Piątek 14 Sierpnia 2020r. - 227 dz. roku,  Imieniny: Alfreda, Maksymiliana

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 15.10.06 - 19:23     Czytano: [1663]

Piwowski zagra w "Rysiu"

Reżyser kultowego „Rejsu” Marek Piwowski wcieli się w jedną z ról w komedii „Ryś”, którą reżyseruje Stanisław Tym – poinformowano w środę.

Oprócz Piwowskiego, na planie „Rysia” pojawić się mają m.in.: sam Stanisław Tym – jako Ryszard Ochódzki, Krzysztof Kowalewski – w roli Zygmunta Molibdena, Jerzy Turek - jako Wacław Jarząbek, Zofia Merle – jako Maria Wafel, a także Marek Kondrat, Danuta Stenka i Borys Szyc oraz brat reżysera – Antoni Tym.

W filmie w mniejszych rolach wystąpią też dziennikarz Grzegorz Miecugow oraz członkowie kabaretów Mumio i Ani Mru-Mru.

Główny bohater „Rysia”, Ryszard Ochódzki, będzie musiał odnaleźć się w realiach kraju po przemianach ustrojowych. Ochódzki zostaje biznesmenem. Po raz kolejny w kłopoty wpędzi go słabość do cudzych kobiet. Stary znajomy „Rysia” Zygmunt Molibden – obecnie nadinspektor policji w Suwałkach – nakryje go w łóżku ze swoją kolejną żoną.

Na ekrany polskich kin „Ryś” ma trafić na początku lutego przyszłego roku.

– Staram się, żeby w filmie nie było bezpośrednich nawiązań do obecnej sytuacji politycznej, ale od absurdów nie da się uciec – powiedział Tym dziennikarzom podczas wrześniowych zdjęć do „Rysia” na stadionie warszawskiej Skry (czyli w filmowym klubie sportowym „Tęcza”). – Jesteśmy niepodlegli, samorządni, nikt nam nic nie każe i różne głupoty, których jesteśmy świadkami, wykonujemy sami, z serca, z przekonania.

W „Rysiu” Ochódzki ma zostać pokazany w nowej, współczesnej rzeczywistości. Jak wyjaśnili twórcy filmu, ze względu na swoje „lawiranctwo, brak oporów moralnych, chamstwo i inne przydatne dziś cechy” Ochódzki radzi sobie doskonale także współcześnie.

69-letni Stanisław Tym jest także autorem scenariusza do komedii „Ryś”.

(PAP)

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

14 Sierpnia 1941 roku
Zmarł Maksymilian Maria Kolbe, polski franciszkanin, święty, zamordowany w obozie Auschwitz przez Niemców (ur. 1894)


14 Sierpnia 1944 roku
14 d. Powst. Warszaw.: Najcięższe walki toczą się na Starym Mieście. Powstańcy zdobyli niemiecki transporter opancerzony wraz z amunicją


Zobacz więcej