Niedziela 8 Grudnia 2019r. - 342 dz. roku,  Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 18.10.07 - 13:22     Czytano: [1741]

Dział: Nasze zdrowie

Nie jedz i nie produkuj tego!
List otwarty uczestników konferencji 'NIE JEDZ I NIE PRODUKUJ TEGO! STOP DLA GMO W POLSCE!' do Premiera i Ministrów, 14.X. 2007

Prezes Rady Ministrów Pan Jarosław Kaczyński,
Minister Środowiska Pan Jan Szyszko,
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Wojciech Mojzesowicz,
Minister Zdrowia Pan Zbigniew Religa

Szanowni Państwo

Sprawa utrzymania w mocy obecnego zakazu dla genetycznie modyfikowanych nasion i paszy z każdym dniem staje się coraz ważniejsza.

Presje Komisji Europejskiej i międzynarodowych korporacji nie mogą zmusić Polski do zaakceptowania genetycznie modyfikowanych organizmów tylko ze względu na zobowiązania dotyczące "wolnego handlu". Zdrowie ludzkie i ochrona środowiska mają pierwszeństwo przed interesami handlowymi. Na tym właśnie polega 'zasada ostrożności' kultywowana przez prawo Unii Europejskiej.

W swoich książkach: "Nasiona Kłamstwa" i "Genetyczna Ruletka" Jeffrey Smith po raz kolejny podkreśla to, o czym wielu naukowców i rolników mówiło już od ponad dekady: genetycznie modyfikowane organizmy są niebezpiecznym i nie testowanym eksperymentem - nie ma dla nich miejsca ani w ludzkim, ani w zwierzęcym łańcuchu żywnościowym, ani w środowisku.

My, niżej podpisani, wzywamy Rząd Polski do wycofania się z proponowanej ustawy o GMO podpisanej przez Radę Ministrów 13 lutego 2007 roku, która dąży do 'kompromisu współistnienia upraw' narzuconego przez Komisję Europejską.
Kompromis ten otwiera drzwi dla komercyjnych upraw GMO w Polsce!

Każda próba złamania statusu Polski jako kraju wolnego od GMO, oddania naszej bogatej różnorodności biologicznej, zdrowia obywateli oraz tradycyjnego i ekologicznego rolnictwa, które składa się na większość działalności rolniczej prowadzonej w Polsce, będzie postrzegana jako
kapitulacja wobec siły korporacyjnego i politycznego lobby, którego interesy są sprzeczne z tym, czego oczekuje większość zatroskanych o kraj i odpowiedzialnych obywateli Polski.

Z poważaniem:

Sir Julian Rose, Prezes i Jadwiga Łopata, Laureat Ekologicznej Nagrody Goldmana w imieniu Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC):

Jeffrey Smith, autor książek m.in.: "Genetyczna ruletka" i "Nasiona kłamstwa czyli o łgarstwach przemysłu i rządów na temat żywności modyfikowanej genetycznie"

Uczestnicy konferencji "NIE JEDZ I NIE PRODUKUJ TEGO! STOP DLA GMO W POLSCE!"

Wersja do druku

Warszawiacy - 13.11.07 23:46
Popieramy Uczestników Konferencji STOP dla GMO.Są to bardzo szkodliwe czynniki,organizmy czy produkty .Działają trująco ,powodują występowanie nowotworów ,zmieniają zdrowe geny organizmu.Działają bardzo żle na zdrowie dzieci czy młodzieży,a także dorosłych.Polska musi być wolna od GMO.Nikt nie może spożywać GMO! ,inaczej zamienimy się w potwory.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

08 Grudnia 1953 roku
Urodził się Władysław Kozakiewicz, polski lekkoatleta, tyczkarz, złoty medalista olimpijski.


Grudnia roku
W wieku 61 lat zmarła Jolanta Szczypińska, poseł na Sejm RP od 2004 roku. Z zawodu pielęgniarka, od zawsze związana z politycznym środowiskiem braci Kaczyńskich


Zobacz więcej