Wtorek 14 Lipca 2020r. - 196 dz. roku,  Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 11.07.08 - 10:14     Czytano: [2705]

Internet pod kontrolą UE

Możemy być świadkami największego zamachu na wolność współczesnej ludzkości. Kto chce go dokonać? Parlament Europejski, który zamierza zabrać się za sprawę dostępu do Internetu.

Jeden z jego pomysłów przewiduje odcinanie internautów wymieniających się przez sieć filmami i muzyką. Inny przepis może doprowadzić do zakazu używania darmowych programów jak Firefox czy Skype.

W Brukseli trwa głosowanie nad nowym prawem, które może ograniczyć wolność użytkowników Internetu - przypomina portal tvn24.pl. O co chodzi? O wprowadzenie ograniczeń, dzięki którym firmy fonograficzne, studia filmowe i producenci oprogramowania zarobią miliardy dolarów. Kto na tym straci? My.

Teoretycznie chodzi o zharmonizowanie rynków telekomunikacyjnych w Unii. Jednak przy tej okazji różne grupy starają się o wprowadzenie korzystnych dla siebie rozwiązań. Dwa z forsowanych rozwiązań są wyjątkowo dziwne, ale mają duże szanse na zaakceptowanie przez Parlament Europejski.

Pierwsza poprawka umożliwia odcinanie od sieci piratów - czyli tych, którzy wymieniają się muzyką, filmami i programami komputerowymi. Sęk w tym, że z jednego komputera korzysta często kilka osób. Dlaczego cała rodzina ma ponosić odpowiedzialność za wyczyny 15-letniego syna? - pytają przeciwnicy tego zapisu.

Inna kuriozalna poprawka daje rządom możliwość decydowania o tym, jakie programy mają być używane w sieci. Nie od dziś wiadomo, że rządy często porozumiewają się z korporacjami, a nie korzystają z "wolnego oprogramowania".

Tak więc "Skype czy nawet Firefox mogą stać się nielegalne w Europie, jeśli nie otrzymają certyfikatów władz" - mówi portalowi tvn24.pl Benjamin Henrion z Fundacji na rzecz Wolnej Infrastruktury Informacyjnej.

INTERIA.PL/Dziennik

A oto jeden z komentarzy, zamieszczony na Portalu Interii pod tym artykułem:
...WITAMY W ZSRR... chcieliśmy eurokołchozu - to mamy!!! Szczególnie ludzie młodzi, ogłupieni propagandą głosowali za przystąpieniem do tej najbardziej na świecie zbiurokratyzowanej, opartej na socjalistycznym myśleniu urzędników, organizacji. eurokołchoz to prosta droga do katastrofy. to tylko kwestia czasu.
ps. niedługo ingerencja urzędników w nasze prywatne życie doprowadzi do wszczepienia każdemu czipa pod skórę, w celu kontroli każdego aspektu naszego życia. oczywiście "dla naszego dobra".
~antyuniista ( 2008-07-10 08:44)


(ZS)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

14 Lipca 1911 roku
Urodził się Tadeusz Fijewski, aktor teatralny i filmowy (zm. 1978)


14 Lipca 1570 roku
Ustanowienie Wiecznego Kanonu Mszy Świętej tzw. trydenckiej przez papieża św. Piusa V w bulli Quo Primum Tempore


Zobacz więcej