Wtorek 10 Grudnia 2019r. - 344 dz. roku,  Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.09.07 - 15:47     Czytano: [1668]

Dział: Nasze zdrowie

Wirus H5N1 zmutowany!

Jak donosi portal dziennik.pl, sprawdził się najgorszy z przewidywanych scenariuszy. Wirus ptasiej grypy H5N1 zmutował się. Do tej pory można było się zarazić drogą zwierze - człowiek. Od dziś jednak wiadomo, że droga zarażenia to także o także człowiek - człowiek.

Naukowcy znaleźli szczep H5N1, który uśmiercił całą rodzinę w Indonezji. Nie ma na niego lekarstwa. Pandemia wisi na włosku - informuje dziennik.pl.

Po zbadaniu kodu genetycznego wirusa, który uśmiercił wielodzietną rodzinę w Indonezji okazało się, że jest inny od zabójcy drobiu. Co więcej, tylko jedna z osób zaraziła się ptasią grypą poprzez kontakt z ptakiem. I to właśnie w organizmie tej osoby - jak informuje portal - wirus zmutował się w taki sposób, że był w stanie przenosić się z człowieka na człowieka. Tak też zostali zarażeni pozostali członkowie rodziny, wskutek czego poumierali.

Wirus będzie się przenosił z człowieka na człowieka w takim samym tempie jak zwykła grypa. Specjaliści alarmują: ponieważ na ptasią grypę nie ma lekarstwa, może czekać nas pomór na miarę tego z 1918 roku, gdy na świecie rozpanoszyła się tzw. hiszpanka. Tamten rodzaj grypy zabił ok. 50 mln osób. Teraz może umrzeć więcej, bo ludzie przemieszczają się z kraju do kraju czy z kontynentu na kontynent na nieznaną wcześniej skalę - komunikuje dziennik.pl.

"To bardzo zła informacja. Naukowcy przewidywali, że taka sytuacja może się wydarzyć, ale wszyscy mieli nadzieję, że nie spełni się ten najczarniejszy scenariusz" - mówi dziennikowi.pl Paweł Trzciński, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. "Światu grozi pandemia. Trzeba jak najszybciej opracować szczepionkę na ludzki szczep H5N1" - dodaje rzecznik. Jak dotąd na ptasią grypę zmarło 195 osób.

Wiadomości24.pl

Wersja do druku

niedowiarki - 14.11.07 0:00
Szanowni Autorzy nie straszcie Ludzi tylko opracowujcie szczepionkę przeciw wirusowi H5N1 ,pozatym pamiętajmy o myciu rąk,produktów przed spożyciem ,unikajmy kaszlących i kichających.Dbajmy o higienę i jedzmy owoce i surówki ,gimnastykujmy się.W zdrowym ciele zdrowy duch.Alleluja i do przodu!.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

10 Grudnia 1911 roku
Maria Skłodowska-Curie została laureatką Nagrody Nobla.


10 Grudnia 1909 roku
Urodził się Adam Borys, polski wojskowy, skoczek cichociemny, pierwszy dowódca batalionu Parasol(zm. 1989)


Zobacz więcej