Wtorek 14 Lipca 2020r. - 196 dz. roku,  Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 24.02.08 - 17:05     Czytano: [2477]

Prześladowanie

W swojej książce, która natychmiast znalazła się na liście bestsellerów "New York Timesa", David Limbaugh, znany amerykański publicysta konserwatywny, ukazuje hipokryzję głoszących poprawność polityczną liberałów, którzy – podważając, w imię "wolności" Konstytucję – dopuszczają się dyskryminowania chrześcijaństwa, krzewią w społeczeństwach wrogość wobec niego i głoszonych przezeń wartości.

Czynią to naturalnie w imię "tolerancji" i "wielokulturowości". Dziś jedynym "akceptowalnym" uprzedzeniem stała się niechęć wobec chrześcijaństwa – religii będącej korzeniem i zwornikiem tradycji narodowych.

Limbaugh, posługując się przykładem konkretnych spraw sądowych, opisując i analizując autentyczne wydarzenia, przybliża i wyjaśnia – na przykładzie Ameryki – zjawisko prowadzonego na szeroką skalę ataku wymierzonego w swobody religijne chrześcijan. Książka jest jednocześnie apelem skierowanym do wszystkich szczerych zwolenników religijnej wolności, żeby walczyli w jej obronie, i tym samym odzyskali należne im miejsce w życiu publicznym.

RECENZJA ŁUKASZA ADAMSKIEGO

Po śmierci bolszewickiej rewolucji, kiedy wolny świat mógł odetchnąć ze spokojem i patrzyć z optymizmem w przyszłość – zło odrodziło z w jeszcze groźniejszej, bo zmutowanej formie. Wczorajsi komuniści, którzy z wielką chęcią wspierali zbrodnicze reżimy, nagle stali się obrońcami praw człowieka. Niestety, jak to ma w zwyczaju robić marksistowski człowiek, szybko przewartościowali pojęcie praw ludzi, nadając mu nową definicję. Prawem więc stało się mordowanie dzieci nienarodzonych, eksterminacja staruszków i niszczenie dziecięcych umysłów poprzez oddawanie ich do adopcji sodomitom i lesbijkom. Gdy komuniści przegrali wojnę z Kościołem i zrozumieli, że jego fizyczne prześladowanie tylko wzmacnia wiarę ludzi w Boga, wymyślili sobie nowy sposób walki z chrześcijaństwem. Jest nią laicyzacja. Patrick Buchanan napisał: Zachód umiera. Jego narody mają ujemny przyrost naturalny (…) Zachodnia cywilizacja nie stanęła w obliczu tak poważnego zagrożenia od czasów Czarnej Śmierci – dżumy (…) Obecnie w siedemnastu europejskich krajach więcej jest pogrzebów niż narodzin, więcej trumien niż kołysek.

David Limbaugh w książce „Prześladowanie” pisze o tym, jak współczesna lewica prowadzi krucjatę przeciwko wartościom, które zbudowały Amerykę. Antychrześcijańskie lobby w USA ma nad wyraz wielką reprezentację w środowiskach inteligenckich, filmowych czy politycznych. Można nawet powiedzieć, że cały przemysł rozrywkowy w USA jest opanowany przez neobolszewików. Limbaugh opisuje przykłady (jak i konkretne sprawy sądowe) rugowania ze szkół symboli chrześcijańskich i niszczenia w świadomości młodych Amerykanów tradycji i wiary. Autor pokazuje szczególnie drastyczne przypadki homoseksualnej agitacji (która jest orężem w rękach ateistów) w amerykańskich szkołach.

Każdemu, kto wygłasza opinie homoseksualizmowi nieprzychylne – choćby czynił to najdelikatniej i ze współczuciem – przykleja się łatkę nienawiści. Jonatan, uczeń przedostatniej klasy szkoły średniej w Vermont nie zgodził się z tezą głoszoną przez nauczyciela, że homoseksualizm jest uwarunkowany genetycznie. Oto odpowiedź pedagoga: Co z tobą, Jon, jesteś homofobem? A wiedziałeś, że wielu ludzi, którzy obawiają się gejów, tak naprawdę jest homoseksualistami? – pisze Limbaugh.

Innym przerażającym przykładem duchowego mordowania młodzieży jest sytuacja uczniów w jednym z liceów w Massachusetts. Uczniowie byli zmuszeni przez pedagogów do napisania wypracowania na podstawie książki zawierającej opisy homoseksualnej „miłości”, zoofili (między psem a chłopcem) i pedofilii. Gdy jedna z matek postanowiła zaprotestować, dyrekcja nazwała ją zacofanym i niewykształconym prymitywem. Praca Limbaugh pokazuje ponadto szereg innych sposobów na pokonanie „zacofanego” Boga ciemnogrodzian. Szczególnie absurdalna wydaje się walka współczesnych jakobinów z… choinką. W roku 2002 Ditsy Carmen Juarez weszła w okresie świąt Bożego Narodzenia do gmachu (jednego z publicznych budynków – przyp. Ł.A) i zwróciła uwagę na dużą dekorację umieszczoną niedaleko od wejścia. Ze zdumieniem odkryła, że widnieje na niej jedynie gwiazda Dawida oraz znak ruchu Kwanzaa. Brak jakichkolwiek symboli chrześcijańskich wydał jej się podejrzany. (...) Juarez zadzwoniła do działu kontaktów z mieszkańcami, gdzie poinformowano ją, że scena Narodzin została objęta zakazem, ponieważ ma charakter religijny, a dozwolone są jedynie te symbole i znaki, które z religią nic wspólnego nie mają. Dyrektor ośrodka potwierdził tę informację i dodał, że symbol żydowski i znak ruchu Kwanzaa ufundowały z własnych środków osoby prywatne. Juarez zaproponowała zatem, że ona sfinansuje scenę Narodzenia Pańskiego, ale jej oferta została odrzucona. Dyrektor oświadczył, że zdaniem prawnika hrabstwa, bożonarodzeniowa dekoracja byłaby pogwałceniem zasady rozdzielenia państwa od Kościoła. Czy to w ogóle wymaga dalszego komentarza?

Łukasz Adamski
Opcja na prawo

Wersja do druku

J..Warszawski - 26.02.08 21:12
Kasiąka Davida Limbaughta " Prześladowanie " powinna znalęźć się na półkach polskich księgarni oraz powinna być powinną lekturą dla młodzieży oraż całego kleru, szczególnie neokonzerwatywnych biskupów.
Jesłi chodzi i homoseksualizm to należy wiedzieć, że: biologicznie zdegenerowany ród semicko-żydowski już całe stulecia hołduje homoseksualismowi. Abe jednka zamaskować tę aberację patologiczną, gloryfikują ją i równocześnie nakłaniając gojów do ich naśladowania.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

14 Lipca 2009 roku
Zmarł prof. Zbigniew Zapasiewicz (ur. 1934) wybitny polski aktor, reżyser i pedagog.


14 Lipca 1789 roku
Zdobycie Bastylii. Początek Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Święto narodowe Francuzów.


Zobacz więcej