Sobota 7 Grudnia 2019r. - 341 dz. roku,  Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.01.08 - 12:05     Czytano: [2023]

Dział: Nasze zdrowie

Pielęgniarki grożą

Jeśli nie znajdą się pieniądze na podwyżki dla pielęgniarek rozpoczną one strajk - zapowiada przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias.

- Lekarz nie może zarabiać dziesięć razy więcej od pielęgniarki - oceniła Gardias. - Lekarz ma prawo zarabiać więcej i ja sobie z tego zdaje sprawę i z tym nie polemizujemy. Ale trochę solidarności, trochę przyzwoitości wobec koleżanek - apelowała w TVN24.

Jeszcze dziś pielęgniarki podejmą decyzję, czy i od kiedy zaczną strajkować. Według szefowej OZZPiP, protesty mogą się zacząć już w połowie tygodnia - Może być i tak, że odejdziemy od łóżek pacjentów - stwierdziła, zaznaczając jednocześnie, że tak skrajna forma protestu byłaby jej osobistą klęską.

Pielęgniarki protestują przeciwko sytuacji płacowej w ochronie zdrowia, szczególnie przeciwko temu, że dyrektorzy szpitali i politycy rozmawiają o podwyżkach wyłącznie z lekarzami, nie dopuszczając do rozmów pielęgniarek.

- Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, że lekarze dostaną 5-10 razy więcej od pielęgniarki, to strajki się zaczną - mówiła Gardias. Uznała za "nieprzyzwoitą" sytuację, gdy lekarz za dyżur może mieć więcej niż pielęgniarka za miesiąc pracy.

Źródło : TVN24

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

07 Grudnia 1988 roku
Trzęsienie ziemi w Armenii pochłonęło około 25 tysięcy śmiertelnych ofiar.


07 Grudnia 1941 roku
Japończycy przeprowadzili niespodziewany atak na amerykańską bazę wojskową Pearl Harbor na Hawajach.


Zobacz więcej