Poniedziałek 9 Grudnia 2019r. - 343 dz. roku,  Imieniny: Anety, Leokadii, Wiesława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.10.06 - 19:23     Czytano: [1617]

Piwowski zagra w "Rysiu"

Reżyser kultowego „Rejsu” Marek Piwowski wcieli się w jedną z ról w komedii „Ryś”, którą reżyseruje Stanisław Tym – poinformowano w środę.

Oprócz Piwowskiego, na planie „Rysia” pojawić się mają m.in.: sam Stanisław Tym – jako Ryszard Ochódzki, Krzysztof Kowalewski – w roli Zygmunta Molibdena, Jerzy Turek - jako Wacław Jarząbek, Zofia Merle – jako Maria Wafel, a także Marek Kondrat, Danuta Stenka i Borys Szyc oraz brat reżysera – Antoni Tym.

W filmie w mniejszych rolach wystąpią też dziennikarz Grzegorz Miecugow oraz członkowie kabaretów Mumio i Ani Mru-Mru.

Główny bohater „Rysia”, Ryszard Ochódzki, będzie musiał odnaleźć się w realiach kraju po przemianach ustrojowych. Ochódzki zostaje biznesmenem. Po raz kolejny w kłopoty wpędzi go słabość do cudzych kobiet. Stary znajomy „Rysia” Zygmunt Molibden – obecnie nadinspektor policji w Suwałkach – nakryje go w łóżku ze swoją kolejną żoną.

Na ekrany polskich kin „Ryś” ma trafić na początku lutego przyszłego roku.

– Staram się, żeby w filmie nie było bezpośrednich nawiązań do obecnej sytuacji politycznej, ale od absurdów nie da się uciec – powiedział Tym dziennikarzom podczas wrześniowych zdjęć do „Rysia” na stadionie warszawskiej Skry (czyli w filmowym klubie sportowym „Tęcza”). – Jesteśmy niepodlegli, samorządni, nikt nam nic nie każe i różne głupoty, których jesteśmy świadkami, wykonujemy sami, z serca, z przekonania.

W „Rysiu” Ochódzki ma zostać pokazany w nowej, współczesnej rzeczywistości. Jak wyjaśnili twórcy filmu, ze względu na swoje „lawiranctwo, brak oporów moralnych, chamstwo i inne przydatne dziś cechy” Ochódzki radzi sobie doskonale także współcześnie.

69-letni Stanisław Tym jest także autorem scenariusza do komedii „Ryś”.

(PAP)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

09 Grudnia 1990 roku
W drugiej turze wyborów prezydenckich Lech Wałęsa wygrał ze Stanisławem Tymińskim.


09 Grudnia 1991 roku
Radio Maryja rozpoczęło nadawanie programu radiowego z nadajnika w Bydgoszczy, działając jako stacja lokalna.


Zobacz więcej