Niedziela 9 Sierpnia 2020r. - 222 dz. roku,  Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

| Strona główna | | Mapa serwisu 

dodano: 04.09.07 - 15:47     Czytano: [1722]

Dział: Nasze zdrowie

Wirus H5N1 zmutowany!

Jak donosi portal dziennik.pl, sprawdził się najgorszy z przewidywanych scenariuszy. Wirus ptasiej grypy H5N1 zmutował się. Do tej pory można było się zarazić drogą zwierze - człowiek. Od dziś jednak wiadomo, że droga zarażenia to także o także człowiek - człowiek.

Naukowcy znaleźli szczep H5N1, który uśmiercił całą rodzinę w Indonezji. Nie ma na niego lekarstwa. Pandemia wisi na włosku - informuje dziennik.pl.

Po zbadaniu kodu genetycznego wirusa, który uśmiercił wielodzietną rodzinę w Indonezji okazało się, że jest inny od zabójcy drobiu. Co więcej, tylko jedna z osób zaraziła się ptasią grypą poprzez kontakt z ptakiem. I to właśnie w organizmie tej osoby - jak informuje portal - wirus zmutował się w taki sposób, że był w stanie przenosić się z człowieka na człowieka. Tak też zostali zarażeni pozostali członkowie rodziny, wskutek czego poumierali.

Wirus będzie się przenosił z człowieka na człowieka w takim samym tempie jak zwykła grypa. Specjaliści alarmują: ponieważ na ptasią grypę nie ma lekarstwa, może czekać nas pomór na miarę tego z 1918 roku, gdy na świecie rozpanoszyła się tzw. hiszpanka. Tamten rodzaj grypy zabił ok. 50 mln osób. Teraz może umrzeć więcej, bo ludzie przemieszczają się z kraju do kraju czy z kontynentu na kontynent na nieznaną wcześniej skalę - komunikuje dziennik.pl.

"To bardzo zła informacja. Naukowcy przewidywali, że taka sytuacja może się wydarzyć, ale wszyscy mieli nadzieję, że nie spełni się ten najczarniejszy scenariusz" - mówi dziennikowi.pl Paweł Trzciński, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. "Światu grozi pandemia. Trzeba jak najszybciej opracować szczepionkę na ludzki szczep H5N1" - dodaje rzecznik. Jak dotąd na ptasią grypę zmarło 195 osób.

Wiadomości24.pl

Wersja do druku

niedowiarki - 14.11.07 0:00
Szanowni Autorzy nie straszcie Ludzi tylko opracowujcie szczepionkę przeciw wirusowi H5N1 ,pozatym pamiętajmy o myciu rąk,produktów przed spożyciem ,unikajmy kaszlących i kichających.Dbajmy o higienę i jedzmy owoce i surówki ,gimnastykujmy się.W zdrowym ciele zdrowy duch.Alleluja i do przodu!.

Wszystkich komentarzy: (1)   

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami naszych Czytelników. Gazeta Internetowa KWORUM nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

09 Sierpnia 1650 roku
Zmarł Jerzy Ossoliński, polski polityk, kanclerz wielki koronny, marszałek sejmu 1631 (ur. 1595).


09 Sierpnia 1864 roku
Urodził się Roman Dmowski, polski polityk, mąż stanu, działacz narodowy (zm. 1939)


Zobacz więcej