Wtorek 21 Stycznia 2020r. - 21 dz. roku,  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 07.08.08 - 19:34     Czytano: [2529]

Internet coraz tańszyW ciągu roku ceny dostępu do Internetu spadły o jedną czwartą – wyliczyła „Rz”

Dzięki temu w kieszeniach Polaków pozostanie około 200 mln zł rocznie. Niższe ceny napędzają operatorom klientów. W ciągu roku ich liczba skoczyła o kilkaset tysięcy. Jak wynika z badań SMG/KRC, z sieci korzysta już 45 proc. Polaków powyżej 15. roku życia.

Z operatorami telekomunikacyjnymi coraz skuteczniej konkurują operatorzy telewizji kablowej i sieci komórkowe, którzy razem mają już ponad 2 mln klientów internetowych usług. W ubiegłym roku liczba abonentów tych usług wzrosła o 30 – 40 proc., a obecnie płaci za nie ok. 5 mln Polaków.Na razie obniżanie cen operatorom się opłaca.

– Nasze przychody rosną, ponieważ mamy coraz więcej klientów. Poza tym łączymy usługi telekomunikacyjne w pakiety, więc chociaż na każdej usłudze zarabiamy trochę mniej, to statystyczny abonent przynosi nam coraz wyższe przychody – mówi Simon Boyd, szef UPC Polska, drugiego co do wielkości dostawcy Internetu w Polsce.

Analitycy przestrzegają jednak, że nie ma już co liczyć na równie wysokie obniżki jak w ubiegłych latach. Ceny podstawowych usług internetowych zatrzymały się na poziomie 30 – 35 zł miesięcznie i trudno się spodziewać kolejnych spadków.

Rzeczpospolita

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

21 Stycznia 2012 roku
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka, znakomita polska piosenkarka. (Gondolierzy znad Wisły, Motylem jestem, Kocha się raz, Wymyśliłam Cię)


21 Stycznia 1832 roku
Urodził się Augustyn Szamarzewski, polski ksiądz, wielkopolski działacz społeczny (zm. 1891)


Zobacz więcej