grupy a nie grupy ludzi utorzsamiajacej sie ze soba. Oznacza to ze jezeli wiekszosc bedzie chinska -maja byc chiny jezeli wiekszosc bedzie kosmopolityczna to ma wygrac wiekszosc ta, ktora ma sile przekonywania a we wspolczesnym swiecie to taka, ktora ma pieniadze a nie zasady, okreslona moralnosc czy filozofie zycia inna niz mamona. Jak widzisz wiec, Pan Zawada mowi o globalnej wladzy pieniadza, lub filozofii zycia, ktora maja komunisci czyli utopii dla mas a realnej wladzy dla wybranych co wyrazaja teraz globalisci budujac nowy swiat tak zwany. Jezeli tego nie rozumiesz tos cymbal.

Marian - 26.10.08 15:58
Dwa lata przekonywania do jakiejś inicjatywy, szczególnie w Polsce to dopiero początek. Trzeba być przygotowanym na kolejne dwa aby cokolwiek drgnęło, chyba, że jest się umocowanym politycznie do tzw. okrągłego stołu - wtedy, każda pierdoła urasta do ogólnonarodowej inicjatywy i wszystkie media trąbią od rana do nocy.
.....................A co to za forumowicz, ukrywający się pod pseudo "ja", walący takie kawałki, że aż się nie dobrze robi. Niech chociaż łaskawie wywali merytorykę, bo samo obrażanie kogokolwiek tylko dla zasady to płytkie i nieuczciwe. A sio!!!!!!!!!!!!!

Lubomir - 26.10.08 10:31
Re: 'Ja'. Czy poza opluwaniem innych, potrafisz robić coś innego?. Najwyraźniej wg ciebie, każdy próżniak, złodziej i zdrajca, to antykomunista. A człowiek uczciwy to komuch, albo kryptokomunista. Takich hałaśliwych 'antykomunistów' sporo było ostatnio, m.in. towarzysz Kuroń, towarzysz Geremek...

arkady - 25.10.08 8:07
Tak POLSKO! 10 milionow rodakow i10 milionow pomyslow,karzdy chce byc pierwszy.nie mam nic do D.B. A moze wymienmy NAROD n.p.na Chinczykow,co wtedy...?

ja - 24.10.08 22:46
... tak manipulujecie ludzmi.... jestescie komunistami a KWORUM to kryptokomuna. DB - przeczytajcie uwaznie - same kosmopolityczne odezwy...Cikawe kiedy i ten komentaz wyniecie komuchy

Lubomir - 24.10.08 21:19
Osoby publicznego zaufania?. Popis sobiepaństwa dał starosta kościerski. Materiały budowlane i pracę fachowców w jego prywatnych nieruchomościach sfinansowało {prawdopodobnie niczego nie świadome} - starostwo powiatowe w Kościerzynie. Mafiozo, gangster, oligarcha, czy najzwyklejszy cham i złodziej?. Najgorsze, że takich sobiepanów pojawiło się sporo w latach solidarnej anarchii i solidarnego chaosu. W Chinach takie 'śmieci' kwalifikowano jako bandę.

Wszystkich komentarzy: (20)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

13 Grudnia 1689 roku
Zmarł Zbigniew Morsztyn, polski poeta ariański, opisywał wojny - zwłaszcza ich ciemne strony (ur. ok. 1625)


13 Grudnia 1642 roku
Holenderski żeglarz Abel Janszoon Tasman odkrył Nową Zelandię.


Zobacz więcej