Piątek 29 Maja 2020r. - 150 dz. roku,  Imieniny: Maksymiliana, Teodozji

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.08.08 - 19:34     Czytano: [2551]

Internet coraz tańszyW ciągu roku ceny dostępu do Internetu spadły o jedną czwartą – wyliczyła „Rz”

Dzięki temu w kieszeniach Polaków pozostanie około 200 mln zł rocznie. Niższe ceny napędzają operatorom klientów. W ciągu roku ich liczba skoczyła o kilkaset tysięcy. Jak wynika z badań SMG/KRC, z sieci korzysta już 45 proc. Polaków powyżej 15. roku życia.

Z operatorami telekomunikacyjnymi coraz skuteczniej konkurują operatorzy telewizji kablowej i sieci komórkowe, którzy razem mają już ponad 2 mln klientów internetowych usług. W ubiegłym roku liczba abonentów tych usług wzrosła o 30 – 40 proc., a obecnie płaci za nie ok. 5 mln Polaków.Na razie obniżanie cen operatorom się opłaca.

– Nasze przychody rosną, ponieważ mamy coraz więcej klientów. Poza tym łączymy usługi telekomunikacyjne w pakiety, więc chociaż na każdej usłudze zarabiamy trochę mniej, to statystyczny abonent przynosi nam coraz wyższe przychody – mówi Simon Boyd, szef UPC Polska, drugiego co do wielkości dostawcy Internetu w Polsce.

Analitycy przestrzegają jednak, że nie ma już co liczyć na równie wysokie obniżki jak w ubiegłych latach. Ceny podstawowych usług internetowych zatrzymały się na poziomie 30 – 35 zł miesięcznie i trudno się spodziewać kolejnych spadków.

Rzeczpospolita

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

29 Maja 1861 roku
Zmarł Joachim Lelewel, polski historyk i działacz polityczny (ur. 1786)


29 Maja 1957 roku
Zmarł Emil Krukowicz-Przedrzymirski, generał dywizji, dowódca Armii "Modlin" (ur. 1886)


Zobacz więcej