Poniedziałek 9 Grudnia 2019r. - 343 dz. roku,  Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.10.06 - 13:26     Czytano: [1712]

Targi książki

412 wydawców prezentuje swoją ofertę na rozpoczętych w czwartek 10. Targach Książki w Krakowie. Magnesem dla publiczności ma być ponad 500 spotkań z autorami i osobami znanymi z mediów.

Jubileuszową edycję targów uświetni 10 gości z zagranicy m.in. Wiktor Suworow, Maxime Chattam, Stanley Cloud, Hal Duncan i Lynne Olson. Obok gości zagranicznych czytelnicy będą mogli spotkać się m.in. ze Stefanem Chwinem, Katarzyną Grocholą, Markiem S. Krajewskim, Małgorzatą Musierowicz, Izabelą Sową i Olgą Tokarczuk.

Impreza potrwa do niedzieli. Jest rekordowa pod względem liczby wystawców. – Tak wielu wydawców w Krakowie jeszcze nie mieliśmy – mówiła komisarz targów Joanna Sułek.

– Mamy też dużo zwiedzających. Jako że pierwszy dzień targów jest dniem branżowym są to głównie bibliotekarze i księgarze. Ale cieszy nas obecność młodzieży, bo uważamy, że jeśli pokaże się młodym ludziom, że książka jest fajna, to w przyszłości będą odwiedzać targi, a przede wszystkim księgarnie – dodała Sułek.

Waldemar Michalski z Domu Wydawniczego Bellona podkreśla, że w Krakowie jest wielu miłośników książki historycznej. – To pierwszy powód, dla którego tu jesteśmy – mówił. – Akcje promocyjne i duże zaangażowanie wielu instytucji w organizację targów sprawia, że cały Kraków żyje targami – zaznaczył.

– Nastawiamy się na kontakt z czytelnikiem. Musimy też reprezentować wydawców, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem. Jest kilku wydawców, którzy nie są najwięksi, ale chcą na tych targach zaistnieć. My robimy to za nich – mówił Jacek Olesiejuk z firmy księgarskiej. Dodał, że także dla autorów targi to niepowtarzalna i ceniona przez niech okazja do spotkania z czytelnikami.

Tradycyjnie na krakowskich targach jest Salon Wydawców Katolickich. Gośćmi są też wydawnictwa uczelni z całego kraju.

Targi odbywają się w hali przy ul. Centralnej, a towarzyszące im imprezy w różnych miejscach Krakowa. Najmłodszych będzie woził po mieście tramwaj z bajkowymi postaciami.

Każdy może przynieść na targi książki, które już przeczytał i chce podarować krakowskim bibliotekom. Ofiarodawcy otrzymają w zamian zniżki na zakup nowych pozycji.

PAP

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

09 Grudnia 1636 roku
Zmarł Fabian Birkowski, polski pisarz i kaznodzieja, dominikanin. Mówca pełen życia, silnie poruszający słuchaczy (ur. 1566)


09 Grudnia 1946 roku
Początek procesu kpt. S. Sojczyńskiego ps. "Warszyc" i jego podkomendnych z Konspiracyjnego Wojska Polskiego


Zobacz więcej