Sobota 24 Sierpnia 2019r. - 236 dz. roku,  Imieniny: Bartosza, Jerzego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 26.07.08 - 9:42     Czytano: [2544]

Dział: Nasze zdrowie

Zabójcza komórka?

Jeden z czołowych amerykańskich instytutów onkologicznych ostrzegł swoich pracowników przed nadużywaniem telefonów komórkowych. Ostrzeżenie oparto na wstępnych danych, dotyczących związku pomiędzy polem elektromagnetycznym a rakiem mózgu.

W liście skierowanym do 3 tysięcy pracowników i naukowców Instytutu Badań nad Rakiem Uniwersytetu w Pittsburgu, dyrektor tego ośrodka, Dr Ronald Herberman napisał, że dzieci powinny korzystać z telefonów komórkowych tylko w wyjątkowych sytuacjach. Dorosłym zalecił używanie zestawów głośnomówiących lub bezprzewodowych słuchawek. Herberman ostrzegł nawet przed korzystaniem z telefonów komórkowych w autobusach, gdzie na działanie pola elektromagnetycznego mogą być narażone inne osoby.

Żaden inny prestiżowy ośrodek badawczy nie stwierdził dotychczas związku pomiędzy korzystaniem z telefonów komórkowych a chorobami mózgu. Naukowcy z Pittsburga też nie są pewni, że taki związek istnieje. Dyrektor Instytutu wskazuje jednak na rosnącą liczbę danych sugerujących, że długotrwałe używanie telefonów komórkowych może mieć niekorzystne efekty zdrowotne z rakiem włącznie. Doktor Devra Lee Davis przyznaje, że na razie nie ma przekonujących dowodów na to, że telefony komórkowe są szkodliwe dla zdrowia. „Nie wiemy jednak również czy są one bezpieczne” - zaznacza Davis.

Polskie Radio

Wersja do druku

Lubomir - 29.07.08 9:44
Nie wiadomo czy irracjonalna agresywność i wandalizm pojawiający się wśród młodych ludzi, nie jest związany z nadmiarem smogu elektromagnetycznego {sąsiedztwo linii wysokiego napięcia, telefonia komórkowa, bliskość serwerów}. Szkodliwość wszechobecnych spalin samochodowych jest równie oczywista, jak coraz łatwiejszy dostęp młodych ludzi do alkoholu, nikotyny i narkotyków. Kultura, sztuka, sport, czy turystyka, przestały być alternatywą dla polskich Harlemów czy Bronxów. W hurra-liberaliżmie wielkomiejskie osiedla stały się wylęgarniami lumpiarstwa, prostytucji i złodziejstwa. Honorowy patronat nad tą formą anarchii roztaczają samowybieralni, lokalni notable.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

24 Sierpnia 1953 roku
Rząd PRL zrzekł się odszkodowań wojennych od NRD.


24 Sierpnia 1949 roku
Wszedł w życie Pakt Północnoatlantycki (NATO).


Zobacz więcej