Sobota 24 Sierpnia 2019r. - 236 dz. roku,  Imieniny: Bartosza, Jerzego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.10.06 - 13:26     Czytano: [1694]

Targi książki

412 wydawców prezentuje swoją ofertę na rozpoczętych w czwartek 10. Targach Książki w Krakowie. Magnesem dla publiczności ma być ponad 500 spotkań z autorami i osobami znanymi z mediów.

Jubileuszową edycję targów uświetni 10 gości z zagranicy m.in. Wiktor Suworow, Maxime Chattam, Stanley Cloud, Hal Duncan i Lynne Olson. Obok gości zagranicznych czytelnicy będą mogli spotkać się m.in. ze Stefanem Chwinem, Katarzyną Grocholą, Markiem S. Krajewskim, Małgorzatą Musierowicz, Izabelą Sową i Olgą Tokarczuk.

Impreza potrwa do niedzieli. Jest rekordowa pod względem liczby wystawców. – Tak wielu wydawców w Krakowie jeszcze nie mieliśmy – mówiła komisarz targów Joanna Sułek.

– Mamy też dużo zwiedzających. Jako że pierwszy dzień targów jest dniem branżowym są to głównie bibliotekarze i księgarze. Ale cieszy nas obecność młodzieży, bo uważamy, że jeśli pokaże się młodym ludziom, że książka jest fajna, to w przyszłości będą odwiedzać targi, a przede wszystkim księgarnie – dodała Sułek.

Waldemar Michalski z Domu Wydawniczego Bellona podkreśla, że w Krakowie jest wielu miłośników książki historycznej. – To pierwszy powód, dla którego tu jesteśmy – mówił. – Akcje promocyjne i duże zaangażowanie wielu instytucji w organizację targów sprawia, że cały Kraków żyje targami – zaznaczył.

– Nastawiamy się na kontakt z czytelnikiem. Musimy też reprezentować wydawców, których jesteśmy wyłącznym dystrybutorem. Jest kilku wydawców, którzy nie są najwięksi, ale chcą na tych targach zaistnieć. My robimy to za nich – mówił Jacek Olesiejuk z firmy księgarskiej. Dodał, że także dla autorów targi to niepowtarzalna i ceniona przez niech okazja do spotkania z czytelnikami.

Tradycyjnie na krakowskich targach jest Salon Wydawców Katolickich. Gośćmi są też wydawnictwa uczelni z całego kraju.

Targi odbywają się w hali przy ul. Centralnej, a towarzyszące im imprezy w różnych miejscach Krakowa. Najmłodszych będzie woził po mieście tramwaj z bajkowymi postaciami.

Każdy może przynieść na targi książki, które już przeczytał i chce podarować krakowskim bibliotekom. Ofiarodawcy otrzymają w zamian zniżki na zakup nowych pozycji.

PAP

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

24 Sierpnia 1736 roku
Urodził się Stanisław Małachowski, marszałek Sejmu Czteroletniego (zm. 1809)


24 Sierpnia 1675 roku
Jan III Sobieski pokonał Tatarów w bitwie pod Lwowem.


Zobacz więcej