Niedziela 9 Sierpnia 2020r. - 222 dz. roku,  Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 22.12.07 - 11:33     Czytano: [2296]

Wioska Internetowa

Pierwszą w Polsce "Wioskę Internetową" otwarto w Grabowej w gminie Łazy (Śląskie). Powstała w miejscowej szkole, czynna codziennie i bezpłatna ma ułatwiać kształcenie dorosłym i dzieciom.

Projekt "Wioska internetowa - kształcenie na odległość na terenach wiejskich" jest finansowany ze środków Unii Europejskiej. W całym kraju ma powstać 256 centrów kształcenia przez internet, średnio 16 w każdym z 16 województw.

Otwarte jako pierwsze centrum w Grabowej w gminie Łazy jest wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy z szerokopasmowym łączem internetowym. Znalazło się w nim 15 komputerów z profesjonalnym oprogramowaniem e-learningowym, serwer, urządzenie wielofunkcyjne, rzutnik multimedialny.

Odwiedzający centrum będą mogli skorzystać m.in. z telefonii internetowej, biblioteczki multimedialnej, programów edukacyjnych, encyklopedii i słowników elektronicznych. W korzystaniu w sieci będą pomagać profesjonalnie przeszkoleni pracownicy.

Na potrzeby projektu "Wioska Internetowa" utworzono też platformę e-edukacyjną, w ramach której nieodpłatnie udostępnione zostaną szkolenia e-learningowe z zakresu obsługi komputera i programów komputerowych, podstaw przedsiębiorczości, sposobów poszukiwania pracy oraz szkolenia językowe.

Całkowity koszt utworzenia oraz utrzymania Centrum do końca czerwca 2008 roku to ponad 150 tys. zł. Projekt jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

PAP

Wersja do druku

Warszawiacy - 27.04.08 21:53
Internet służący dobrym celom powinien być rozwijany ,ale dlaczego z unijnych funduszy? Diabeł nie daje nic za darmo-pamiętajcie dziateczki.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

09 Sierpnia 1945 roku
Amerykanie po raz drugi użyli bombę atomową. Tym razem los Hiroszimy podzieliło miasto Nagasaki.


09 Sierpnia 1650 roku
Zmarł Jerzy Ossoliński, polski polityk, kanclerz wielki koronny, marszałek sejmu 1631 (ur. 1595).


Zobacz więcej