Wtorek 20 Października 2020r. - 293 dz. roku,  Imieniny: Ireny, Kleopatry

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 06.01.08 - 12:05     Czytano: [2093]

Dział: Nasze zdrowie

Pielęgniarki grożą

Jeśli nie znajdą się pieniądze na podwyżki dla pielęgniarek rozpoczną one strajk - zapowiada przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Dorota Gardias.

- Lekarz nie może zarabiać dziesięć razy więcej od pielęgniarki - oceniła Gardias. - Lekarz ma prawo zarabiać więcej i ja sobie z tego zdaje sprawę i z tym nie polemizujemy. Ale trochę solidarności, trochę przyzwoitości wobec koleżanek - apelowała w TVN24.

Jeszcze dziś pielęgniarki podejmą decyzję, czy i od kiedy zaczną strajkować. Według szefowej OZZPiP, protesty mogą się zacząć już w połowie tygodnia - Może być i tak, że odejdziemy od łóżek pacjentów - stwierdziła, zaznaczając jednocześnie, że tak skrajna forma protestu byłaby jej osobistą klęską.

Pielęgniarki protestują przeciwko sytuacji płacowej w ochronie zdrowia, szczególnie przeciwko temu, że dyrektorzy szpitali i politycy rozmawiają o podwyżkach wyłącznie z lekarzami, nie dopuszczając do rozmów pielęgniarek.

- Jeżeli dojdzie do takiej sytuacji, że lekarze dostaną 5-10 razy więcej od pielęgniarki, to strajki się zaczną - mówiła Gardias. Uznała za "nieprzyzwoitą" sytuację, gdy lekarz za dyżur może mieć więcej niż pielęgniarka za miesiąc pracy.

Źródło : TVN24

Wersja do druku

Pod tym artykułem nie ma jeszcze komentarzy... Dodaj własny!

20 Października roku
Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego


20 Października 1655 roku
W Kiejdanach książę Janusz Radziwiłł zerwał unię Litwy z Koroną i podpisał pakt wiążący Wielkie Księstwo Litewskie ze Szwecją


Zobacz więcej