Czwartek 25 Kwietnia 2024r. - 116 dz. roku,  Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 08.01.08 - 20:55     Czytano: [2204]

Dział: Godne uwagi

OZZL kontra rząd

Jeszcze pamiętamy to słynne „białe miasteczko” przed siedzibą rządu w ubiegłym roku, jeśli nie, to warto sobie przypomnieć te chwile, gdy na plecach strajkujących pielęgniarek windowało się wielu polityków. Jednym z nich była pani Kopacz z PO, która na przemian z prezydentową stolicy i postkomunistami popierali strajk i utyskiwali przy okazji na aktualnie rządzących, obiecując, że jak tylko dorwą się do steru RP, to natychmiast spełnią ich postulaty.

I oto właśnie, mamy taką sytuację i…jak zwykle i tym razem, punkt widzenia zmienił się gwałtownie, wraz ze zmianą miejsca siedzenia. Na dzisiejszej konferencji prasowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Krzysztof Bukiel i Tomasz Underman nie pozostawili suchej nitki na platformiastym rządzie i minister Ewie Kopacz. Stwierdzono, że negocjacje na szczeblu centralnym" zerwała z lekarzami właśnie pani minister zdrowia, a spotkać nie chciał się z nimi premier Donald Tusk.
OZZL zaapelował do premiera, "żeby był gwarantem układu zbiorowego pomiędzy lekarzami a dyrektorami szpitali". Dziś wysłano w tej sprawie list do Tuska i minister zdrowia Ewy Kopacz.

- Minister zdrowia albo premier powinien zaprosić do siebie dyrektorów i związkowców i zaproponować im zawarcie układu zbiorowego, gwarantującego dojście do podwyżek... - obecnie dyrektorzy boją się zawierać takie umowy, bo nie są pewni, czy będą w stanie się z nich wywiązać - stwierdził Bukiel.

Następnie Tomasz Underman zaapelował do prezydenta Lecha Kaczyńskiego, także jako do profesora prawa pracy o włączenie się w rozmowy z lekarzami na temat reformy służby zdrowia, - siądźmy razem do rokowań. Skoro pan premier nie chce podjąć się tych działań mediacyjnych, my bardzo prosimy pana, żeby pan zajął stanowisko w obronie życia i zdrowia Polaków… – oznajmił Underman.

Kilka godzin później premier Tusk i minister Ewa Kopacz oznajmili na konferencji prasowej, że jeszcze w tym tygodniu przedstawią pierwsze ustawy, które mają poprawić sytuację w ochronie zdrowia, będą to ustawy: "bezpieczny szpital, bezpieczny pacjent, dobrze zarabiający pracownicy służby zdrowia " itd., itd.

Na omówienie tych ustaw przyjdzie czas, gdy poznamy szczegóły i gdy zacznie się ich realizacja , dziś są to tylko słowa, których już na tego typu konferencjach wylano co niemiara. Efekty twórcze dotychczasowych uzdrowicieli znamy z autopsji. Po prostu, najlepiej nie chorować a przynajmniej wstrzymać się z bólami, lub...w kolejnych wyborach wybrać mądrzej.

(ZS)

Wersja do druku

Marian - 19.01.08 19:11
To nie jest przypadek, że p. Kopacz takie właśnie nosi nazwisko. Przydało się w kampanii wyborczej - nieźle kopała Religę i PiS. Teraz powinna sobie zmienić, wojna się skończyła. Proponuję aby "nasza" minister zdrowia nazywała się Pusta.

Jan Pyszko - 11.01.08 23:51
Już przed trzema laty Organizacja Narodu Polskiego-Liga Polska ( ONP-LP ) wypracowała program : " TEZY PROGRAMOWE NAPRAWY SŁUŻBY ZDROWIA W POLSCE "www.onp-lp.org", z którego rząd premiera Kaczyńskiego nie skorzystał. Prawdopodobnie koleżkowie partyjni byli PiS-owi bliżej niż ciężki los chorego człowieka. Czy z naszego programu skorzysta premier Tusk ? bardzo wątpię. A co zrobić z koleżkami ? Dla porównania, koszty administracyjne w państwach zachodnich wynoszą koło 6-7 procent, w Polsce około 26 procent. Lecz nie płaczmy głośno - kto wybrał najpierw rząd Kaczyńskiego, a obecnie rząd Tuska ? Tylko polski rząd i polski parlamnet może uzdrowić zabłąkane państwo a tym samym dać obywatelom dobrą i dla każdego dostępną służbę zdrowia.

Włodzimierz Kowalik - 09.01.08 12:10
Sprawnie działające państwo jest oparte na dobrze opłacanych i zadowolonych z życia nauczycielach i lekarzach (wraz z personelem pomocniczym). To wyszło od Bismarcka dlatego z Prus (Brandenburgii) zrobił zjednoczone Niemcy i mocarstwo w dość szybkim czasie. Tu niema innych rozwiązań ! Należy kopiować system skandynawsko-niemiecki bo nikt inny nie robi tego lepiej. Słabo opłacani lekarze i nauczyciele kreuje korupcję. To są rutyny pozostawione w Polsce jeszcze od czasów zaboru rosyjskiego nawiezione ze wschodu głównie jako sankcje za Powstanie Styczniowe. Marksizm tylko to pogłębił.

Wszystkich komentarzy: (3)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

25 Kwietnia 1943 roku
W wyniku tzw. sprawy katyńskiej zerwano polsko-radzieckie stosunki dyplomatyczne.


25 Kwietnia 1822 roku
Urodził się Edward Dembowski, polski filozof, publicysta, działacz niepodległościowy (zm. 1846)


Zobacz więcej